STEEL DO S.R.L.
CUI 20063968 · J9/372/2019
STEEL DO S.R.L. are CUI 20063968, nr. de înregistrare J9/372/2019, înmatriculată pe 05.04.2019. Sediul social e în Municipiul Brăila, jud. Brăila. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6202. În 2025: cifră de afaceri 6.300 lei, profit net 3.044 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 6 mii lei · mediana 159 mii lei | 4% din mediană |
| Profit net | 3 mii lei · mediana 40 mii lei | 8% din mediană |
| Marjă netă | 48.3% · mediana 36.4% | 133% din mediană |
Comparat cu 33.355 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6.300 | 4.081 | 2.400 | 4.200 | 5.400 | 3.000 | 2.100 | 5.100 | — | — | — | 0 | 720 | 220.705 | 3.800 |
| Venituri totale | 6.300 | 4.248 | 2.401 | 6.681 | 5.400 | 3.000 | 6.429 | 5.100 | 0 | 0 | 0 | 247 | 720 | 220.706 | 3.800 |
| Cheltuieli totale | 2.502 | 816 | 2.917 | 5.880 | 3.167 | 3.067 | 2.242 | 2.175 | 566 | 1.004 | 1.151 | 8.145 | 11.044 | 227.296 | 14.371 |
| Profit / pierdere brută | 3.798 | 3.432 | -516 | 801 | 2.233 | -67 | 4.187 | 2.925 | -566 | -1.004 | -1.151 | -7.898 | -10.324 | -6.590 | -10.571 |
| Profit / pierdere netă | 3.044 | 2.850 | -556 | 601 | 2.071 | -157 | 3.994 | 2.772 | -566 | -1.004 | -1.151 | -7.898 | -10.346 | -6.590 | -10.571 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.224 | 9.856 | 15.488 |
| Active circulante | 28.882 | 25.842 | 22.650 | 18.511 | 14.888 | 12.207 | 12.343 | 8.299 | 5.576 | 5.142 | 5.562 | 5.558 | 6.633 | 10.495 | 3.240 |
| Stocuri | 3.367 | 3.367 | 3.367 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 375 | 726 | 47 | 8 | — | 143 | 1.580 | 1.934 | 3.868 | 3.808 | 3.777 | 3.756 | 3.651 | 1.459 | 1.898 |
| Casa și conturi la bănci | 25.140 | 21.749 | 19.236 | 18.503 | 14.888 | 12.064 | 10.763 | 6.365 | 1.708 | 1.334 | 1.785 | 1.802 | 2.982 | 9.036 | 1.342 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 77 | — | — | 85 | 239 | 481 | 416 | 878 |
| Datorii | 100.566 | 100.570 | 100.228 | 95.533 | 92.512 | 91.901 | 91.880 | 92.007 | 91.980 | 90.980 | 90.481 | 89.480 | 87.123 | 86.206 | 78.454 |
| Capitaluri proprii | -71.684 | -74.728 | -77.578 | -77.022 | -77.624 | -79.694 | -79.537 | -83.631 | -86.404 | -85.838 | -84.834 | -83.683 | -75.785 | -65.439 | -58.848 |
| Capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 04.04.2019 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila |
| CAEN principal | 6202 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | STEEL DO S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J09/372/2019 |
| EUID | ROONRC.J9/372/2019 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2019-04-05 |
| Sediu social | Str. Mihail Kogălniceanu, 9B, Mun. Brăila, BRĂILA |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, STR. MIHAIL KOGĂLNICEANU, NR.9B, BL.JUPITER, AP.4 |
| Telefon | 0749062820 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACCESSORIES FOR MEN S.R.L. | aceeași clădire |
| ALMATT CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| ANA-VALENTIN COM SRL inactiv | aceeași clădire |
| AVRAM AJEA S.R.L. | aceeași clădire |
| AXNIROB SRL inactiv | aceeași clădire |
| BONSABY IMPORT EXPORT SRL inactiv | aceeași clădire |
| CLOIGVIK SRL | aceeași clădire |
| COGEDENY TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| CRIGOCI PREST SRL | aceeași clădire |
| CRM TIRES AUTO S.R.L. | aceeași clădire |
| DANYCLEO TRADE SRL inactiv | aceeași clădire |
| DIGITALLY WEBDEV S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6202 | 2018 – 2025 |
| 7022 | 2011 – 2017 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (12)
Sunt 12 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Brăila
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25