MOCANU EL COM S.R.L.
CUI 1976424 · J22/983/1992
MOCANU EL COM S.R.L. are CUI 1976424, nr. de înregistrare J22/983/1992, înmatriculată pe 16.04.1992. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 4789. În 2023: cifră de afaceri 81.127 lei, profit net 4.505 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 81 mii lei · mediana 199 mii lei | 41% din mediană |
| Profit net | 5 mii lei · mediana 3 mii lei | 159% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 5.6% · mediana 1.6% | 350% din mediană |
| Cifră pe salariat | 81 mii lei · mediana 224 mii lei | 36% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 11 ani (lei)
| Indicator | 2023 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 81.127 | 127.140 | 161.732 | 160.452 | 186.684 | 222.632 | 300.805 | 290.068 | 360.515 | 319.571 | 361.043 |
| Venituri totale | 81.127 | 127.140 | 277.022 | 160.452 | 186.684 | 222.632 | 300.805 | 294.068 | 360.515 | 319.571 | 361.078 |
| Cheltuieli totale | 75.710 | 163.832 | 170.895 | 168.164 | 192.435 | 217.586 | 301.777 | 291.244 | 346.240 | 333.791 | 348.216 |
| Profit / pierdere brută | 5.417 | -36.692 | 106.127 | -7.712 | -5.751 | 5.046 | -972 | 2.824 | 14.275 | -14.220 | 12.862 |
| Profit / pierdere netă | 4.505 | -37.963 | 101.758 | -10.115 | -8.838 | 593 | -1.983 | 1.671 | 12.226 | -14.220 | 10.678 |
| Active imobilizate | 0 | — | 0 | 462 | 1.078 | 1.694 | 2.310 | 2.926 | 3.543 | 4.159 | 6.187 |
| Active circulante | 254.427 | 212.999 | 157.211 | 144.803 | 131.479 | 177.579 | 169.264 | 187.009 | 155.493 | 139.554 | 126.121 |
| Stocuri | 244.189 | 209.846 | 152.940 | 137.458 | 121.443 | 173.705 | 166.970 | 182.265 | 150.622 | 125.735 | 119.574 |
| Creanțe | 3.367 | 1.032 | 1.731 | 1.429 | 46 | 29 | 0 | 2.261 | 568 | 9.267 | 6.441 |
| Casa și conturi la bănci | 6.871 | 2.121 | 2.540 | 5.916 | 9.990 | 3.845 | 2.294 | 2.483 | 4.303 | 4.552 | 106 |
| Datorii | 140.236 | 157.066 | 63.315 | 153.126 | 130.303 | 168.181 | 161.075 | 177.453 | 148.093 | 144.996 | 119.371 |
| Capitaluri proprii | 114.191 | 55.933 | 93.896 | -7.861 | 2.254 | 11.092 | 10.499 | 12.482 | 10.943 | -1.283 | 12.937 |
| Capital subscris vărsat | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | INACTIV |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 4789 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MOCANU EL COM SRL |
| Nr. reg. com. | J22/983/1992 |
| EUID | ROONRC.J22/983/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-04-16 |
| Sediu social | Str. Sarmisegetuza, 5, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. SARMISEGETUZA, NR.5, BL.Y3, SC.B, ET.1, AP.7 |
| Telefon | 0332410043 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AUTO-MOBIS SRL inactiv | aceeași clădire |
| BLUEPRINT PROJECTS SRL | aceeași clădire |
| CE-WAY S.R.L. | aceeași clădire |
| EMOTION WAY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| GOBHIMA SRL inactiv | aceeași clădire |
| LAVIMAR MED SRL | aceeași clădire |
| MOSSMANN TENNIS CLUB S.R.L. | aceeași clădire |
| SANTEBELL SRL inactiv | aceeași clădire |
| STARTUP CONSULTING CHRIS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| WORLD UP SRL inactiv | aceeași clădire |
| EXCLUSIV IMOB MANAGEMENT S.R.L. | 37 m |
| EXCLUSIVE VILLAGE S.R.L. | 37 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4719 | 2011 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (39)
Sunt 39 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Iaşi
| 5150890 | CORNELIUS IMPEX SRL |
| 5551485 | TEREZA SRL |
| 5915985 | GIOMIRA SRL |
| 7331834 | SORI-CRIS SRL |
| 10150420 | DIMICOR SRL |
| 10384952 | CELSA COM SRL |
| 10759181 | TIM-BIG SRL |
| 10963938 | ANACRIS IMPEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25