NICOLAMAR SRL
CUI 1989688 · J22/897/1992
NICOLAMAR SRL are CUI 1989688, nr. de înregistrare J22/897/1992, înmatriculată pe 09.04.1992. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4941. În 2025: cifră de afaceri 3.341.581 lei, profit net 348.748 lei, 10 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-05-29 | Apavital SA Iasi | Lucrari de reparatii generale si de reno | 319 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 3,3 mil lei · mediana 158 mii lei | de 21× mediana |
| Profit net | 349 mii lei · mediana 5 mii lei | de 67× mediana |
| Salariați | 10 · mediana 1 | de 10× mediana |
| Marjă netă | 10.4% · mediana 3.2% | 325% din mediană |
| Cifră pe salariat | 334 mii lei · mediana 175 mii lei | 191% din mediană |
Comparat cu 94.305 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.341.581 | 2.175.528 | 1.200.527 | 923.108 | 918.662 | 461.533 | 187.942 | 198.922 | 229.419 | 216.807 | 427.772 | 1.044.330 | 1.176.092 | 995.431 | 577.322 |
| Venituri totale | 3.109.991 | 2.006.778 | 1.609.698 | 1.066.227 | 925.047 | 461.682 | 188.017 | 242.033 | 231.320 | 226.116 | 429.818 | 1.047.773 | 1.176.432 | 995.406 | 577.334 |
| Cheltuieli totale | 2.691.755 | 1.813.351 | 1.367.623 | 898.300 | 829.774 | 445.150 | 185.905 | 254.514 | 194.400 | 213.771 | 351.059 | 1.011.151 | 1.078.613 | 963.093 | 610.860 |
| Profit / pierdere brută | 418.236 | 193.427 | 242.075 | 167.927 | 95.273 | 16.532 | 2.112 | -12.481 | 36.920 | 12.345 | 78.759 | 36.622 | 97.819 | 32.313 | -33.526 |
| Profit / pierdere netă | 348.748 | 171.672 | 226.019 | 151.833 | 81.190 | 11.916 | 2.112 | -12.481 | 34.382 | 12.345 | 78.759 | 36.622 | 97.819 | 32.313 | -33.526 |
| Active imobilizate | 1.859.238 | 1.180.124 | 914.465 | 361.704 | 821.059 | 877.000 | 809.597 | 517.583 | 513.465 | 512.986 | 519.689 | 561.391 | 567.093 | 573.795 | 545.311 |
| Active circulante | 1.111.925 | 987.642 | 943.983 | 642.437 | 389.814 | 219.453 | 165.385 | 164.804 | 198.480 | 171.436 | 125.284 | 167.255 | 149.876 | 323.942 | 294.146 |
| Stocuri | 123.237 | 333.573 | 491.076 | 244.192 | 92.272 | 145.492 | 145.829 | 112.131 | 91.677 | 112.138 | 92.610 | 101.819 | 98.706 | 75.809 | 53.794 |
| Creanțe | 754.666 | 457.124 | 358.147 | 383.640 | 201.745 | 20.002 | 19.390 | 16.904 | 106.605 | 51.691 | 29.042 | 56.000 | 42.566 | 240.304 | 236.487 |
| Casa și conturi la bănci | 234.022 | 196.945 | 94.760 | 14.605 | 95.797 | 53.959 | 166 | 35.769 | 198 | 7.607 | 3.632 | 9.436 | 8.604 | 7.829 | 3.865 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | — | 1.056 | 1.056 | 1.056 | 1.056 | 1.056 | 1.056 |
| Datorii | 1.675.544 | 1.220.895 | 1.083.250 | 454.962 | 1.118.384 | 1.085.154 | 975.599 | 685.116 | 702.774 | 702.887 | 675.783 | 838.216 | 863.161 | 1.141.749 | 1.115.781 |
| Capitaluri proprii | 1.295.619 | 946.871 | 775.198 | 549.179 | 92.489 | 11.299 | -617 | -2.729 | 9.171 | -17.409 | -29.754 | -108.514 | -145.136 | -242.956 | -275.268 |
| Capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | — | — | 0 | 0 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
| Număr mediu de salariați | 10 | 8 | 3 | 3 | 3 | 3 | 1 | 2 | — | — | — | 7 | 9 | 9 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Wed Mar 01 2023 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 09.04.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 4941 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | NICOLAMAR SRL |
| Nr. reg. com. | J22/897/1992 |
| EUID | ROONRC.J22/897/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-04-09 |
| Sediu social | Str. Potcoavei, 16, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. POTCOAVEI, NR.16 |
| Telefon | 0745643750 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CLINICA EQUILIBRIUM SRL | aceeași clădire |
| EQUILIBRIUM PULS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| JUNIORIS CENTRUM S.R.L. | aceeași clădire |
| SAYIDO PHOTOGRAPHY S.R.L. | aceeași clădire |
| EDIL DESIGN CONSTRUCT SRL | 18 m |
| LUC PRIMCONSTRUCT S.R.L. | 18 m |
| LUC TEHNOCONSTRUCT S.R.L. | 18 m |
| PSEUDO-CLASIC SRL | 30 m |
| SMART CASH S.R.L. | 52 m |
| MENDISDENT S.R.L. | 53 m |
| ALESIA IMPERIUM SRL | 92 m |
| BUILDING FORCE COMPANY S.R.L. inactiv | 92 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4120 | 2023 – 2025 |
| 4941 | 2018 – 2022 |
| 4671 | 2011 – 2017 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (30)
Alte firme din Iaşi
| 1939809 | DOI BRAZI SRL |
| 1945380 | DOI PRIETENI SRL |
| 1985171 | TRANSMUNTEAN SRL |
| 1995566 | ROLIVSER SRL |
| 3625870 | XENIA SRL |
| 3768748 | SISCIC GROUP S.R.L. |
| 4190463 | ALSIM IMPEX SRL |
| 4192120 | ROM - MOLDAV SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25