CATERING HOUSE SRL
CUI 20169498 · J2006002092263
CATERING HOUSE SRL are CUI 20169498, nr. de înregistrare J2006002092263, înmatriculată pe 21.12.2006. Sediul social e în Municipiul Sighişoara, jud. Mureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5622. În 2025: cifră de afaceri 2.498.378 lei, profit net 150.009 lei, 7 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-02-06 | Comuna Laslea | Servicii de catering pentru scoli (Rev.2 | 913 mii lei |
| 2023-11-29 | COMUNA HOGHILAG (PRIMARIA COMUNEI HOGHILAG) | Servicii de catering pentru scoli (Rev.2 | 90 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,5 mil lei · mediana 166 mii lei | de 15× mediana |
| Profit net | 150 mii lei · mediana 1 mii lei | de 116× mediana |
| Salariați | 7 · mediana 2 | 350% din mediană |
| Marjă netă | 6% · mediana 1% | 600% din mediană |
| Cifră pe salariat | 357 mii lei · mediana 131 mii lei | 272% din mediană |
Comparat cu 55.574 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.498.378 | 2.572.118 | 2.655.864 | 1.228.260 | 474.078 | 443.706 | 960.587 | 932.462 | 1.067.087 | 904.009 | 741.568 | 479.603 | 440.766 | 491.066 | 476.493 |
| Venituri totale | 2.566.058 | 2.597.302 | 2.661.602 | 1.373.997 | 474.653 | 459.223 | 961.021 | 934.139 | 1.067.405 | 904.017 | 748.676 | 481.304 | 495.184 | 591.525 | 677.519 |
| Cheltuieli totale | 2.380.900 | 2.106.165 | 1.946.435 | 1.248.127 | 422.547 | 451.201 | 696.736 | 883.068 | 826.633 | 696.747 | 548.843 | 477.743 | 487.998 | 588.477 | 675.520 |
| Profit / pierdere brută | 185.158 | 491.137 | 715.167 | 125.870 | 52.106 | 8.022 | 264.285 | 51.071 | 240.772 | 207.270 | 199.833 | 3.561 | 7.186 | 3.048 | 1.999 |
| Profit / pierdere netă | 150.009 | 420.349 | 694.076 | 117.169 | 48.848 | 4.686 | 254.669 | 41.706 | 229.545 | 177.159 | 199.833 | 3.561 | 7.186 | 3.048 | 1.999 |
| Active imobilizate | 743.447 | 430.839 | 488.972 | 385.714 | 407.676 | 417.252 | 219.322 | 141.403 | 141.844 | 15.500 | 21.980 | 16.857 | 13.012 | 18.661 | 43.162 |
| Active circulante | 1.521.260 | 1.513.222 | 1.052.604 | 555.139 | 355.046 | 176.551 | 124.904 | 118.336 | 183.409 | 130.265 | 65.841 | 205.040 | 34.708 | 119.606 | 45.276 |
| Stocuri | 16.556 | 18.169 | 22.189 | 145.899 | 95.728 | 73.025 | 3.516 | 4.628 | 2.711 | 9.844 | 1.420 | 54.142 | 3.903 | 14.910 | 13.147 |
| Creanțe | 223.815 | 190.952 | 192.164 | 304.334 | 228.226 | 98.738 | 115.448 | 77.873 | 86.116 | 93.213 | 44.202 | 139.271 | 22.848 | 19.319 | 18.271 |
| Casa și conturi la bănci | 330.889 | 331.051 | 838.251 | 104.906 | 31.092 | 4.788 | 5.940 | 35.835 | 94.582 | 27.208 | 20.219 | 11.627 | 7.957 | 85.377 | 13.858 |
| Cheltuieli în avans | — | 1.000 | 58.205 | — | 178.535 | 0 | 231.107 | — | — | — | 57.568 | — | — | — | — |
| Datorii | 506.591 | 336.954 | 412.023 | 447.171 | 564.744 | 266.138 | 252.354 | 151.429 | 177.649 | 137.706 | 314.489 | 590.830 | 420.214 | 517.947 | 471.167 |
| Capitaluri proprii | 1.758.116 | 1.608.107 | 1.187.758 | 493.682 | 376.513 | 327.665 | 322.979 | 108.310 | 147.604 | 8.059 | -169.100 | -368.933 | -372.494 | -379.680 | -382.729 |
| Capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
| Număr mediu de salariați | 7 | 7 | 7 | 5 | 2 | 5 | 7 | 9 | 6 | 7 | 8 | 7 | 5 | 8 | 9 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.12.2006 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Sighişoara |
| CAEN principal | 5622 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CATERING HOUSE SRL |
| Nr. reg. com. | J2006002092263 |
| EUID | ROONRC.J2006002092263 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-12-21 |
| Sediu social | Str. LALELELOR, 10, parter, Mun. Sighişoara, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. SIGHIŞOARA, STR. LALELELOR, NR.10 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AGS SERBAN CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTO PETRI & DELIA S.R.L. | aceeași clădire |
| BBM OUTDOORS S.R.L. | aceeași clădire |
| BENEDEK BOBY DRE SRL inactiv | aceeași clădire |
| CASI & DRAGOS ELECTRONICS S.R.L. | aceeași clădire |
| CONT HOUSE SRL | aceeași clădire |
| DANI BUILD & DESIGN S.R.L. | aceeași clădire |
| DELICII CU SUFLET DARIA S.R.L. | aceeași clădire |
| DIA ALPAR CONSTRUCTION S.R.L. | aceeași clădire |
| DIANA NOBLES S.R.L. | aceeași clădire |
| GENIAL PRODUCTION S.R.L. | aceeași clădire |
| HOME OFFICE CAVY SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 5622 | 2025 |
| 5629 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (13)
Alte firme din Mureş
| 3563157 | CASIO SRL |
| 6668921 | NEXT CO SRL |
| 36861931 | ALPHA-ECS-INSERT SRL |
| 44107166 | SEZON SUSTENABIL S.R.L. |
| 51743646 | NURA CONCEPT S.R.L. |
| 51902555 | LOKY BISTRO S.R.L. |
| 52337808 | POPGYM S.R.L. |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25