IMA TRANS SRL
CUI 20984660 · J2007000184174
IMA TRANS SRL are CUI 20984660, nr. de înregistrare J2007000184174, înmatriculată pe 06.02.2007. Sediul social e în Sat Costi, Comuna Vânători, jud. Galaţi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7732. În 2025: cifră de afaceri 1.008.600 lei, profit net 304.509 lei, 4 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,0 mil lei · mediana 188 mii lei | 536% din mediană |
| Profit net | 305 mii lei · mediana 26 mii lei | de 12× mediana |
| Salariați | 4 · mediana 1 | 400% din mediană |
| Marjă netă | 30.2% · mediana 15.2% | 199% din mediană |
| Cifră pe salariat | 252 mii lei · mediana 127 mii lei | 199% din mediană |
Comparat cu 43.055 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.008.600 | 1.206.582 | 1.176.250 | 1.003.698 | 570.071 | 503.414 | 658.358 | 228.479 | 224.599 | 361.739 | 603.701 | 560.057 | 382.217 | 303.506 | 103.796 |
| Venituri totale | 1.008.600 | 1.206.645 | 1.218.267 | 1.007.898 | 576.099 | 503.414 | 658.883 | 247.686 | 354.599 | 422.080 | 603.703 | 560.057 | 382.218 | 305.708 | 103.798 |
| Cheltuieli totale | 679.640 | 626.762 | 749.131 | 611.332 | 458.679 | 438.463 | 377.789 | 347.453 | 326.483 | 432.599 | 421.823 | 400.767 | 306.159 | 242.676 | 142.378 |
| Profit / pierdere brută | 328.960 | 579.883 | 469.136 | 396.566 | 117.420 | 64.951 | 281.094 | -99.767 | 28.116 | -10.519 | 181.880 | 159.290 | 76.059 | 63.032 | -38.580 |
| Profit / pierdere netă | 304.509 | 545.975 | 456.954 | 386.689 | 112.114 | 60.276 | 274.481 | -102.295 | 24.480 | -10.519 | 152.648 | 133.714 | 63.294 | 63.032 | -38.580 |
| Active imobilizate | 458.329 | 602.258 | 419.000 | 233.441 | 267.496 | 205.253 | 128.968 | 145.225 | 202.154 | 113.007 | 72.953 | 114.891 | 179.112 | 180.066 | 127.270 |
| Active circulante | 683.722 | 992.286 | 800.142 | 760.262 | 582.141 | 461.388 | 525.786 | 321.803 | 315.186 | 520.636 | 654.552 | 504.022 | 228.983 | 195.628 | 141.481 |
| Stocuri | 587 | — | — | — | — | — | 1.307 | 517 | — | 1.428 | 1.428 | 508 | 6.904 | 4.213 | 417 |
| Creanțe | 306.978 | 380.839 | 491.723 | 421.171 | 320.478 | 294.190 | 354.841 | 252.454 | 272.884 | 382.905 | 417.984 | 366.485 | 184.909 | 155.516 | 101.506 |
| Casa și conturi la bănci | 376.157 | 611.447 | 308.419 | 339.091 | 261.663 | 167.198 | 169.638 | 68.832 | 42.302 | 136.303 | 235.140 | 137.029 | 37.170 | 35.899 | 39.558 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 7.189 | 484 | 1.380 | 104 | 130 | 1.526 | 9.217 | 7.966 | 10.829 | — | — | — |
| Datorii | 205.402 | 291.071 | 154.250 | 137.854 | 161.772 | 91.786 | 138.899 | 225.680 | 164.093 | 312.568 | 394.660 | 441.579 | 353.646 | 384.538 | 340.627 |
| Capitaluri proprii | 936.649 | 1.303.473 | 1.064.892 | 863.038 | 688.349 | 576.235 | 515.959 | 241.478 | 354.773 | 330.292 | 340.811 | 188.163 | 54.449 | -8.844 | -71.876 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 4 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 06.02.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi |
| CAEN principal | 7732 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | IMA TRANS SRL |
| Nr. reg. com. | J2007000184174 |
| EUID | ROONRC.J2007000184174 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-02-06 |
| Sediu social | Str. Liliacului, 49, Sat Costi Com. Vânători, GALAŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. GALAŢI, SAT COSTI COM. VÂNĂTORI, STR. LILIACULUI, NR.49 |
| Telefon | 0741170295 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANDRESCIN FUN GAMES S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDRESCOM FRESH RETAIL S.R.L. | aceeași clădire |
| COPO VOLTAICSOLAR S.R.L. | aceeași clădire |
| EFFICIENTCONSTRUCT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| LCL HAPPY TRIO SRL inactiv | aceeași clădire |
| MALUDA SOLAR ENERGY S.R.L. | aceeași clădire |
| NEORAMVIS S.R.L. | aceeași clădire |
| OPR SOCIAL CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| PADASTEF S.R.L. | aceeași clădire |
| RIMANI TUR SRL inactiv | aceeași clădire |
| VSG THERAPY S.R.L. | aceeași clădire |
| ANLOR SRL | 128 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7732 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Galaţi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08