HOPTRADE S.R.L.
CUI 18520286 · J2006000484266
HOPTRADE S.R.L. are CUI 18520286, nr. de înregistrare J2006000484266, înmatriculată pe 24.03.2006. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 111. În 2025: cifră de afaceri 787.456 lei, profit net 146.677 lei, 4 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 787 mii lei · mediana 252 mii lei | 313% din mediană |
| Profit net | 147 mii lei · mediana 7 mii lei | de 20× mediana |
| Salariați | 4 · mediana 2 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 18.6% · mediana 3% | 620% din mediană |
| Cifră pe salariat | 197 mii lei · mediana 161 mii lei | 122% din mediană |
Comparat cu 95.001 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 787.456 | 921.071 | 954.825 | 1.291.156 | 1.409.619 | 817.672 | 1.126.103 | 1.048.028 | 912.308 | 712.555 | 551.165 | 576.866 | 492.675 | 461.736 | 397.272 |
| Venituri totale | 640.718 | 1.203.347 | 1.158.094 | 1.844.484 | 1.961.377 | 1.630.067 | 1.471.396 | 1.276.188 | 1.634.098 | 1.245.802 | 879.899 | 736.790 | 474.062 | 784.524 | 687.573 |
| Cheltuieli totale | 486.646 | 1.481.294 | 1.500.492 | 1.760.306 | 1.928.371 | 1.632.525 | 1.547.419 | 1.466.394 | 1.559.531 | 1.198.322 | 855.258 | 718.604 | 750.511 | 796.666 | 685.284 |
| Profit / pierdere brută | 154.072 | -277.947 | -342.398 | 84.178 | 33.006 | -2.458 | -76.023 | -190.206 | 74.567 | 47.480 | 24.641 | 18.186 | -276.449 | -12.142 | 2.289 |
| Profit / pierdere netă | 146.677 | -277.947 | -342.398 | 71.047 | 33.006 | -2.458 | -76.023 | -190.206 | 74.567 | 47.480 | 24.641 | 18.186 | -276.449 | -12.150 | 913 |
| Active imobilizate | 412.566 | 479.891 | 564.872 | 655.818 | 747.764 | 839.710 | 931.454 | 1.023.400 | 1.104.346 | 1.186.933 | 893.563 | 813.920 | 745.533 | 746.604 | 749.309 |
| Active circulante | 554.115 | 1.452.751 | 1.615.014 | 1.801.966 | 1.687.218 | 1.271.387 | 982.710 | 1.007.932 | 968.446 | 835.541 | 812.946 | 797.757 | 779.503 | 939.471 | 673.336 |
| Stocuri | 353.163 | 912.049 | 1.045.821 | 1.233.498 | 1.252.043 | 1.041.037 | 693.732 | 728.501 | 888.564 | 678.883 | 584.704 | 470.116 | 557.258 | 712.987 | 505.860 |
| Creanțe | 191.382 | 536.306 | 539.907 | 539.027 | 393.072 | 135.639 | 270.584 | 229.618 | 58.149 | 121.673 | 207.338 | 322.571 | 205.131 | 222.761 | 149.653 |
| Casa și conturi la bănci | 9.570 | 4.396 | 29.286 | 29.441 | 42.103 | 94.711 | 18.394 | 49.813 | 21.733 | 34.985 | 20.904 | 5.070 | 17.114 | 3.723 | 17.823 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 153 | 1.172 | 1.112 | 905 | 1.047 | 1.151 | 915 | 1.070 | 529 | 560 | 609 | 408 | 834 |
| Datorii | 821.989 | 1.933.663 | 1.887.278 | 1.820.348 | 1.867.841 | 1.555.061 | 1.355.812 | 1.397.061 | 1.248.079 | 1.272.483 | 1.012.495 | 942.334 | 851.951 | 736.340 | 461.186 |
| Capitaluri proprii | 144.692 | -1.021 | 292.761 | 638.608 | 568.253 | 556.941 | 559.399 | 635.422 | 825.628 | 751.061 | 694.543 | 669.903 | 673.694 | 950.143 | 962.293 |
| Capital subscris vărsat | 201.000 | 201.000 | 201.000 | 201.000 | 201.000 | 201.000 | 201.000 | 201.000 | 201.000 | 201.000 | 201.000 | 201.000 | 201.000 | 201.000 | 201.000 |
| Număr mediu de salariați | 4 | 8 | 10 | 9 | 9 | 11 | 11 | 11 | 10 | 9 | 7 | 7 | 8 | 7 | 8 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 24.03.2006 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 111 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | HOPTRADE SRL |
| Nr. reg. com. | J26/484/2006 |
| EUID | ROONRC.J2006000484266 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-03-24 |
| Sediu social | B-dul 1848, 50, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, B-DUL 1848, NR.50, AP.6 |
| Telefon | 0732500603 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| COPYTECH SRL | aceeași clădire |
| DALOCONS SRL | aceeași clădire |
| GOOD FOR ALL S.R.L. | aceeași clădire |
| HODIM SRL | aceeași clădire |
| IMPLAST SRL inactiv | aceeași clădire |
| LAKIPRODCONS S.R.L. | aceeași clădire |
| LEARN2DRUM S.R.L. | aceeași clădire |
| MORAGROIND SRL | aceeași clădire |
| MRG - AL DEVELOPMENT S.R.L. | aceeași clădire |
| MRG ADMIMOB S.R.L. | aceeași clădire |
| PHONEPREST SRL | aceeași clădire |
| PROFOSERV SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 111 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (21)
Sunt 21 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08