STOMA PLUS SRL
CUI 18328575 · J2006000179223
STOMA PLUS SRL are CUI 18328575, nr. de înregistrare J2006000179223, înmatriculată pe 30.01.2006. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8623. În 2024: cifră de afaceri 480.557 lei, profit net 16.331 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 481 mii lei · mediana 220 mii lei | 219% din mediană |
| Profit net | 16 mii lei · mediana 40 mii lei | 41% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 3.4% · mediana 22.2% | 15% din mediană |
| Cifră pe salariat | 240 mii lei · mediana 202 mii lei | 119% din mediană |
Comparat cu 38.039 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 480.557 | 586.124 | 444.859 | 435.866 | 323.504 | 318.776 | 234.210 | 252.629 | 204.663 | 207.803 | 122.218 | 64.591 | 97.499 | 106.117 |
| Venituri totale | 680.450 | 586.125 | 444.860 | 435.867 | 336.787 | 318.776 | 234.210 | 252.634 | 204.663 | 242.206 | 122.343 | 64.638 | 97.251 | 106.512 |
| Cheltuieli totale | 647.455 | 411.822 | 319.631 | 308.695 | 210.026 | 279.532 | 225.295 | 245.245 | 188.646 | 190.903 | 89.624 | 91.587 | 107.844 | 90.581 |
| Profit / pierdere brută | 32.995 | 174.303 | 125.229 | 127.172 | 126.761 | 39.244 | 8.915 | 7.389 | 16.017 | 51.303 | 32.719 | -26.949 | -10.593 | 15.931 |
| Profit / pierdere netă | 16.331 | 170.103 | 119.829 | 122.372 | 123.413 | 35.894 | 6.365 | 4.459 | 11.817 | 42.103 | 28.869 | -28.890 | -13.591 | 12.793 |
| Active imobilizate | 333.592 | 145.677 | 49.530 | 66.315 | 77.860 | 7.926 | 25.155 | 43.516 | 64.201 | 75.334 | 6.946 | 8.548 | 18.159 | 27.770 |
| Active circulante | 250.367 | 441.368 | 442.178 | 288.492 | 305.188 | 192.947 | 137.401 | 106.590 | 68.038 | 49.927 | 49.184 | 19.333 | 13.187 | 18.624 |
| Stocuri | — | 12.622 | 49.742 | 23.947 | 105.266 | 35.181 | 34.154 | 30.434 | 21.561 | 22.995 | 6.604 | 1.860 | 2.491 | 1.541 |
| Creanțe | 14.098 | 160.269 | 1.028 | 63.585 | 32.435 | 25.964 | 20.030 | 16.614 | 8.375 | 8.027 | 9.612 | 4.669 | 4.511 | 5.314 |
| Casa și conturi la bănci | 236.269 | 268.477 | 391.408 | 200.960 | 167.487 | 131.802 | 83.217 | 59.542 | 38.102 | 18.905 | 32.968 | 12.804 | 6.185 | 11.769 |
| Cheltuieli în avans | 6.460 | 1.000 | 25.851 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | — | — | — | 0 | 0 | — | — | — |
| Datorii | 16.701 | 30.658 | 22.265 | -19.656 | 130.957 | 72.195 | 68.772 | 62.686 | 61.096 | 65.935 | 38.906 | 38.897 | 13.471 | 14.928 |
| Capitaluri proprii | 573.718 | 557.387 | 495.294 | 375.463 | 253.091 | 129.678 | 93.784 | 87.420 | 71.143 | 59.326 | 17.224 | -11.016 | 17.875 | 31.466 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | — | — | — | — | 4 | 3 | 4 | 5 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 30.01.2006 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 8623 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | STOMA PLUS SRL |
| Nr. reg. com. | J2006000179223 |
| EUID | ROONRC.J2006000179223 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-01-30 |
| Sediu social | Str. Vasile Lupu, 150, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. VASILE LUPU, NR.150, BL.J1-3, ET.P, AP.3 |
| Telefon | 0744232691 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AD TOPO S.R.L. | aceeași clădire |
| BITONIC SRL | aceeași clădire |
| CODEM EXIM SRL | aceeași clădire |
| DIMPETTECH ASSIST S.R.L. | aceeași clădire |
| INDRAMEDICA S.R.L. | aceeași clădire |
| ŢIULICĂ SRL inactiv | aceeași clădire |
| CONVERGENTICA SRL inactiv | 21 m |
| DREAM WEDDING SRL inactiv | 21 m |
| NOVABLEND S.R.L. | 21 m |
| ANTOCONS SRL inactiv | 36 m |
| CONDEV CONSTRUCT MBG SRL | 36 m |
| FAST SOFT SRL inactiv | 36 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8623 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (11)
Sunt 11 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Iaşi
| 1958355 | UNIDENT NVR SRL |
| 1961504 | ASA SRL |
| 1965107 | DANIDENT SRL |
| 1981528 | CHARIS SRL |
| 1995710 | INCISIV SRL |
| 2729490 | IUNONA B. S.R.L. |
| 3419535 | STOMBA SRL |
| 4805321 | ELGADENT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08