VITA CONSTRUCT SRL
CUI 18633838 · J12/1509/2006
VITA CONSTRUCT SRL are CUI 18633838, nr. de înregistrare J12/1509/2006, înmatriculată pe 04.05.2006. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4521. În 2025: cifră de afaceri 741.430 lei, profit net 188.099 lei, 4 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 741 mii lei · mediana 221 mii lei | 336% din mediană |
| Profit net | 188 mii lei · mediana 19 mii lei | de 10× mediana |
| Salariați | 4 · mediana 2 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 25.4% · mediana 9.3% | 273% din mediană |
| Cifră pe salariat | 185 mii lei · mediana 141 mii lei | 131% din mediană |
Comparat cu 112.124 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 741.430 | 1.631.481 | 1.374.646 | 813.753 | 251.200 | 47.300 | 33.300 | 112.600 | 152.500 | 123.778 | 207.433 | 52.485 | 135.728 |
| Venituri totale | 742.050 | 1.633.106 | 1.374.646 | 813.753 | 251.200 | 47.300 | 33.445 | 112.600 | 152.500 | 123.778 | 207.433 | 52.485 | 135.728 |
| Cheltuieli totale | 536.632 | 1.252.139 | 1.195.560 | 727.493 | 177.906 | 60.020 | 29.708 | 48.670 | 80.647 | 89.878 | 17.553 | 35.222 | 105.173 |
| Profit / pierdere brută | 205.418 | 380.967 | 179.086 | 86.260 | 73.294 | -12.720 | 3.737 | 63.930 | 71.853 | 33.900 | 189.880 | 17.263 | 30.555 |
| Profit / pierdere netă | 188.099 | 337.057 | 166.427 | 79.239 | 70.782 | -13.193 | 3.401 | 62.804 | 70.328 | 30.187 | 183.857 | 15.810 | 25.582 |
| Active imobilizate | 250.781 | 124.706 | 126.555 | 5.483 | — | — | — | — | — | 65.508 | 65.508 | 65.508 | 65.508 |
| Active circulante | 790.189 | 794.120 | 459.138 | 395.634 | 202.071 | 123.753 | 199.534 | 136.013 | 146.485 | 145.087 | 207.166 | 5.833 | 21.348 |
| Stocuri | 551.701 | 124.262 | 97.505 | 161.524 | 82.608 | 90.551 | 139.698 | — | — | — | 1.516 | 1.516 | 1.516 |
| Creanțe | 25.290 | 10.406 | 35.377 | 2.065 | — | — | — | — | — | 58.528 | 137.367 | 4.034 | 4.034 |
| Casa și conturi la bănci | 213.198 | 659.452 | 326.256 | 232.045 | 119.463 | 33.202 | 59.836 | 136.013 | 146.485 | 86.559 | 68.283 | 283 | 15.798 |
| Cheltuieli în avans | — | 0 | — | 776 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 21.288 | 87.243 | 91.167 | 73.794 | 7.709 | 173 | 62.761 | 2.641 | 5.916 | 0 | 92.266 | 33.398 | 64.723 |
| Capitaluri proprii | 1.019.682 | 831.583 | 494.526 | 328.099 | 194.362 | 123.580 | 136.773 | 133.372 | 140.569 | 210.595 | 180.408 | 37.943 | 22.133 |
| Capital subscris vărsat | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 4 | 4 | 2 | 2 | 1 | 2 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jul 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.05.2006 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 4521 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VITA CONSTRUCT SRL |
| Nr. reg. com. | J12/1509/2006 |
| EUID | ROONRC.J12/1509/2006 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-05-04 |
| Sediu social | Cal. Dorobanţilor, 6, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, CAL. DOROBANŢILOR, NR.6, AP.6 |
| Telefon | 0740974295 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AA EURO RECRUITMENT ROMANIA SRL | aceeași clădire |
| CARPAT RAIL S.R.L. | aceeași clădire |
| INTUITION SCHOOL SRL | aceeași clădire |
| NEWMINDSET CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| PUBLICITY DATA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| QX WORLD S.R.L. | aceeași clădire |
| WHITE NEWS SRL inactiv | aceeași clădire |
| BASIL BUILDING SRL inactiv | 39 m |
| FIRST RATE S.R.L. | 39 m |
| MATHIAS RESURSE S.R.L. | 39 m |
| UNIC RESURSE S.R.L. | 39 m |
| ATELIERUL VITALITĂȚII S.R.L. | 43 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4120 | 2012 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
| 22791941 | D L RESTAURANT SRL inactiv |
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25