MARATHON SRL
CUI 1983669 · J22/1158/1991
MARATHON SRL are CUI 1983669, nr. de înregistrare J22/1158/1991, înmatriculată pe 22.07.1991. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9319. În 2025: cifră de afaceri 108.778 lei, pierdere netă 97.697 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 109 mii lei · mediana 66 mii lei | 164% din mediană |
| Profit net | -98 mii lei · mediana 2 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 0 · mediana 1 | 0% din mediană |
| Marjă netă | -89.8% · mediana 3.7% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 29.296 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 11 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 108.778 | 106.553 | 130.546 | 58.686 | 22.000 | 17.000 | 26.377 | 26.634 | 26.420 | 26.400 | 26.790 |
| Venituri totale | 108.778 | 106.553 | 130.546 | 58.686 | 22.000 | 17.000 | 26.377 | 26.634 | 26.420 | 26.400 | 26.790 |
| Cheltuieli totale | 206.475 | 125.589 | 114.659 | 84.585 | 20.435 | 14.541 | 13.900 | 16.558 | 19.833 | 18.416 | 18.490 |
| Profit / pierdere brută | -97.697 | -19.036 | 15.887 | -25.899 | 1.565 | 2.459 | 12.477 | 10.076 | 6.587 | 7.984 | 8.300 |
| Profit / pierdere netă | -97.697 | -19.305 | 14.582 | -27.660 | 1.565 | 2.459 | 12.477 | 10.076 | 6.587 | 7.984 | 8.300 |
| Active imobilizate | 0 | 61.438 | 61.438 | 61.438 | 137.078 | 137.078 | 119.408 | 119.408 | 119.408 | 124.976 | 130.544 |
| Active circulante | 45.160 | 50.016 | 43.633 | 63.696 | 12.921 | 348 | 1.558 | 1.791 | 2.132 | 120.306 | 120.711 |
| Stocuri | 37.150 | 35.915 | 35.915 | 40.765 | 0 | 0 | 1.537 | 1.537 | 1.538 | 119.993 | 119.993 |
| Creanțe | 4.741 | 8.017 | 6.019 | 22.485 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Casa și conturi la bănci | 3.269 | 6.084 | 1.699 | 446 | 12.921 | 348 | 21 | 254 | 594 | 313 | 718 |
| Datorii | 163.853 | 132.450 | 107.181 | 74.418 | 2.174 | 9.561 | 15.110 | 27.820 | 38.237 | 50.109 | 64.066 |
| Capitaluri proprii | -118.693 | -20.996 | -2.110 | 50.716 | 147.825 | 127.865 | 105.856 | 93.379 | 83.303 | 195.173 | 187.189 |
| Capital subscris vărsat | — | 4.158 | — | 4.158 | 4.158 | 4.158 | 4.158 | 4.158 | 4.158 | 4.158 | 4.158 |
| Număr mediu de salariați | 0 | — | 1 | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 22.07.1991 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 9319 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MARATHON SRL |
| Nr. reg. com. | J22/1158/1991 |
| EUID | ROONRC.J22/1158/1991 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-07-22 |
| Sediu social | Str. PRIMAVERII, 11, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, BLD. PRIMĂVERII, NR.11, BL.P1, SC.C, ET.1, AP.8 |
| Telefon | 0332809399 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ABO-DAV CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| AUTO XNET SRL | aceeași clădire |
| EDY-SAB S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| MINI ALPHA SRL | aceeași clădire |
| PAM GĂBĂROI S.R.L. | aceeași clădire |
| RLM CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| TOP TELECOM SRL inactiv | aceeași clădire |
| MONDO-BYTE SERVICES S.R.L. | 157 m |
| MONDO-BYTE SRL | 157 m |
| PNG - MODERNNIC S.R.L. | 157 m |
| TV SAT NET SRL | 157 m |
| TV SAT SRL | 157 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 9319 | 2023 – 2025 |
| 4711 | 2020 |
| 6820 | 2012 – 2019 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Iaşi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25