MERAND SRL
CUI 18913765 · J2006000690197
MERAND SRL are CUI 18913765, nr. de înregistrare J2006000690197, înmatriculată pe 04.08.2006. Sediul social e în Sat Remetea, Comuna Remetea, jud. Harghita. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 2370. În 2025: cifră de afaceri 191.350 lei, profit net 105.465 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 191 mii lei · mediana 254 mii lei | 75% din mediană |
| Profit net | 105 mii lei · mediana 7 mii lei | de 14× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 55.1% · mediana 3% | de 18× mediana |
| Cifră pe salariat | 96 mii lei · mediana 162 mii lei | 59% din mediană |
Comparat cu 94.198 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 191.350 | 82.000 | 12.000 | 12.000 | 20.888 | 12.000 | 12.000 | 12.000 | 12.000 | 161.796 | 91.208 | 76.232 | 12.000 | 31.804 | 162.472 |
| Venituri totale | 440.687 | 340.511 | 119.707 | 47.847 | 20.888 | 12.000 | 12.000 | 12.000 | 12.000 | 161.796 | 91.208 | 76.232 | 12.000 | 33.069 | 162.472 |
| Cheltuieli totale | 318.342 | 222.091 | 123.883 | 42.882 | 14.311 | 400 | 3.562 | 446 | 6.432 | 147.016 | 88.074 | 86.537 | 16.396 | 31.747 | 165.745 |
| Profit / pierdere brută | 122.345 | 118.420 | -4.176 | 4.965 | 6.577 | 11.600 | 8.438 | 11.554 | 5.568 | 14.780 | 3.134 | -10.305 | -4.396 | 1.322 | -3.273 |
| Profit / pierdere netă | 105.465 | 100.420 | -4.176 | 4.650 | 6.025 | 11.258 | 8.078 | 11.194 | 5.208 | 9.926 | 397 | -12.597 | -4.726 | 887 | -3.273 |
| Active imobilizate | 429.659 | 581.548 | 678.899 | 18.355 | 19.529 | 15.321 | 15.321 | 15.321 | 15.321 | 15.321 | 16.391 | 17.460 | 18.529 | 2.952 | 3.553 |
| Active circulante | 473.361 | 342.332 | 221.971 | 996.607 | 105.497 | 95.514 | 94.756 | 42.272 | 41.079 | 182.843 | 142.851 | 167.312 | 46.028 | 43.435 | 39.983 |
| Stocuri | 359.560 | 238.867 | 111.167 | 101.084 | 87.761 | 79.971 | 79.971 | 23.084 | 23.086 | 6.714 | 94.008 | 78.563 | 38.109 | 15.361 | 34.376 |
| Creanțe | 13.044 | 20.459 | 65.964 | 779.592 | 8.847 | 6.746 | 9.026 | 11.249 | 13.529 | 162.113 | 4.590 | 88.045 | 7.892 | 22.226 | 5.571 |
| Casa și conturi la bănci | 100.757 | 83.006 | 44.840 | 115.931 | 8.889 | 8.797 | 5.759 | 7.939 | 4.464 | 14.016 | 44.253 | 704 | 27 | 5.848 | 36 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 11.086 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 286.178 | 276.457 | 219.068 | 243.481 | 98.479 | 80.227 | 90.727 | 46.322 | 56.322 | 203.294 | 174.298 | 199.985 | 67.173 | 44.277 | 43.313 |
| Venituri în avans | 374.610 | 510.656 | 645.455 | 730.958 | 1.760 | 760 | 760 | 760 | 760 | 760 | 760 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | — |
| Capitaluri proprii | 242.232 | 136.767 | 36.347 | 40.523 | 35.873 | 29.848 | 18.590 | 10.511 | -682 | -5.890 | -15.816 | -16.213 | -3.616 | 1.110 | 223 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.08.2006 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Gheorgheni |
| CAEN principal | 2370 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MERAND SRL |
| Nr. reg. com. | J2006000690197 |
| EUID | ROONRC.J2006000690197 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-08-04 |
| Sediu social | Str. UJ UT, 53, Sat Remetea Com. Remetea, HARGHITA |
| Domiciliu fiscal | JUD. HARGHITA, SAT REMETEA COM. REMETEA, STR. ÚJ ÚT, NR.53 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6820 | 2025 |
| 4120 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (25)
Alte firme din Harghita
| 530813 | ELMACON SRL |
| 6832861 | MONUMENTAL SRL |
| 7517498 | DOCZY GRANIT SRL |
| 7565487 | SCHEIDER SRL |
| 15859637 | CONMAR SRL |
| 16738722 | NOMICOM GRILL SRL |
| 19924398 | CSE MONFUN-TRANS SRL |
| 23474151 | KAMINO BIRO SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25