ALECSA TRANSPORT GRUP SRL
CUI 21130615 · J2007000417230
ALECSA TRANSPORT GRUP SRL are CUI 21130615, nr. de înregistrare J2007000417230, înmatriculată pe 16.02.2007. Sediul social e în Sat Ghermăneşti, Comuna Snagov, jud. Ilfov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4941. În 2025: cifră de afaceri 378.735 lei, profit net 8.606 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 379 mii lei · mediana 158 mii lei | 239% din mediană |
| Profit net | 9 mii lei · mediana 5 mii lei | 165% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 2.3% · mediana 3.2% | 72% din mediană |
| Cifră pe salariat | 189 mii lei · mediana 175 mii lei | 108% din mediană |
Comparat cu 94.305 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 378.735 | 404.963 | 608.570 | 725.825 | 569.942 | 638.052 | 773.870 | 870.483 | 747.405 | 553.501 | 376.213 | 401.321 | 339.411 | 288.128 | 196.547 |
| Venituri totale | 378.740 | 407.491 | 617.317 | 725.879 | 573.787 | 641.399 | 779.072 | 871.983 | 751.607 | 553.528 | 376.213 | 401.321 | 340.310 | 288.954 | 196.592 |
| Cheltuieli totale | 364.370 | 368.363 | 655.076 | 732.178 | 633.689 | 743.718 | 964.308 | 999.062 | 830.292 | 661.838 | 431.982 | 459.741 | 352.458 | 385.434 | 264.676 |
| Profit / pierdere brută | 14.370 | 39.128 | -37.759 | -6.299 | -59.902 | -102.319 | -185.236 | -127.079 | -78.685 | -108.310 | -55.769 | -58.420 | -12.148 | -96.480 | -68.084 |
| Profit / pierdere netă | 8.606 | 30.983 | -43.933 | -13.558 | -65.640 | -107.819 | -193.026 | -135.807 | -85.674 | -112.155 | -55.769 | -58.420 | -12.148 | -96.480 | -68.084 |
| Active imobilizate | 10.909 | 18.891 | 28.011 | 5.401 | 10.273 | 39.332 | 100.084 | 175.743 | 131.281 | 78.621 | 30.766 | 9.934 | 9.216 | 12.804 | 58.048 |
| Active circulante | 66.341 | 49.444 | 168.232 | 108.657 | 158.087 | 175.539 | 149.895 | 149.634 | 148.432 | 80.392 | 71.266 | 79.265 | 76.708 | 43.684 | 40.607 |
| Stocuri | — | — | 100.002 | 47.528 | 96.749 | 100.566 | 67.994 | 43.335 | 27.925 | 16.228 | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Creanțe | 45.325 | 40.691 | 64.232 | 50.439 | 52.452 | 62.572 | 69.288 | 89.667 | 108.008 | 74.914 | 79.815 | 79.431 | 66.291 | 33.635 | 34.694 |
| Casa și conturi la bănci | 21.016 | 8.753 | 3.998 | 10.690 | 8.886 | 12.401 | 12.613 | 16.632 | 12.499 | -10.750 | -8.549 | -166 | 10.417 | 10.049 | 5.913 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 78 | 59 | 76 | 68 | 165 | 314 | — | — | — | — | 0 | 0 | — |
| Datorii | 1.227.480 | 1.227.171 | 1.384.935 | 1.258.798 | 1.299.560 | 1.280.423 | 1.207.809 | 1.090.331 | 907.995 | 701.622 | 532.485 | 463.883 | 402.188 | 360.604 | 306.291 |
| Capitaluri proprii | -1.150.230 | -1.158.836 | -1.188.614 | -1.144.681 | -1.131.124 | -1.065.484 | -957.665 | -764.640 | -628.282 | -542.609 | -430.453 | -374.684 | -316.264 | -304.116 | -207.636 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 4 | 3 | 3 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 3 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 16.02.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov |
| CAEN principal | 4941 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ALECSA TRANSPORT GRUP SRL |
| Nr. reg. com. | J23/417/2007 |
| EUID | ROONRC.J2007000417230 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-02-16 |
| Sediu social | Şos. GHERMĂNEŞTI, Sat Ghermăneşti Com. Snagov, ILFOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. ILFOV, SAT GHERMĂNEŞTI COM. SNAGOV, ŞOS. GHERMĂNEŞTI, BL.P7, SC.2, ET.2, AP.16 |
| Telefon | 0747223544 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 2GTHER INVESTMENTS S.R.L. | aceeași clădire |
| 2GTHER PHARMA S.R.L. | aceeași clădire |
| A&C CONSULTANCE SERVICES S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ADY TRADING SRL | aceeași clădire |
| AFYA MEDICAL CLINIK S.R.L. | aceeași clădire |
| ALCEMI SURA MARE S.R.L. | aceeași clădire |
| ALEXANAISS SPEED TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| ALFA CONSTRUCT & UTILAJE S.R.L. | aceeași clădire |
| ALYSU PERFORMANCE S.R.L. | aceeași clădire |
| BEP LIGHT ENERGY SRL | aceeași clădire |
| CEDAR FOREST HOLDING SRL inactiv | aceeași clădire |
| CELETREI S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4941 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
| 22652528 | MATEES C. MAGDALENA BRADUTA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
| 24830508 | VRD DANRO EXPERT CONSTRUCT S.R.L. inactiv |
| 28728234 | NEDELCU G. ŞTEFAN ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ |
CAEN autorizat (17)
Alte firme din Ilfov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25