EVA LUX SRL
CUI 1923209 · J1992000576519
EVA LUX SRL are CUI 1923209, nr. de înregistrare J1992000576519, înmatriculată pe 14.05.1992. Sediul social e în Municipiul Călăraşi, jud. Călăraşi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4712. În 2025: cifră de afaceri 32.062 lei, profit net 859.228 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 32 mii lei · mediana 199 mii lei | 16% din mediană |
| Profit net | 859 mii lei · mediana 3 mii lei | de 304× mediana |
| Marjă netă | 2679.9% · mediana 1.6% | de 1.675× mediana |
Comparat cu 270.686 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 32.062 | 47.757 | 47.477 | 47.340 | 47.205 | 44.464 | 45.506 | 44.682 | 43.819 | 43.087 | 42.593 | 42.609 | 42.338 | 29.283 | 30.477 |
| Venituri totale | 1.099.363 | 47.757 | 47.477 | 47.340 | 47.205 | 44.464 | 45.506 | 44.682 | 43.819 | 43.087 | 42.593 | 42.609 | 42.538 | 29.283 | 31.277 |
| Cheltuieli totale | 75.224 | 21.949 | 24.275 | 16.606 | 15.819 | 14.065 | 20.800 | 19.121 | 17.050 | 20.337 | 19.452 | 20.059 | 31.137 | 26.248 | 33.047 |
| Profit / pierdere brută | 1.024.139 | 25.808 | 23.202 | 30.734 | 31.386 | 30.399 | 24.706 | 25.561 | 26.769 | 22.750 | 23.141 | 22.550 | 11.401 | 3.035 | -1.770 |
| Profit / pierdere netă | 859.228 | 21.299 | 18.834 | 29.314 | 29.970 | 29.099 | 23.341 | 24.221 | 25.454 | 21.457 | 21.862 | 21.271 | 10.124 | 2.156 | -2.710 |
| Active imobilizate | 0 | 53.436 | 65.436 | 76.436 | 81.236 | 81.236 | 86.036 | 108.683 | 113.483 | 37.732 | 42.532 | 47.332 | 52.132 | 50.773 | 54.174 |
| Active circulante | 859.428 | 70.103 | 56.192 | 43.702 | 39.745 | 32.673 | 23.936 | 168.008 | 143.275 | 118.682 | 97.017 | 74.099 | 51.080 | 38.676 | 35.049 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | 0 | 2.026 | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 858.940 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 488 | 70.103 | 56.192 | 43.702 | 39.745 | 32.673 | 23.936 | 165.982 | 143.275 | 118.682 | 97.017 | 74.099 | 51.080 | 38.676 | 35.049 |
| Datorii | 0 | 2.828 | 2.426 | 1.870 | 1.727 | 2.025 | 1.187 | 2.000 | 6.288 | 11.949 | 16.541 | 20.285 | 23.337 | 25.857 | 27.787 |
| Capitaluri proprii | 859.428 | 120.711 | 119.202 | 118.268 | 119.254 | 111.884 | 108.785 | 274.691 | 250.470 | 144.465 | 123.008 | 101.146 | 79.875 | 63.592 | 61.436 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | 0 | — | — | — | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 30.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi |
| CAEN principal | 4712 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | EVA LUX SRL |
| Nr. reg. com. | J1992000576519 |
| EUID | ROONRC.J1992000576519 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-05-14 |
| Sediu social | B-dul N. Titulescu, 1, Mun. Călăraşi, CĂLĂRAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, B-DUL N. TITULESCU, NR.1, BL.D2, SC.M5, ET.P |
| Telefon | 0720033036 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6820 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Călăraşi
| 1917703 | AMY SRL |
| 1920652 | BILLA HEUTE SRL |
| 1920687 | ROMULUS SRL |
| 1923284 | MC GREGOR SRL |
| 1924042 | DUNAREA 75 SRL |
| 1924328 | DELTA SRL |
| 1925595 | ELEGANT SRL |
| 1926876 | COMSTAR SA |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25