GEBA ST IMPORT EXPORT SRL
CUI 212232 · J1991001715121
GEBA ST IMPORT EXPORT SRL are CUI 212232, nr. de înregistrare J1991001715121, înmatriculată pe 05.07.1991. Sediul social e în Sat Savadisla, Comuna Savadisla, jud. Cluj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 452.906 lei, profit net 213.195 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 453 mii lei · mediana 124 mii lei | 364% din mediană |
| Profit net | 213 mii lei · mediana 17 mii lei | de 13× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 47.1% · mediana 19.4% | 243% din mediană |
| Cifră pe salariat | 453 mii lei · mediana 172 mii lei | 264% din mediană |
Comparat cu 55.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 452.906 | 489.034 | 455.192 | 408.112 | 102.311 | 49.725 | 54.747 | 85.208 | 115.960 | 128.714 | 125.015 | 113.523 | 132.991 | 149.060 | 126.608 |
| Venituri totale | 452.894 | 489.035 | 460.087 | 408.112 | 130.165 | 49.725 | 72.366 | 102.827 | 133.584 | 140.463 | 125.015 | 113.529 | 132.991 | 149.060 | 126.608 |
| Cheltuieli totale | 230.837 | 227.605 | 177.844 | 206.114 | 174.708 | 256.564 | 263.359 | 244.994 | 211.605 | 212.573 | 163.637 | 168.232 | 154.793 | 146.552 | 131.731 |
| Profit / pierdere brută | 222.057 | 261.430 | 282.243 | 201.998 | -44.543 | -206.839 | -190.993 | -142.167 | -78.021 | -72.110 | -38.622 | -54.703 | -21.802 | 2.508 | -5.123 |
| Profit / pierdere netă | 213.195 | 251.690 | 277.296 | 197.917 | -46.562 | -207.288 | -191.657 | -142.970 | -79.357 | -73.607 | -42.372 | -58.109 | -25.508 | 2.508 | -5.123 |
| Active imobilizate | 588.095 | 363.139 | 405.736 | 319.363 | 374.223 | 375.056 | 416.329 | 538.342 | 158.658 | 173.450 | 172.270 | 93.889 | 39.536 | 32.357 | 29.799 |
| Active circulante | 93.479 | 88.733 | 97.764 | 65.335 | 79.184 | 139.600 | 143.036 | 53.456 | 45.541 | 34.727 | 57.597 | 36.676 | 30.053 | 24.269 | 24.237 |
| Stocuri | 39.186 | 26.496 | 25.989 | 24.515 | 23.599 | 23.496 | 22.145 | 22.104 | 22.104 | 22.104 | 22.104 | 22.104 | 21.675 | 21.111 | 21.111 |
| Creanțe | 32.670 | 44.953 | 42.356 | 38.677 | 48.105 | 61.532 | 40.650 | 22.676 | 21.695 | 11.293 | 30.140 | 14.015 | 7.561 | 71 | 2.710 |
| Casa și conturi la bănci | 21.623 | 17.284 | 29.419 | 2.143 | 7.480 | 54.572 | 80.241 | 8.676 | 1.742 | 1.330 | 5.353 | 557 | 817 | 3.087 | 416 |
| Cheltuieli în avans | 254.530 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 908.453 | 637.416 | 938.076 | 1.096.570 | 1.363.196 | 1.433.312 | 1.270.818 | 1.111.594 | 569.935 | 494.557 | 442.640 | 301.199 | 182.114 | 143.643 | 143.561 |
| Capitaluri proprii | 27.651 | -185.544 | -434.576 | -711.872 | -909.789 | -918.656 | -711.453 | -519.796 | -365.736 | -286.380 | -212.773 | -170.634 | -112.525 | -87.017 | -89.525 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 27.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GEBA ST IMPORT EXPORT SRL |
| Nr. reg. com. | J1991001715121 |
| EUID | ROONRC.J1991001715121 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-07-05 |
| Sediu social | Str. PRINCIPALA, 173, Sat Săvădisla Com. Săvădisla, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, SAT SĂVĂDISLA COM. SĂVĂDISLA, STR. PRINCIPALA, NR.173 |
| Telefon | 0740169140 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AEM ECO TRANSILVANIA SRL | aceeași clădire |
| ALIPHARM SRL | aceeași clădire |
| ART WOOD PRODLEMN S.R.L. | aceeași clădire |
| COOPERATIVA DE CONSUM SAVADISLA SOCIETATE COOPERATIVA | aceeași clădire |
| EDA CONSULT SRL | aceeași clădire |
| ENYEDI SRL | aceeași clădire |
| LOTUS CSILLA SRL | aceeași clădire |
| REINSPIRIT S.R.L. | aceeași clădire |
| SEMERING PRELUCRARI PLASTIC CAUCIUC SRL | aceeași clădire |
| STEINER SRL inactiv | aceeași clădire |
| TB TAMAS BISTRO SRL | 71 m |
| TIMPLARIE TAMAS PRODUCTIE COMERT SI IMPORT EXPORT SRL | 470 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6820 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Cluj
| 199010 | RUTTRANS SA |
| 199044 | TRANSILVANIA CONSTRUCTII SA |
| 199052 | ASTAR SA |
| 199109 | FELINVEST SA |
| 199176 | NAPOMAR SA |
| 199184 | STICLA LUCSIL SA |
| 199192 | ALIMENTARA SA |
| 199214 | DALTON SERVICII SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25