MONTINI SRL
CUI 18944478 · J2006001222043
MONTINI SRL are CUI 18944478, nr. de înregistrare J2006001222043, înmatriculată pe 17.08.2006. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7830. În 2025: cifră de afaceri 121.223 lei, profit net 51.440 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 121 mii lei · mediana 172 mii lei | 70% din mediană |
| Profit net | 51 mii lei · mediana 31 mii lei | 163% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 42.4% · mediana 23.7% | 179% din mediană |
| Cifră pe salariat | 121 mii lei · mediana 176 mii lei | 69% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 121.223 | 215.105 | 237.147 | 214.407 | 53.815 | 123.723 | 213.069 | 175.839 | 349.180 | 413.594 | 418.995 | 306.469 | 378.088 | 258.316 |
| Venituri totale | 121.223 | 215.114 | 237.147 | 214.407 | 53.815 | 123.723 | 216.653 | 178.513 | 352.748 | 415.314 | 422.802 | 317.117 | 386.196 | 263.836 |
| Cheltuieli totale | 50.919 | 199.824 | 223.602 | 200.836 | 53.959 | 122.042 | 205.384 | 174.946 | 351.118 | 414.164 | 418.074 | 318.859 | 390.444 | 270.813 |
| Profit / pierdere brută | 70.304 | 15.290 | 13.545 | 13.571 | -144 | 1.681 | 11.269 | 3.567 | 1.630 | 1.150 | 4.728 | -1.742 | -4.248 | -6.977 |
| Profit / pierdere netă | 51.440 | 13.181 | 11.221 | 8.558 | -683 | 444 | 9.266 | 1.808 | 1.630 | 1.150 | 4.728 | -1.742 | -4.248 | -6.977 |
| Active imobilizate | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 255 | 1.337 |
| Active circulante | 144.713 | 73.490 | 48.053 | 24.366 | 25.959 | 30.905 | 19.146 | 38.033 | 52.213 | 118.762 | 92.637 | 42.818 | 92.636 | 72.443 |
| Creanțe | 118.993 | 47.770 | 47.717 | 24.030 | 25.623 | 30.226 | 18.586 | 31.568 | 37.560 | 85.083 | 75.425 | 10.046 | 36.425 | 54.218 |
| Casa și conturi la bănci | 25.720 | 25.720 | 336 | 336 | 336 | 679 | 560 | 6.465 | 14.653 | 33.679 | 17.212 | 32.772 | 56.211 | 18.225 |
| Datorii | 43.332 | 23.549 | 72.595 | 28.445 | 38.596 | 42.859 | 31.544 | 59.697 | 75.685 | 143.864 | 118.889 | 73.798 | 122.129 | 98.770 |
| Capitaluri proprii | 101.381 | 49.941 | -24.542 | -4.079 | -12.637 | -11.954 | -12.398 | -21.664 | -23.472 | -25.102 | -26.252 | -30.980 | -29.238 | -24.990 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 14.12.2021 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 7830 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MONTINI SRL |
| Nr. reg. com. | J04/1222/2006 |
| EUID | ROONRC.J2006001222043 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-08-17 |
| Sediu social | Str. George Bacovia, 68, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. GEORGE BACOVIA, NR.68, BL.68, SC.B, AP.7 |
| Telefon | 0234518470 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALE ENERGY COACHING S.R.L. | aceeași clădire |
| ASTRO COACHING CONSULT S.R.L. | aceeași clădire |
| HCC INVEST SRL inactiv | aceeași clădire |
| IBEB CAR SECOND SRL | aceeași clădire |
| REDCRIS SRL inactiv | aceeași clădire |
| SILBAC SRL | aceeași clădire |
| TRANS-BEL IMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| VILIA-A.M.D. SRL | aceeași clădire |
| ZAHER PHOTO SRL | aceeași clădire |
| DEVALSTEX S.R.L. | aceeași clădire |
| DIV GLOW BEAUTY S.R.L. | aceeași clădire |
| ZAMFIRADAN SRL inactiv | 71 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7830 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (17)
Sunt 17 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bacău
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25