ABLE ELECTRIC SYSTEMS SRL
CUI 18664192 · J2006001067297
ABLE ELECTRIC SYSTEMS SRL are CUI 18664192, nr. de înregistrare J2006001067297, înmatriculată pe 12.05.2006. Sediul social e în Municipiul Ploieşti, jud. Prahova. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4321. În 2025: cifră de afaceri 232.023 lei, profit net 54.004 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-25 | COMUNA BALTESTI | Echipament electromecanic (Rev.2) | 18 mii lei |
| 2024-06-06 | SCOALA GIMNAZIALA NICOLAE BALCESCU PLOIESTI | Echipament de radio, televiziune, comuni | 2 mii lei |
| 2024-06-06 | SCOALA GIMNAZIALA NICOLAE BALCESCU PLOIESTI | Servicii de instalare (cu exceptia progr | 6 mii lei |
| 2024-04-24 | SCOALA GIMNAZIALA NICOLAE BALCESCU PLOIESTI | Cablu de transmitere a datelor (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2024-04-23 | SCOALA GIMNAZIALA HENRI MATHIAS BERTHELOT | Aparate electrice de comutare sau de pro | 720 lei |
| 2024-04-12 | SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL VASILE" MUNICIPIUL | Camere video (Rev.2) | 540 lei |
| 2024-04-12 | SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL VASILE" MUNICIPIUL | Surse de alimentare electrica (Rev.2) | 320 lei |
| 2024-03-28 | SCOALA GIMNAZIALA "CANDIANO POPESCU"PLOIESTI | Servicii de elaborare de proiecte, altel | 1 mii lei |
| 2024-02-28 | SCOALA GIMNAZIALA "CANDIANO POPESCU"PLOIESTI | Servicii de reparare si de intretinere a | 6 mii lei |
| 2024-02-28 | SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL VASILE" MUNICIPIUL | Servicii de reparare si de intretinere a | 6 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 232 mii lei · mediana 221 mii lei | 105% din mediană |
| Profit net | 54 mii lei · mediana 19 mii lei | 289% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 23.3% · mediana 9.3% | 251% din mediană |
| Cifră pe salariat | 232 mii lei · mediana 141 mii lei | 164% din mediană |
Comparat cu 112.118 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 232.023 | 279.650 | 163.102 | 177.112 | 133.036 | 150.205 | 205.491 | 149.224 | 218.119 | 125.473 | 107.879 | 104.359 | 92.390 | 52.328 | 56.521 |
| Venituri totale | 232.395 | 279.700 | 163.131 | 177.125 | 133.050 | 150.232 | 205.529 | 149.230 | 218.119 | 125.491 | 107.887 | 104.386 | 92.390 | 52.331 | 56.521 |
| Cheltuieli totale | 176.067 | 200.132 | 105.345 | 119.338 | 84.819 | 86.364 | 106.644 | 132.533 | 112.455 | 85.752 | 99.622 | 87.917 | 76.412 | 20.239 | 51.822 |
| Profit / pierdere brută | 56.328 | 79.568 | 57.786 | 57.787 | 48.231 | 63.868 | 98.885 | 16.697 | 105.664 | 39.739 | 8.265 | 16.469 | 15.978 | 32.092 | 4.699 |
| Profit / pierdere netă | 54.004 | 76.771 | 56.155 | 56.016 | 46.901 | 62.377 | 96.830 | 15.205 | 103.479 | 37.230 | 5.029 | 13.338 | 13.206 | 30.522 | 3.938 |
| Active imobilizate | 32.900 | — | 12.934 | 5.184 | 5.184 | 5.184 | 5.184 | 5.184 | 5.184 | 5.184 | 5.184 | 5.184 | 786 | 786 | 786 |
| Active circulante | 86.761 | 237.185 | 236.262 | 344.728 | 323.023 | 366.162 | 303.003 | 221.655 | 207.397 | 120.610 | 91.752 | 113.235 | 95.313 | 112.284 | 58.841 |
| Stocuri | 16.762 | 22.185 | 42.262 | 36.372 | 30.543 | 26.525 | 25.156 | 21.761 | 21.639 | 18.197 | 15.478 | 33.339 | 28.143 | 43.962 | 4.081 |
| Creanțe | 28.138 | 40.799 | 111.454 | 296.748 | 287.496 | 244.669 | 77.186 | 61.823 | 63.778 | 54.894 | 45.758 | 60.150 | 60.101 | 50.882 | 42.046 |
| Casa și conturi la bănci | 41.861 | 174.201 | 82.546 | 11.608 | 4.984 | 94.968 | 200.661 | 138.071 | 121.980 | 47.519 | 30.516 | 19.746 | 7.069 | 17.440 | 12.714 |
| Datorii | 8.062 | 12.924 | 41.931 | 11.414 | 8.884 | 8.924 | 8.143 | 8.424 | 9.371 | 26.063 | 34.435 | 60.947 | 51.965 | 82.142 | 59.220 |
| Capitaluri proprii | 111.599 | 224.261 | 207.265 | 338.498 | 319.323 | 362.422 | 300.044 | 218.415 | 203.210 | 99.731 | 62.501 | 57.472 | 44.134 | 30.928 | 407 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | — | 2 | 2 | 2 | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Sat Oct 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.05.2006 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova |
| CAEN principal | 4321 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ABLE ELECTRIC SYSTEMS SRL |
| Nr. reg. com. | J2006001067297 |
| EUID | ROONRC.J2006001067297 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-05-12 |
| Sediu social | Str. Soveja, 15, Mun. Ploieşti, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. SOVEJA, NR.15 |
| Telefon | 0724376536 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DAMACRIS COM SRL | aceeași clădire |
| M1 UNLOCK YOURSELF S.R.L. | 29 m |
| IANIS-ANDREE FOOD PREST SRL inactiv | 44 m |
| YSTUDIO MINDFIT S.R.L. | 61 m |
| GRIDUMI INTERSERV SRL | 71 m |
| BIBINEW S.R.L. | 76 m |
| MECANIC PROWELD S.R.L. | 76 m |
| NICELI - SERV SRL | 79 m |
| LIMEPIX SOLUTIONS S.R.L. | 90 m |
| RAMI W T SRL | 104 m |
| RAYTECH S.R.L. | 104 m |
| PETRO SMART SOLUTIONS SRL | 107 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4321 | 2024 – 2025 |
| 6190 | 2017 – 2023 |
| 4321 | 2011 – 2016 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (18)
Alte firme din Prahova
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25