ELYA TRADING SRL
CUI 19502865 · J2006001228308
ELYA TRADING SRL are CUI 19502865, nr. de înregistrare J2006001228308, înmatriculată pe 08.12.2006. Sediul social e în Municipiul Satu Mare, jud. Satu Mare. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9630. În 2025: cifră de afaceri 703.454 lei, profit net 264.990 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 703 mii lei · mediana 129 mii lei | 544% din mediană |
| Profit net | 265 mii lei · mediana 4 mii lei | de 72× mediana |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 37.7% · mediana 3.6% | de 10× mediana |
| Cifră pe salariat | 234 mii lei · mediana 112 mii lei | 210% din mediană |
Comparat cu 30.790 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 703.454 | 574.418 | 470.024 | 342.704 | 422.682 | 317.253 | 205.480 | 208.962 | 184.314 | 264.954 | 201.601 | 155.308 | 110.284 | 19.821 | 0 |
| Venituri totale | 703.491 | 574.418 | 470.024 | 342.704 | 422.682 | 317.258 | 206.580 | 330.962 | 184.314 | 264.954 | 242.448 | 149.776 | 109.643 | 26.834 | 0 |
| Cheltuieli totale | 395.635 | 529.387 | 438.827 | 317.009 | 331.703 | 230.220 | 183.835 | 275.083 | 272.911 | 249.250 | 179.515 | 115.343 | 98.714 | 85.826 | 92 |
| Profit / pierdere brută | 307.856 | 45.031 | 31.197 | 25.695 | 90.979 | 87.038 | 22.745 | 55.879 | -88.597 | 15.704 | 62.933 | 34.433 | 10.929 | -58.992 | -92 |
| Profit / pierdere netă | 264.990 | 34.712 | 27.922 | 22.267 | 84.545 | 84.058 | 20.679 | 52.569 | -90.455 | 13.054 | 56.885 | 29.773 | 7.975 | -58.992 | -92 |
| Active imobilizate | 91.448 | 28.564 | 140.941 | 137.141 | 125.913 | 96.693 | 84.845 | 86.261 | 81.555 | 66.848 | 30.740 | 30.741 | 41.006 | 37.376 | 2.495 |
| Active circulante | 277.722 | 57.754 | 94.508 | 46.024 | 70.014 | 24.177 | 36.745 | 29.229 | 17.250 | 32.861 | 54.126 | 19.062 | 20.619 | 36.406 | 83 |
| Stocuri | 10.000 | — | 51.441 | 19.532 | 42.741 | 801 | 27.432 | 1.660 | 1 | 13.310 | 44.446 | 16.952 | 13.010 | 20.955 | — |
| Creanțe | 228.770 | 11.449 | 19.207 | 21.282 | 14.654 | 7.701 | 6.460 | 6.793 | 15.656 | 9.898 | 7.593 | 3 | 4.954 | 14.130 | — |
| Casa și conturi la bănci | 38.952 | 46.305 | 23.860 | 5.210 | 12.619 | 15.675 | 2.853 | 20.776 | 1.593 | 9.653 | 2.087 | 2.107 | 2.655 | 1.321 | 83 |
| Cheltuieli în avans | 250 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 69.835 | 21.093 | 59.022 | 35.574 | 22.957 | 29.975 | 114.754 | 115.155 | 151.039 | 61.488 | 56.171 | 77.992 | 115.714 | 132.646 | 2.450 |
| Capitaluri proprii | 299.585 | 65.225 | 176.427 | 147.591 | 172.970 | 90.895 | 6.836 | 335 | -52.234 | 38.221 | 28.695 | -28.189 | -54.089 | -58.864 | 128 |
| Capital subscris vărsat | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 05.08.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare |
| CAEN principal | 9630 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ELYA TRADING SRL |
| Nr. reg. com. | J2006001228308 |
| EUID | ROONRC.J2006001228308 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-12-08 |
| Sediu social | Str. Careiului, 175, Mun. Satu Mare, SATU MARE |
| Domiciliu fiscal | JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. CAREIULUI, NR.175 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 3D SEANTU SRL | aceeași clădire |
| ABEONA IMPEX SRL | aceeași clădire |
| AGRO SÎNMICLĂUŞ SRL | aceeași clădire |
| AGROM SRL | aceeași clădire |
| AJA REGISTRARS NORD VEST SRL inactiv | aceeași clădire |
| AKRALISS LASER ARENA S.R.L. | aceeași clădire |
| AKRALISS S.R.L. | aceeași clădire |
| ALEX MARK TAXI 2017 SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALEXA STYLE SRL | aceeași clădire |
| ALIMERA CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| ALITERRAKVA PISCINE SRL | aceeași clădire |
| AMAN RICHARD S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 9603 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Satu Mare
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25