ALESIV SRL
CUI 19256680 · J2006004067122
ALESIV SRL are CUI 19256680, nr. de înregistrare J2006004067122, înmatriculată pe 29.11.2006. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5510. În 2025: cifră de afaceri 117.707 lei, pierdere netă 87.021 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 118 mii lei · mediana 165 mii lei | 71% din mediană |
| Profit net | -87 mii lei · mediana 1 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | -73.9% · mediana 1% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 118 mii lei · mediana 131 mii lei | 90% din mediană |
Comparat cu 55.525 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 117.707 | 118.570 | 74.351 | 83.483 | 74.173 | 50.756 | 85.111 | 92.992 | 100.690 | 91.104 | 97.659 | 56.369 | 65.164 | 67.413 | 73.726 |
| Venituri totale | 117.707 | 118.570 | 74.351 | 83.483 | 74.173 | 50.756 | 85.111 | 92.992 | 100.690 | 91.104 | 97.659 | 56.369 | 65.164 | 67.413 | 73.726 |
| Cheltuieli totale | 204.728 | 111.655 | 98.197 | 97.993 | 87.368 | 80.160 | 87.621 | 108.742 | 108.407 | 71.729 | 63.570 | 51.879 | 52.798 | 56.317 | 59.176 |
| Profit / pierdere brută | -87.021 | 6.915 | -23.846 | -14.510 | -13.195 | -29.404 | -2.510 | -15.750 | -7.717 | 19.375 | 34.089 | 4.490 | 12.366 | 11.096 | 14.550 |
| Profit / pierdere netă | -87.021 | 5.809 | -23.846 | -17.014 | -15.420 | -30.871 | -5.063 | -18.540 | -10.738 | 16.841 | 31.159 | 2.799 | 10.385 | 9.074 | 12.338 |
| Active circulante | 98.948 | 191.862 | 183.990 | 201.810 | 212.276 | 220.278 | 246.230 | 245.525 | 226.948 | 210.673 | 190.359 | 156.070 | 151.154 | 144.909 | 133.550 |
| Creanțe | 98.300 | 188.303 | 180.838 | 201.211 | 210.813 | 219.683 | 245.403 | 244.841 | 226.279 | 210.079 | 190.369 | 156.075 | 151.330 | 144.939 | 132.557 |
| Casa și conturi la bănci | 648 | 3.559 | 3.152 | 599 | 1.463 | 595 | 827 | 684 | 669 | 594 | -10 | -5 | -176 | -30 | 993 |
| Datorii | 185.729 | 106.042 | 103.979 | 97.953 | 91.405 | 83.987 | 79.069 | 73.300 | 36.184 | 9.171 | 5.697 | 2.567 | 450 | 4.590 | 2.305 |
| Capitaluri proprii | -86.781 | 85.820 | 80.011 | 103.857 | 120.871 | 136.291 | 167.161 | 172.225 | 190.764 | 201.502 | 184.662 | 153.503 | 150.704 | 140.319 | 131.245 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | — | — | — | — | 1 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.2006 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 5510 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ALESIV SRL |
| Nr. reg. com. | J2006004067122 |
| EUID | ROONRC.J2006004067122 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-11-29 |
| Sediu social | Str. Ciocârliei, 15, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CIOCÂRLIEI, NR.15 |
| Telefon | 444551 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| COLOCVII EDITURA SRL | aceeași clădire |
| PANEDOR SRL | aceeași clădire |
| PEREVO R.E. CLUJ S.R.L. | aceeași clădire |
| FLORIPAN PRODCOM SRL | 40 m |
| ALDARIS STONE S.R.L. | 48 m |
| ECO KAMINE GERMANY SRL inactiv | 48 m |
| EXERGY S.R.L. | 48 m |
| GERMAN LUBRICANTS SRL inactiv | 48 m |
| IANIS & CEZAR LOGISTIC S.R.L. | 48 m |
| IDEAL CROM INVEST S.R.L. | 48 m |
| IDEAL CROM S.R.L. | 48 m |
| MAGIC ALI S.R.L. | 48 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 5510 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-12