FERROBRAND SRL
CUI 20169978 · J2006003977132
FERROBRAND SRL are CUI 20169978, nr. de înregistrare J2006003977132, înmatriculată pe 21.12.2006. Sediul social e în Municipiul Constanţa, jud. Constanţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 2511. În 2025: cifră de afaceri 3.788.363 lei, profit net 610.735 lei, 15 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 3,8 mil lei · mediana 254 mii lei | de 15× mediana |
| Profit net | 611 mii lei · mediana 7 mii lei | de 82× mediana |
| Salariați | 15 · mediana 2 | 750% din mediană |
| Marjă netă | 16.1% · mediana 3% | 537% din mediană |
| Cifră pe salariat | 253 mii lei · mediana 162 mii lei | 156% din mediană |
Comparat cu 94.197 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.788.363 | 3.136.309 | 2.952.236 | 3.446.883 | 2.588.231 | 2.705.659 | 1.947.928 | 2.719.145 | 2.684.458 | 2.101.883 | 1.623.820 | 1.420.522 | 705.451 | 1.139.440 | 919.763 |
| Venituri totale | 4.000.428 | 3.265.695 | 3.112.313 | 3.698.046 | 3.067.848 | 2.943.926 | 2.146.462 | 2.785.637 | 2.774.197 | 2.213.904 | 1.639.187 | 1.435.694 | 718.777 | 1.140.009 | 920.603 |
| Cheltuieli totale | 3.271.252 | 2.707.541 | 2.316.879 | 2.415.892 | 2.561.035 | 2.591.267 | 2.020.641 | 2.499.632 | 2.294.739 | 2.189.856 | 1.519.854 | 1.416.609 | 711.355 | 1.378.097 | 1.055.582 |
| Profit / pierdere brută | 729.176 | 558.154 | 795.434 | 1.282.154 | 506.813 | 352.659 | 125.821 | 286.005 | 479.458 | 24.048 | 119.333 | 19.085 | 7.422 | -238.088 | -134.979 |
| Profit / pierdere netă | 610.735 | 482.854 | 726.207 | 1.256.106 | 487.295 | 326.881 | 108.951 | 258.643 | 423.135 | 24.048 | 119.333 | 19.085 | 7.422 | -238.088 | -134.979 |
| Active imobilizate | 3.229.782 | 2.909.391 | 2.830.772 | 2.749.710 | 2.689.687 | 2.624.447 | 1.839.490 | 603.122 | 381.857 | 128.646 | 115.358 | 33.768 | 29.317 | 31.706 | 14.226 |
| Active circulante | 1.617.303 | 1.271.923 | 1.361.638 | 2.150.097 | 2.175.938 | 1.817.776 | 1.929.350 | 1.364.753 | 1.092.205 | 790.779 | 1.197.917 | 674.293 | 587.556 | 530.185 | 307.225 |
| Stocuri | 812.110 | 728.493 | 762.764 | 944.320 | 821.860 | 483.231 | 854.200 | 455.087 | 202.793 | 187.111 | 360.335 | 333.421 | 401.671 | 84.500 | 229.024 |
| Creanțe | 747.946 | 471.044 | 508.350 | 1.008.164 | 1.606.667 | 1.304.488 | 1.048.500 | 841.617 | 543.180 | 381.516 | 416.369 | 340.653 | 185.865 | 434.533 | 65.828 |
| Casa și conturi la bănci | 57.983 | 72.386 | 90.524 | 197.613 | -252.589 | 30.057 | 26.650 | 68.049 | 346.232 | 222.152 | 421.213 | 219 | 20 | 11.152 | 12.373 |
| Cheltuieli în avans | 307.162 | 371.050 | — | 975.782 | 503.364 | 509.197 | 577.316 | 421.811 | 281.100 | 267.684 | 57.002 | 66.225 | — | — | — |
| Datorii | 2.247.595 | 2.019.483 | 2.264.431 | 2.954.785 | 3.557.604 | 3.631.513 | 3.353.130 | 1.495.611 | 955.059 | 810.141 | 1.017.358 | 763.999 | 623.421 | 580.516 | 478.488 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 4.182 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.906.652 | 2.532.881 | 2.589.711 | 2.920.804 | 1.807.203 | 1.319.907 | 993.026 | 894.075 | 800.103 | 376.968 | 352.919 | 10.287 | -6.548 | -18.625 | -157.037 |
| Capital subscris vărsat | 600.000 | 600.000 | — | 600.000 | 600.000 | 600.000 | 600.000 | 600.000 | 600.000 | 600.000 | 600.000 | 376.700 | 376.700 | 376.700 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 15 | 11 | 10 | 13 | 10 | 15 | 14 | 13 | 13 | 11 | 9 | 8 | 12 | 10 | 6 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.12.2006 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa |
| CAEN principal | 2511 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FERROBRAND SRL |
| Nr. reg. com. | J2006003977132 |
| EUID | ROONRC.J2006003977132 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2006-12-21 |
| Sediu social | Str. Interioară 2, 29, Mun. Constanţa, CONSTANŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. INTERIOARĂ 2, NR.29 |
| Telefon | 0740305470 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AMSPEC ROMANIA S.R.L. | aceeași clădire |
| BETA CONTROL SRL | aceeași clădire |
| ALLSTABUS S.R.L. inactiv | 148 m |
| ARCCORROSION CONTROL SYSTEMS S.R.L. | 148 m |
| AVIGES POWER SRL | 148 m |
| BELNEST SRL inactiv | 148 m |
| BOGDI'S AUTO TOP GARAGE S.R.L. | 148 m |
| CHECK & FINANCE S.R.L. | 148 m |
| COFFEE FREE DELIVERY S.R.L. | 148 m |
| CUB SUPPLY CHAIN S.R.L. | 148 m |
| DELTA MILA 23 S.R.L. | 148 m |
| DINAMIC DECOR SRL | 148 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 2511 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Constanţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25