FIVAS COM IMPEX SRL
CUI 2067414 · J21/323/1992
FIVAS COM IMPEX SRL are CUI 2067414, nr. de înregistrare J21/323/1992, înmatriculată pe 08.04.1992. Sediul social e în Sat Ograda, Comuna Ograda, jud. Ialomiţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 542.851 lei, profit net 141.850 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 543 mii lei · mediana 199 mii lei | 273% din mediană |
| Profit net | 142 mii lei · mediana 3 mii lei | de 50× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 26.1% · mediana 1.6% | de 16× mediana |
| Cifră pe salariat | 543 mii lei · mediana 224 mii lei | 243% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 542.851 | 588.826 | 670.216 | 570.542 | 324.528 | 287.664 | 403.340 | 404.576 | 339.670 | 315.424 | 221.738 | 212.160 | 177.256 | 226.585 | 178.835 |
| Venituri totale | 655.681 | 588.826 | 670.216 | 620.542 | 324.528 | 287.664 | 403.340 | 404.576 | 339.670 | 317.507 | 221.738 | 231.367 | 177.256 | 226.585 | 203.835 |
| Cheltuieli totale | 499.657 | 562.716 | 662.954 | 580.994 | 347.665 | 327.554 | 422.247 | 426.128 | 367.955 | 317.548 | 239.365 | 241.069 | 185.814 | 238.971 | 203.778 |
| Profit / pierdere brută | 156.024 | 26.110 | 7.262 | 39.548 | -23.137 | -39.890 | -18.907 | -21.552 | -28.285 | -41 | -17.627 | -9.702 | -8.558 | -12.386 | 57 |
| Profit / pierdere netă | 141.850 | 11.440 | 560 | 33.342 | -26.382 | -42.562 | -22.940 | -25.597 | -31.681 | -3.196 | -24.279 | -16.066 | -13.026 | -12.386 | 32 |
| Active imobilizate | 49.654 | 50.279 | 50.799 | 43.024 | 43.384 | 47.809 | 57.930 | 68.050 | 78.171 | 47.896 | 47.896 | 44.207 | 25.000 | 25.000 | 25.000 |
| Active circulante | 94.712 | 79.965 | 69.411 | 68.762 | 27.120 | 47.656 | 48.991 | 64.143 | 73.898 | 33.267 | 53.955 | 46.523 | 28.514 | 35.388 | 38.537 |
| Stocuri | 88.367 | 66.466 | 60.030 | 63.776 | 25.127 | 45.981 | 47.078 | 59.660 | 65.323 | 29.563 | 46.015 | 39.789 | 26.945 | 30.673 | 36.339 |
| Creanțe | 2.956 | 5.027 | 1.325 | 1.751 | 1.535 | 1.535 | 1.535 | 3.784 | 8.498 | 3.697 | 7.867 | 6.711 | 1.406 | 4.715 | 2.198 |
| Casa și conturi la bănci | 3.389 | 8.472 | 8.056 | 3.235 | 458 | 140 | 378 | 699 | 77 | 7 | 73 | 23 | 163 | — | — |
| Datorii | 150.375 | 278.103 | 279.509 | 271.644 | 263.705 | 262.284 | 231.178 | 233.510 | 227.789 | 125.202 | 142.544 | 107.144 | 152.613 | 146.461 | 137.224 |
| Capitaluri proprii | -6.009 | -147.859 | -159.299 | -159.858 | -193.201 | -166.819 | -124.257 | -101.317 | -75.720 | -44.039 | -40.693 | -16.414 | -99.099 | -86.073 | -73.687 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | — | — | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FIVAS COM IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J21/323/1992 |
| EUID | ROONRC.J21/323/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-04-08 |
| Sediu social | Str. Ionel Perlea, 159, Sat Ograda Com. Ograda, IALOMIŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. IALOMIŢA, SAT OGRADA COM. OGRADA, COM. BUCU, NR.- |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADI SILV SRL | aceeași clădire |
| AGRODAMAR SRL | aceeași clădire |
| AGROMA SRL | aceeași clădire |
| ALEXTEAM BUSINESS SRL | aceeași clădire |
| ANATEAM BUSINESS S.R.L. | aceeași clădire |
| ARIAN LIGHT S.R.L. | aceeași clădire |
| CASA FRANCESCA TOUR S.R.L. | aceeași clădire |
| COMPES MĂRGEAN S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| DAVID'S HUB S.R.L. | aceeași clădire |
| EMILY ADVISORS S.R.L. | aceeași clădire |
| FIDOGRADA SRL | aceeași clădire |
| FLAMEN SERVICII GP S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Ialomiţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25