IVASERV SRL
CUI 19200697 · J2006002460295
IVASERV SRL are CUI 19200697, nr. de înregistrare J2006002460295, înmatriculată pe 15.11.2006. Sediul social e în Municipiul Ploieşti, jud. Prahova. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7722. În 2025: cifră de afaceri 78.230 lei, profit net 103.588 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 78 mii lei · mediana 188 mii lei | 42% din mediană |
| Profit net | 104 mii lei · mediana 26 mii lei | 405% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 132.4% · mediana 15.2% | 871% din mediană |
| Cifră pe salariat | 39 mii lei · mediana 127 mii lei | 31% din mediană |
Comparat cu 43.045 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 78.230 | 348.505 | 680.802 | 514.132 | 353.945 | 25.555 | — | — | 2.004 | 16.033 | 1.500 | 1.000 | 161 | 500 | 806 |
| Venituri totale | 204.017 | 348.596 | 680.802 | 514.474 | 354.601 | 25.576 | 0 | 0 | 2.004 | 16.033 | 1.500 | 1.000 | 161 | 500 | 806 |
| Cheltuieli totale | 98.430 | 362.215 | 629.777 | 453.572 | 335.355 | 71.733 | 29.370 | 28.515 | 31.468 | 31.091 | 4.854 | 3.504 | 7.562 | 2.589 | 5.124 |
| Profit / pierdere brută | 105.587 | -13.619 | 51.025 | 60.902 | 19.246 | -46.157 | -29.370 | -28.515 | -29.464 | -15.058 | -3.354 | -2.504 | -7.401 | -2.089 | -4.318 |
| Profit / pierdere netă | 103.588 | -24.077 | 44.215 | 55.749 | 15.681 | -46.414 | -29.370 | -28.515 | -29.524 | -15.539 | -3.399 | -2.534 | -7.406 | -2.089 | -4.318 |
| Active imobilizate | 18.376 | 21.310 | 22.610 | 15.718 | 7.936 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 22.170 | 71.170 | 138.540 | 117.970 | 44.218 | 4.775 | -2.005 | 3.365 | 1.380 | 1.092 | 399 | 653 | 598 | 2.494 | 2.473 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | 159 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 15.570 | 49.401 | 79.982 | 69.854 | 31.291 | -495 | 251 | — | — | — | 194 | 541 | 597 | 2.438 | 2.438 |
| Casa și conturi la bănci | 6.600 | 21.769 | 58.558 | 48.116 | 12.927 | 5.111 | -2.256 | 3.365 | 1.380 | 1.092 | 205 | 112 | 1 | 56 | 35 |
| Cheltuieli în avans | 139 | — | 112 | 208 | 119 | — | 10.649 | — | 50 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 24.105 | 179.488 | 224.193 | 238.145 | 212.272 | 185.870 | 143.324 | 108.675 | 78.225 | 48.363 | 32.131 | 28.986 | 26.398 | 20.888 | 18.778 |
| Capitaluri proprii | 16.580 | -87.008 | -62.931 | -104.249 | -159.999 | -181.095 | -134.680 | -105.310 | -76.795 | -47.271 | -31.732 | -28.333 | -25.800 | -18.394 | -16.305 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 0 | 14 | 11 | — | 9 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 15.11.2006 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova |
| CAEN principal | 7722 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | IVASERV SRL |
| Nr. reg. com. | J2006002460295 |
| EUID | ROONRC.J2006002460295 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-11-15 |
| Sediu social | Str. DR.TOMA IONESCU, 27, Camera 101, Mun. Ploieşti, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. DR.TOMA IONESCU, NR.27 |
| Telefon | 0722822241 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7729 | 2021 – 2025 |
| 7721 | 2011 – 2020 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Prahova
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25