OPTIM AFFAIR SRL
CUI 19149136 · J2006017328407
OPTIM AFFAIR SRL are CUI 19149136, nr. de înregistrare J2006017328407, înmatriculată pe 31.10.2006. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9621. În 2025: cifră de afaceri 324.116 lei, profit net 2.844 lei, 5 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 324 mii lei · mediana 129 mii lei | 250% din mediană |
| Profit net | 3 mii lei · mediana 4 mii lei | 78% din mediană |
| Salariați | 5 · mediana 1 | 500% din mediană |
| Marjă netă | 0.9% · mediana 3.6% | 25% din mediană |
| Cifră pe salariat | 65 mii lei · mediana 112 mii lei | 58% din mediană |
Comparat cu 30.788 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 324.116 | 284.677 | 272.360 | 295.889 | 255.178 | 216.371 | 288.378 | 251.950 | 177.305 | 44.943 | 63.356 | 72.729 | 46.345 | 35.835 | 21.690 |
| Venituri totale | 327.816 | 284.677 | 272.360 | 295.889 | 255.178 | 216.371 | 288.467 | 252.467 | 177.734 | 121.038 | 63.686 | 72.996 | 46.345 | 35.835 | 21.690 |
| Cheltuieli totale | 320.099 | 293.451 | 271.421 | 223.813 | 138.035 | 145.194 | 226.522 | 186.606 | 144.473 | 117.101 | 92.005 | 67.680 | 78.361 | 66.527 | 60.765 |
| Profit / pierdere brută | 7.717 | -8.774 | 939 | 72.076 | 117.143 | 71.177 | 61.945 | 65.861 | 33.261 | 3.937 | -28.319 | 5.316 | -32.016 | -30.692 | -39.075 |
| Profit / pierdere netă | 2.844 | -11.483 | -1.649 | 69.176 | 115.987 | 69.547 | 59.060 | 63.340 | 31.483 | 2.727 | -30.229 | 3.323 | -33.188 | -30.841 | -39.532 |
| Active imobilizate | 64.671 | 71.261 | 78.534 | 81.491 | 88.921 | 96.575 | 105.048 | 83.464 | 84.338 | 88.487 | 8.627 | 10.044 | 11.461 | 140 | 1.653 |
| Active circulante | 3.956 | 11.205 | 16.208 | 12.175 | 15.422 | 33.711 | 31.289 | 25.840 | 17.050 | 17.418 | 9.505 | 16.556 | 10.430 | 4.816 | 12.833 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | 16.035 | 2.011 | 15.927 | 9.581 | 11.863 | 7.354 | 11.688 | 10.048 | 3.241 | — |
| Creanțe | 2.164 | 170 | 8.063 | 9.663 | 7.250 | 4.567 | 14.500 | 3.582 | 2.507 | 1.787 | 1.439 | 1.190 | — | 757 | 11.145 |
| Casa și conturi la bănci | 1.792 | 11.035 | 8.145 | 2.512 | 8.172 | 13.109 | 14.778 | 6.331 | 4.962 | 3.768 | 712 | 3.678 | 382 | 818 | 1.688 |
| Cheltuieli în avans | 419 | 366 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 63.439 | 79.987 | 80.414 | 77.689 | 157.541 | 299.472 | 375.069 | 399.750 | 455.283 | 491.283 | 406.237 | 384.476 | 377.492 | 345.868 | 324.557 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 10.598 | — | — |
| Capitaluri proprii | 5.607 | 2.845 | 14.328 | 15.977 | -53.198 | -169.186 | -238.732 | -295.446 | -358.895 | -390.378 | -393.105 | -362.876 | -366.199 | -340.912 | -310.071 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 8 | 5 | 3 | 7 | 7 | 6 | 4 | 3 | 3 | 3 | 9 | 10 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 31.10.2006 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 9621 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | OPTIM AFFAIR SRL |
| Nr. reg. com. | J2006017328407 |
| EUID | ROONRC.J2006017328407 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-10-31 |
| Sediu social | Cal. Griviţei, 401, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CALEA GRIVITEI, NR.401, BL.P, SC.B, ET.P, AP.1 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALEX PISCINE SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALEXANDRU PISCINE CONSULTING SRL inactiv | aceeași clădire |
| AMOD BUSINESS SRL | aceeași clădire |
| BELLE MOON SRL | aceeași clădire |
| DOMENICO IMPORT EXPORT SRL inactiv | aceeași clădire |
| GEE QUALITY FOODS S.R.L. | aceeași clădire |
| GENERAL SURVEY CORP S.R.L. | aceeași clădire |
| GEOPROD GRUP SRL inactiv | aceeași clădire |
| HOLISTIC ASTRAL SRL inactiv | aceeași clădire |
| KARIMAS TRADING SRL inactiv | aceeași clădire |
| KRONSTHADT - MEAT S.R.L. | aceeași clădire |
| MAGENTA SHOP SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 9602 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (11)
Sunt 11 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25