ANDRA SRL
CUI 1916694 · J1992000703511
ANDRA SRL are CUI 1916694, nr. de înregistrare J1992000703511, înmatriculată pe 22.06.1992. Sediul social e în Municipiul Călăraşi, jud. Călăraşi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4776. În 2025: cifră de afaceri 430.516 lei, profit net 39.407 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 431 mii lei · mediana 199 mii lei | 217% din mediană |
| Profit net | 39 mii lei · mediana 3 mii lei | de 14× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 9.2% · mediana 1.6% | 575% din mediană |
| Cifră pe salariat | 431 mii lei · mediana 224 mii lei | 192% din mediană |
Comparat cu 270.680 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 430.516 | 440.354 | 474.980 | 625.290 | 535.132 | 544.483 | 416.185 | 383.934 | 378.015 | 378.960 | 274.695 | 168.046 | 234.412 | 260.690 | 283.020 |
| Venituri totale | 430.516 | 440.354 | 474.980 | 650.290 | 535.132 | 544.483 | 422.067 | 383.934 | 378.015 | 378.960 | 274.695 | 168.046 | 234.412 | 260.690 | 288.140 |
| Cheltuieli totale | 383.187 | 405.858 | 463.214 | 549.042 | 510.364 | 518.116 | 413.932 | 362.833 | 370.291 | 351.566 | 259.957 | 161.044 | 237.742 | 259.005 | 287.350 |
| Profit / pierdere brută | 47.329 | 34.496 | 11.766 | 101.248 | 24.768 | 26.367 | 8.135 | 21.101 | 7.724 | 27.394 | 14.738 | 7.002 | -3.330 | 1.685 | 790 |
| Profit / pierdere netă | 39.407 | 30.053 | 7.016 | 94.995 | 19.417 | 20.927 | 3.975 | 17.257 | 3.943 | 23.587 | 6.497 | 2.261 | -9.606 | 1.453 | 665 |
| Active imobilizate | 62.137 | 94.873 | 100.328 | 124.623 | 0 | 47.823 | 70.838 | 97.666 | 108.900 | 30.645 | 37.860 | 49.113 | 49.113 | 49.113 | 47.827 |
| Active circulante | 219.503 | 182.040 | 132.489 | 101.547 | 160.333 | 90.296 | 68.855 | 40.747 | 20.334 | 38.298 | 39.044 | 53.789 | 35.092 | 56.253 | 25.753 |
| Stocuri | 60.767 | 73.264 | 40.709 | 20.604 | 60.191 | 22.228 | 40.900 | 19.158 | 15.000 | 17.170 | 36.444 | 53.724 | 34.677 | 56.234 | 22.958 |
| Creanțe | 113.078 | 57.547 | 44.843 | 33.011 | 77.663 | 62.293 | 26.572 | 15.985 | 5.251 | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 45.658 | 51.229 | 46.937 | 47.932 | 22.479 | 5.775 | 1.383 | 5.604 | 83 | 21.128 | 2.600 | 65 | 415 | 19 | 2.795 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.016 | 2.923 |
| Datorii | 23.035 | 37.716 | 8.673 | 9.042 | 38.200 | 35.403 | 57.906 | 60.601 | 68.679 | 12.331 | 43.880 | 76.374 | 59.938 | 72.510 | 44.084 |
| Capitaluri proprii | 258.605 | 239.197 | 224.144 | 217.128 | 122.133 | 102.716 | 81.787 | 77.812 | 60.555 | 56.612 | 33.024 | 26.528 | 24.267 | 33.872 | 32.419 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jul 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 30.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi |
| CAEN principal | 4776 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ANDRA SRL |
| Nr. reg. com. | J1992000703511 |
| EUID | ROONRC.J1992000703511 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-06-22 |
| Sediu social | Str. Bucureşti, 21, Mun. Călăraşi, CĂLĂRAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR. BUCUREŞTI, NR.21 |
| Telefon | 042311211 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 5 CALARASI SRL | aceeași clădire |
| ACL MATCONS S.R.L. | aceeași clădire |
| ACON MACH S.R.L. | aceeași clădire |
| ADMINISTRARE COMPLEX S.R.L. | aceeași clădire |
| AGENTIA HERA IMOBILIARE S.R.L. | aceeași clădire |
| AGRICORN 2004 SRL | aceeași clădire |
| AIM CREATIVE TEAM S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AL HORRIA LIBERTATEA SRL | aceeași clădire |
| AMURABRISS S.R.L. | aceeași clădire |
| APORT FILM SRL | aceeași clădire |
| AUTO PLUS SRL | aceeași clădire |
| AXXA PLUS SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4776 | 2018 – 2025 |
| 147 | 2011 – 2017 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Călăraşi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25