MACOVI IMPEX SRL
CUI 20152569 · J2006001127384
MACOVI IMPEX SRL are CUI 20152569, nr. de înregistrare J2006001127384, înmatriculată pe 21.12.2006. Sediul social e în Municipiul Drăgăşani, jud. Vâlcea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 480.440 lei, profit net 5.194 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 480 mii lei · mediana 199 mii lei | 242% din mediană |
| Profit net | 5 mii lei · mediana 3 mii lei | 183% din mediană |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 1.1% · mediana 1.6% | 69% din mediană |
| Cifră pe salariat | 160 mii lei · mediana 224 mii lei | 72% din mediană |
Comparat cu 270.680 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 480.440 | 472.807 | 401.575 | 367.944 | 66.965 | — | — | — | 2.592 | 22.182 | 42.260 | 24.806 | 32.740 | 32.361 | 47.481 |
| Venituri totale | 480.440 | 472.807 | 401.575 | 367.944 | 66.965 | 0 | 0 | 0 | 2.592 | 22.182 | 42.260 | 24.806 | 32.740 | 32.361 | 47.485 |
| Cheltuieli totale | 465.269 | 487.851 | 394.101 | 395.325 | 64.203 | — | 272 | 1.116 | 2.444 | 19.440 | 40.744 | 21.481 | 33.564 | 33.732 | 39.307 |
| Profit / pierdere brută | 15.171 | -15.044 | 7.474 | -27.381 | 2.762 | 0 | -272 | -1.116 | 148 | 2.742 | 1.516 | 3.325 | -824 | -1.371 | 8.178 |
| Profit / pierdere netă | 5.194 | -24.691 | 3.458 | -31.060 | 2.762 | 0 | -272 | -1.116 | 70 | 2.077 | 249 | 2.581 | -1.882 | -1.563 | 6.898 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 12.260 | 15.844 | 15.844 | 15.844 |
| Active circulante | 125.899 | 107.134 | 88.180 | 127.837 | 58.649 | 5.335 | 9.108 | 9.633 | 14.029 | 22.223 | 57.521 | 41.762 | 84.605 | 77.991 | 66.398 |
| Stocuri | 124.436 | 106.051 | 86.079 | 127.377 | 54.634 | 5.335 | 8.809 | 8.809 | 13.387 | 13.871 | 21.124 | 23.915 | 26.154 | 27.513 | 27.252 |
| Creanțe | — | 10 | — | 101 | 3.304 | — | 275 | 824 | 616 | 6.990 | 21.687 | 16.032 | 57.925 | 50.053 | 37.709 |
| Casa și conturi la bănci | 1.463 | 1.073 | 2.101 | 359 | 711 | — | 24 | — | 26 | 1.362 | 14.710 | 1.815 | 526 | 425 | 1.437 |
| Datorii | 137.353 | 151.332 | 107.687 | 150.801 | 50.552 | 0 | 3.773 | 4.025 | 7.305 | 15.570 | 52.945 | 49.694 | 98.702 | 90.205 | 77.049 |
| Capitaluri proprii | -11.454 | -44.198 | -19.507 | -22.964 | 8.097 | 5.335 | 5.335 | 5.608 | 6.724 | 6.653 | 4.576 | 4.328 | 1.747 | 3.630 | 5.193 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.12.2006 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Drăgăşani |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MACOVI IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J2006001127384 |
| EUID | ROONRC.J2006001127384 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-12-21 |
| Sediu social | Str. Tudor Vladimirescu, 561, Mun. Drăgăşani, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, MUN. DRĂGĂŞANI, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.561 |
| Telefon | 0250810342 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 1001 DREAM-GSM S.R.L.-D. inactiv | aceeași clădire |
| A&M CRAFTS S.R.L. | aceeași clădire |
| AGRO HOLDING DRĂGĂŞANI S.R.L. | aceeași clădire |
| ALECO DISTRIBUTION S.R.L. | aceeași clădire |
| ALF IMPEX SRL | aceeași clădire |
| ALICONS BUILDING S.R.L. | aceeași clădire |
| ALLX SCARPE SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANA-MARIA ÎNCHIRIERI S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTO-DEL IMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| AVIDIA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BELDIMAN SRL | aceeași clădire |
| BERMINA IMPEX SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4711 | 2025 |
| 4675 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Vâlcea
| 1465454 | STELI SRL |
| 1466670 | CAROTA SRL |
| 1467919 | HORIZON SRL |
| 1468906 | MINIUNIVERS SRL |
| 1469006 | UNIVERS SA |
| 1469480 | ROMIFLOR SRL |
| 1471057 | DALIA SRL |
| 1471383 | FRAGUS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-14 · ONRC: 2026-10-25