GROSIL SA
CUI 2071113 · J1991000050212
GROSIL SA are CUI 2071113, nr. de înregistrare J1991000050212, înmatriculată pe 04.03.1991. Sediul social e în Municipiul Slobozia, jud. Ialomiţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 434.040 lei, pierdere netă 376.785 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 434 mii lei · mediana 124 mii lei | 349% din mediană |
| Profit net | -377 mii lei · mediana 17 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -86.8% · mediana 19.4% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 217 mii lei · mediana 172 mii lei | 126% din mediană |
Comparat cu 55.928 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 434.040 | 396.202 | 318.941 | 317.095 | 292.868 | 289.488 | 282.114 | 272.881 | 246.575 | 278.020 | 263.688 | 271.782 | 307.352 | 336.473 | 330.200 |
| Venituri totale | 434.041 | 396.202 | 320.441 | 329.561 | 292.868 | 289.488 | 282.334 | 272.881 | 246.575 | 278.020 | 265.806 | 272.713 | 307.354 | 336.473 | 330.200 |
| Cheltuieli totale | 802.053 | 770.565 | 430.336 | 424.452 | 365.144 | 335.792 | 322.159 | 497.257 | 480.153 | 422.060 | 401.227 | 365.129 | 386.739 | 400.138 | 362.150 |
| Profit / pierdere brută | -368.012 | -374.363 | -109.895 | -94.891 | -72.276 | -46.304 | -39.825 | -224.376 | -233.578 | -144.040 | -135.421 | -92.416 | -79.385 | -63.665 | -31.950 |
| Profit / pierdere netă | -376.785 | -380.431 | -113.099 | -98.187 | -75.560 | -49.199 | -42.646 | -227.105 | -233.578 | -153.859 | -148.134 | -107.688 | -96.215 | -78.104 | -53.752 |
| Active imobilizate | 2.716.449 | 2.794.446 | 2.870.802 | 2.947.158 | 3.024.296 | 3.104.328 | 3.184.360 | 3.264.392 | 3.455.485 | 3.630.110 | 3.793.650 | 4.006.594 | 4.196.442 | 4.386.908 | 4.121.752 |
| Active circulante | 920.145 | 463.871 | 426.485 | 447.226 | 443.688 | 447.274 | 428.215 | 412.777 | 401.856 | 466.155 | 452.529 | 368.565 | 319.260 | 324.613 | 277.820 |
| Stocuri | 37.915 | 37.915 | 44.294 | 44.321 | 50.301 | 50.287 | 50.284 | 50.312 | 50.268 | 50.025 | 50.022 | 49.443 | 49.424 | 48.926 | 48.929 |
| Creanțe | 855.017 | 414.540 | 370.577 | 395.588 | 380.018 | 388.724 | 369.618 | 353.598 | 343.743 | 408.035 | 389.958 | 312.479 | 260.647 | 233.622 | 220.915 |
| Casa și conturi la bănci | 27.213 | 11.416 | 11.614 | 7.317 | 13.369 | 8.263 | 8.313 | 8.867 | 7.845 | 8.095 | 12.549 | 6.643 | 9.189 | 42.065 | 7.976 |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15.000 | 0 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 949.284 | 595.323 | 253.483 | 237.860 | 213.273 | 220.504 | 233.105 | 255.053 | 223.120 | 213.466 | 209.522 | 190.368 | 223.222 | 322.826 | 346.025 |
| Venituri în avans | 0 | 0 | 380 | 0 | 0 | 827 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.687.310 | 2.662.994 | 3.043.424 | 3.156.524 | 3.254.711 | 3.330.271 | 3.379.470 | 3.422.116 | 3.649.221 | 3.882.799 | 4.036.657 | 4.184.791 | 4.292.480 | 4.388.695 | 4.053.547 |
| Capital subscris vărsat | 465.370 | 385.370 | 385.370 | 385.370 | 385.370 | 385.370 | 385.370 | 385.370 | 385.370 | 385.370 | 385.370 | 385.370 | 385.370 | 385.370 | 385.370 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GROSIL SA |
| Nr. reg. com. | J1991000050212 |
| EUID | ROONRC.J1991000050212 |
| Formă juridică | SA |
| Înmatriculare | 1991-03-04 |
| Sediu social | Şos. Amara, 10, Mun. Slobozia, IALOMIŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. IALOMIŢA, MUN. SLOBOZIA, ŞOS. AMARA, NR.10 |
| Telefon | 0243288671 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 6820 | 2018 – 2025 |
| 4639 | 2013 – 2017 |
| 4711 | 2012 |
| 4639 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Ialomiţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25