COZMA & CO SRL
CUI 1936977 · J22/2310/1992
COZMA & CO SRL are CUI 1936977, nr. de înregistrare J22/2310/1992, înmatriculată pe 10.01.1992. Sediul social e în Sat Ciorteşti, Comuna Ciorteşti, jud. Iaşi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 1061. În 2025: cifră de afaceri 7.765 lei, pierdere netă 4.670 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 8 mii lei · mediana 254 mii lei | 3% din mediană |
| Profit net | -5 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | -60.1% · mediana 3% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 8 mii lei · mediana 162 mii lei | 5% din mediană |
Comparat cu 94.201 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.765 | 16.967 | 27.897 | 41.087 | 27.539 | 25.079 | 30.873 | 28.843 | 34.767 | 43.573 | 52.157 | 29.588 | 36.284 | 18.311 | 27.306 |
| Venituri totale | 7.765 | 16.967 | 27.897 | 41.087 | 27.539 | 25.079 | 30.873 | 28.843 | 34.767 | 43.573 | 57.157 | 29.588 | 36.006 | 15.417 | 22.757 |
| Cheltuieli totale | 12.435 | 14.983 | 18.951 | 22.780 | 17.117 | 13.548 | 12.905 | 17.657 | 37.270 | 42.919 | 41.238 | 40.826 | 32.906 | 23.716 | 25.998 |
| Profit / pierdere brută | -4.670 | 1.984 | 8.946 | 18.307 | 10.422 | 11.531 | 17.968 | 11.186 | -2.503 | 654 | 15.919 | -11.238 | 3.100 | -8.299 | -3.241 |
| Profit / pierdere netă | -4.670 | 1.705 | 7.687 | 17.264 | 10.422 | 11.025 | 17.042 | 10.436 | -3.067 | -123 | 14.237 | -12.126 | 2.091 | -8.299 | -3.241 |
| Active imobilizate | 15.058 | 15.188 | 15.264 | 15.340 | 15.416 | 15.492 | 510 | 585 | 661 | 737 | 813 | 889 | 988 | 1.119 | 1.251 |
| Active circulante | 6.426 | 11.290 | 10.106 | 16.967 | 28.731 | 18.080 | 21.693 | 4.812 | 5.111 | 9.696 | 7.175 | 2.155 | 2.125 | 870 | 1.825 |
| Stocuri | — | 480 | — | — | — | — | 136 | 42 | 137 | 146 | 209 | 73 | 899 | — | 432 |
| Creanțe | 6.426 | 10.810 | 10.106 | 16.967 | 27.866 | 11.949 | 20.050 | 2.566 | 2.558 | 2.544 | 2.531 | 23 | 7 | 8 | 7 |
| Casa și conturi la bănci | — | — | — | — | 865 | 6.131 | 1.507 | 2.204 | 2.416 | 7.006 | 4.435 | 2.059 | 1.219 | 862 | 1.386 |
| Datorii | 1.032 | 1.358 | 1.955 | 14.803 | 1.215 | 1.062 | 718 | 953 | 11.764 | 13.358 | 10.790 | 20.084 | 8.027 | 8.994 | 1.782 |
| Capitaluri proprii | 20.452 | 25.120 | 23.415 | 17.504 | 42.932 | 32.510 | 21.485 | 4.444 | -5.992 | -2.925 | -2.802 | -17.040 | -4.914 | -7.005 | 1.294 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 10.01.1992 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Comunală Răducăneni |
| CAEN principal | 1061 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | COZMA & CO SRL |
| Nr. reg. com. | J22/2310/1992 |
| EUID | ROONRC.J22/2310/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-01-10 |
| Sediu social | , Sat Ciorteşti Com. Ciorteşti, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, SAT CIORTEŞTI COM. CIORTEŞTI, CIORTEŞTI |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 1061 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (51)
Sunt 51 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Iaşi
| 1936888 | MACOMI SRL |
| 1939906 | SPICUL 2000 SRL |
| 1962364 | ALFADAM SRL |
| 1962909 | LEXA SRL |
| 1991106 | SPINOLA SRL |
| 1994650 | EUROGARANT SRL |
| 4412586 | COOPERAREA 2P SRL |
| 4956839 | PRILUMA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25