RESTAURANT LA RASCRUCE SRL
CUI 2083126 · J21/386/1991
RESTAURANT LA RASCRUCE SRL are CUI 2083126, nr. de înregistrare J21/386/1991, înmatriculată pe 07.08.1991. Sediul social e în Sat Săveni, Comuna Săveni, jud. Ialomiţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5610. În 2025: cifră de afaceri 114.717 lei, pierdere netă 83.954 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 115 mii lei · mediana 166 mii lei | 69% din mediană |
| Profit net | -84 mii lei · mediana 1 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -73.2% · mediana 1% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 57 mii lei · mediana 131 mii lei | 44% din mediană |
Comparat cu 55.578 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 114.717 | 133.099 | 197.760 | 140.084 | 163.572 | 147.629 | 187.225 | 260.827 | 227.022 | 232.636 | 225.191 | 163.217 | 206.182 | 205.586 | 171.814 |
| Venituri totale | 114.717 | 133.175 | 197.760 | 141.356 | 167.351 | 161.243 | 187.226 | 260.827 | 227.022 | 232.636 | 225.191 | 164.499 | 206.771 | 209.788 | 176.718 |
| Cheltuieli totale | 198.671 | 210.032 | 210.519 | 171.602 | 232.236 | 203.335 | 231.256 | 279.734 | 275.373 | 247.490 | 253.525 | 180.935 | 216.789 | 205.852 | 184.722 |
| Profit / pierdere brută | -83.954 | -76.857 | -12.759 | -30.246 | -64.885 | -42.092 | -44.030 | -18.907 | -48.351 | -14.854 | -28.334 | -16.436 | -10.018 | 3.936 | -8.004 |
| Profit / pierdere netă | -83.954 | -76.857 | -12.759 | -31.252 | -64.885 | -43.062 | -45.926 | -21.515 | -50.621 | -17.180 | -35.090 | -21.371 | -15.720 | 3.936 | -8.004 |
| Active imobilizate | 3.026 | 3.026 | 3.026 | 3.026 | 3.026 | 3.026 | 3.026 | 3.026 | 3.026 | 3.026 | 3.079 | 3.079 | 3.079 | 3.582 | 9.618 |
| Active circulante | 20.294 | 28.354 | 50.102 | 35.079 | 22.453 | 58.696 | 40.217 | 12.166 | 41.512 | 60.093 | 60.830 | 106.836 | 138.246 | 122.000 | 97.685 |
| Stocuri | 18.075 | 27.881 | 41.998 | 33.800 | 17.619 | 53.801 | 39.914 | 10.543 | 41.310 | 58.218 | 60.440 | 106.351 | 137.377 | 121.953 | 97.483 |
| Creanțe | 384 | 196 | — | 498 | 2.088 | 4.410 | 260 | 112 | — | 1.222 | 22 | 41 | 724 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 1.835 | 277 | 8.104 | 781 | 2.746 | 485 | 43 | 1.511 | 202 | 653 | 368 | 444 | 145 | 47 | 202 |
| Datorii | 642.907 | 567.014 | 511.905 | 484.123 | 440.245 | 411.603 | 350.063 | 276.086 | 283.917 | 251.877 | 235.487 | 245.203 | 255.242 | 257.647 | 243.304 |
| Capitaluri proprii | -619.587 | -535.634 | -458.777 | -446.018 | -414.766 | -349.881 | -306.820 | -260.894 | -239.379 | -188.758 | -171.578 | -135.288 | -113.917 | -132.065 | -136.001 |
| Capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.08.1991 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa |
| CAEN principal | 5610 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RESTAURANT LA RASCRUCE SRL |
| Nr. reg. com. | J21/386/1991 |
| EUID | ROONRC.J21/386/1991 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-08-07 |
| Sediu social | Str. Nicolae Iorga, 17, Sat Săveni Com. Săveni, IALOMIŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. IALOMIŢA, SAT SĂVENI COM. SĂVENI, STR. NICOLAE IORGA, NR.17 |
| Telefon | 0722341406 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GAMA CONSTRUCT SRL | aceeași clădire |
| GVR CRISTIAN PARTENERS S.R.L. | aceeași clădire |
| K.M.K.M. AGRICOLCEREAL S.R.L. | aceeași clădire |
| NEW SAV CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| STANCIU & COMP S.R.L. | aceeași clădire |
| IONUŢ WOOD FOREST S.R.L. | 338 m |
| AGROINS S.R.L. | 351 m |
| CRISTIAN PROD SERVICES S.R.L. inactiv | 523 m |
| GCVA FINANCIAR & FUNDING ADVISORY S.R.L. | 523 m |
| SEM PAN SRL | 523 m |
| FAMILY INVEST S.R.L. | 560 m |
| MULTIDIMENSION S.R.L. | 622 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 5610 | 2025 |
| 4711 | 2022 – 2024 |
| 5610 | 2011 – 2021 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Ialomiţa
| 1305151 | GRID SRL |
| 2069202 | ROMPACT AP SRL |
| 2072143 | RESTAURANT BATURY SRL |
| 2082007 | MONA BLUE COM SRL |
| 2088425 | VIDEO BAR EDEN SRL |
| 2857804 | MOARA LUCIAN SRL |
| 4663952 | SANDRA COM SRL |
| 6214640 | MARKES IMPEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25