ATAC SRL
CUI 1961199 · J1991001123225
ATAC SRL are CUI 1961199, nr. de înregistrare J1991001123225, înmatriculată pe 10.07.1991. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 272.070 lei, profit net 52.140 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 272 mii lei · mediana 124 mii lei | 219% din mediană |
| Profit net | 52 mii lei · mediana 17 mii lei | 314% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 19.2% · mediana 19.4% | 99% din mediană |
| Cifră pe salariat | 272 mii lei · mediana 172 mii lei | 158% din mediană |
Comparat cu 55.834 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 272.070 | 291.393 | 297.425 | 250.764 | 195.983 | 129.538 | 220.257 | 205.831 | 199.597 | 193.268 | 190.436 | 153.669 | 104.538 | 91.766 | 69.328 |
| Venituri totale | 272.070 | 292.384 | 297.843 | 251.122 | 227.055 | 145.858 | 220.257 | 205.831 | 199.598 | 193.268 | 190.436 | 154.228 | 104.538 | 92.088 | 69.328 |
| Cheltuieli totale | 217.536 | 244.010 | 279.119 | 240.603 | 309.418 | 232.196 | 232.389 | 220.059 | 165.330 | 149.506 | 163.715 | 112.342 | 56.854 | 53.923 | 51.283 |
| Profit / pierdere brută | 54.534 | 48.374 | 18.724 | 10.519 | -82.363 | -86.338 | -12.132 | -14.228 | 34.268 | 43.762 | 26.721 | 41.886 | 47.684 | 38.165 | 18.045 |
| Profit / pierdere netă | 52.140 | 45.509 | 15.746 | 8.008 | -84.121 | -87.207 | -14.335 | -16.287 | 30.228 | 37.964 | 21.007 | 37.259 | 44.447 | 38.165 | 18.045 |
| Active imobilizate | 1.971 | 2.714 | 3.688 | 2.831 | 6.887 | 5.093 | 7.013 | 10.325 | — | — | — | — | — | — | 951 |
| Active circulante | 74.482 | 50.149 | 65.030 | 36.966 | 52.495 | 13.903 | 58.705 | 42.315 | 54.742 | 26.923 | 43.022 | 49.784 | 21.755 | 15.804 | 25.303 |
| Creanțe | 37.084 | 39.748 | 35.771 | 26.463 | 29.992 | 10.154 | 33.561 | 21.735 | 15.110 | 15.172 | 18.349 | 18.004 | 12.952 | 10.541 | 16.187 |
| Casa și conturi la bănci | 37.398 | 10.401 | 29.259 | 10.503 | 22.503 | 3.749 | 25.144 | 20.580 | 39.632 | 11.751 | 24.673 | 31.780 | 8.803 | 5.263 | 9.116 |
| Cheltuieli în avans | 32.223 | 55.105 | 79.234 | 136.770 | 194.307 | 178.639 | 127.676 | 156.049 | 184.421 | 212.794 | 241.166 | 274.706 | 286.643 | 276.436 | 275.163 |
| Datorii | 38.250 | 89.768 | 175.262 | 219.622 | 240.505 | 100.330 | 8.882 | 9.842 | 4.029 | 14.811 | 2.246 | 3.555 | 24.722 | 53.011 | 100.354 |
| Capitaluri proprii | 70.426 | 18.200 | -27.310 | -43.055 | 13.184 | 97.305 | 184.512 | 198.847 | 235.134 | 224.906 | 281.942 | 320.935 | 283.676 | 239.229 | 201.063 |
| Capital subscris vărsat | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 1.310 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ATAC SRL |
| Nr. reg. com. | J1991001123225 |
| EUID | ROONRC.J1991001123225 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-07-10 |
| Sediu social | Str. ETERNITATE, 95, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. ETERNITATE, NR.95 |
| Telefon | 0742068904 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AL & PVC DOORS WINDOWS S.R.L. | aceeași clădire |
| ALBOOM SRL | aceeași clădire |
| ANTREPRIZA HIDROIZOLATII S.R.L. | aceeași clădire |
| ARTICOLE FUNERARE ȘTEFANIA S.R.L. | aceeași clădire |
| BBC EDIL INTERMED SRL | aceeași clădire |
| CELL-OF-FUN SRL inactiv | aceeași clădire |
| CES INSTAL COM SRL inactiv | aceeași clădire |
| CHIRICA SRL | aceeași clădire |
| CLK 0607 SRL | aceeași clădire |
| D & C MAXIM STAR ELECTRIC SRL inactiv | aceeași clădire |
| DAMIR PROMT SRL | aceeași clădire |
| DOLINA RESIDENCE S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6820 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (11)
Sunt 11 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Iaşi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08