AUTOINSPECT SRL
CUI 18323853 · J2006000129048
AUTOINSPECT SRL are CUI 18323853, nr. de înregistrare J2006000129048, înmatriculată pe 27.01.2006. Sediul social e în Municipiul Oneşti, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7120. În 2025: cifră de afaceri 880.466 lei, profit net 236.062 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-10 | DOMENIUL PUBLIC SI PRIVAT S.A. | Servicii de testare tehnica (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2024-04-19 | COMUNA OITUZ | Servicii de testare tehnica (Rev.2) | 251 lei |
| 2024-04-03 | LICEUL TEHNOLOGIC DACIA MUNICIPIUL ONESTI | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 126 lei |
| 2024-03-05 | DOMENIUL PUBLIC SI PRIVAT S.A. | Servicii de testare tehnica (Rev.2) | 882 lei |
| 2024-02-21 | LICEUL TEHNOLOGIC DACIA MUNICIPIUL ONESTI | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 126 lei |
| 2024-02-13 | LICEUL TEHNOLOGIC DACIA MUNICIPIUL ONESTI | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 210 lei |
| 2024-02-02 | DOMENIUL PUBLIC SI PRIVAT S.A. | Servicii de testare tehnica (Rev.2) | 882 lei |
| 2024-01-18 | DOMENIUL PUBLIC SI PRIVAT S.A. | Servicii de testare tehnica (Rev.2) | 210 lei |
| 2023-11-17 | LICEUL TEHNOLOGIC DACIA MUNICIPIUL ONESTI | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 126 lei |
| 2023-10-13 | RAJA S.A CONSTANTA | Servicii de inspectie tehnica a automobi | 500 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 880 mii lei · mediana 172 mii lei | 511% din mediană |
| Profit net | 236 mii lei · mediana 31 mii lei | 750% din mediană |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 26.8% · mediana 23.7% | 113% din mediană |
| Cifră pe salariat | 293 mii lei · mediana 176 mii lei | 167% din mediană |
Comparat cu 103.075 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 880.466 | 546.690 | 437.524 | 295.983 | 293.262 | 296.065 | 193.553 | 151.605 | 176.002 | 177.183 | 170.269 | 184.691 | 172.110 | 109.378 | 130.850 |
| Venituri totale | 880.470 | 546.721 | 437.529 | 295.985 | 298.262 | 298.066 | 193.559 | 153.572 | 180.524 | 178.683 | 170.269 | 184.704 | 172.162 | 184.018 | 138.391 |
| Cheltuieli totale | 623.597 | 517.879 | 430.464 | 284.825 | 290.507 | 188.355 | 128.057 | 103.953 | 113.816 | 88.463 | 96.126 | 164.755 | 166.443 | 183.489 | 138.152 |
| Profit / pierdere brută | 256.873 | 28.842 | 7.065 | 11.160 | 7.755 | 109.711 | 65.502 | 49.619 | 66.708 | 90.220 | 74.143 | 19.949 | 5.719 | 529 | 239 |
| Profit / pierdere netă | 236.062 | 18.197 | 2.789 | 8.202 | 5.578 | 106.948 | 63.566 | 48.092 | 64.948 | 88.037 | 69.035 | 14.408 | 554 | 444 | 201 |
| Active imobilizate | 548.384 | 599.528 | 692.472 | 724.153 | 750.515 | 460.810 | 453.404 | 460.498 | 467.592 | 474.686 | 481.779 | 549.804 | 501.741 | 489.801 | 450.847 |
| Active circulante | 263.065 | 68.592 | 41.896 | 143.962 | 144.156 | 297.701 | 411.231 | 339.900 | 286.338 | 213.562 | 201.093 | 103.567 | 97.828 | 33.415 | 148.604 |
| Stocuri | — | 121 | — | 30.911 | — | — | — | — | — | — | — | — | 25.000 | — | 110.602 |
| Creanțe | 28.900 | 17.400 | 10.700 | 1.916 | 1.427 | — | 8.868 | 14.005 | 18.665 | 13.140 | 13.469 | 20.007 | 14.842 | 15.142 | 17.952 |
| Casa și conturi la bănci | 234.165 | 51.071 | 31.196 | 111.135 | 142.729 | 297.701 | 402.363 | 325.895 | 267.673 | 200.422 | 187.624 | 83.560 | 57.986 | 18.273 | 20.050 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 41.471 | 109.471 | 52.971 |
| Datorii | 22.554 | 113.587 | 196.878 | 100.614 | 135.372 | 4.791 | 7.337 | 6.666 | 7.857 | 7.123 | 5.783 | 5.788 | 7.865 | 512.884 | 532.698 |
| Capitaluri proprii | 788.895 | 554.533 | 537.490 | 767.501 | 759.299 | 753.720 | 857.298 | 793.732 | 746.073 | 681.125 | 677.089 | 647.583 | 633.175 | 119.803 | 119.724 |
| Capital subscris vărsat | 629.200 | — | — | 629.200 | 629.200 | 629.200 | 629.200 | 629.200 | 629.200 | 629.200 | 629.200 | 629.200 | 629.200 | 120.200 | 120.200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 27.01.2006 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Oneşti |
| CAEN principal | 7120 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | AUTOINSPECT SRL |
| Nr. reg. com. | J2006000129048 |
| EUID | ROONRC.J2006000129048 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-01-27 |
| Sediu social | Str. Gării, 16, Mun. Oneşti, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. ONEŞTI, STR. GĂRII, NR.16 |
| Telefon | 0745037113 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALKANIA CT S.R.L. | aceeași clădire |
| ALPHACODE S.R.L. | aceeași clădire |
| ATMP INSPECT SRL | aceeași clădire |
| CAELIA CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| CONSTRUCTII FEROVIARE SRL | aceeași clădire |
| DRONE CLEANING VISION S.R.L. | aceeași clădire |
| DSR IDEAL CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| FILIP STYLE BARBER S.R.L. | aceeași clădire |
| FINETZURI S.R.L. | aceeași clădire |
| FREDI SRL | aceeași clădire |
| MADURO TRADE BUSINESS SRL inactiv | aceeași clădire |
| MOBILIS MOB S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7120 | 2012 – 2025 |
| 7430 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Bacău
| 7821070 | DANSAN COM SRL |
| 8053515 | SERVCONTROL SRL |
| 8108653 | GELUVIN-PREST SRL |
| 8289495 | BIG INTERNATIONAL 9001 SRL |
| 12797033 | CODAMAST SRL |
| 14009433 | STIL TEDALEX SRL |
| 14684081 | DOMOTIQUE SRL |
| 15426790 | ROMETRIC SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25