SAVIO CABCO S.R.L.
CUI 21497604 · J02/723/2007
SAVIO CABCO S.R.L. are CUI 21497604, nr. de înregistrare J02/723/2007, înmatriculată pe 02.04.2007. Sediul social e în Municipiul Arad, jud. Arad. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4932. În 2025: cifră de afaceri 168.663 lei, pierdere netă 8.699 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 169 mii lei · mediana 158 mii lei | 107% din mediană |
| Profit net | -9 mii lei · mediana 5 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -5.2% · mediana 3.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 169 mii lei · mediana 175 mii lei | 97% din mediană |
Comparat cu 94.327 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 168.663 | 182.547 | 132.116 | 105.028 | 119.020 | 86.930 | 110.715 | 122.411 | 151.648 | 177.017 | 189.718 | 166.226 | 188.982 | 146.121 | 118.016 |
| Venituri totale | 168.663 | 189.337 | 133.312 | 105.028 | 119.020 | 86.930 | 112.729 | 122.411 | 156.648 | 177.917 | 189.718 | 167.643 | 188.982 | 146.122 | 118.016 |
| Cheltuieli totale | 176.080 | 170.386 | 107.195 | 75.615 | 96.126 | 69.713 | 86.923 | 116.619 | 135.992 | 128.001 | 142.822 | 141.762 | 142.936 | 109.302 | 82.849 |
| Profit / pierdere brută | -7.417 | 18.951 | 26.117 | 29.413 | 22.894 | 17.217 | 25.806 | 5.792 | 20.656 | 49.916 | 46.896 | 25.881 | 46.046 | 36.820 | 35.167 |
| Profit / pierdere netă | -8.699 | 14.770 | 21.850 | 26.262 | 19.609 | 14.609 | 22.425 | 4.069 | 18.689 | 46.358 | 41.204 | 20.852 | 40.454 | 30.888 | 32.524 |
| Active imobilizate | 11.785 | 8.521 | 13.713 | 18.905 | 300 | 8.289 | 17.001 | 25.857 | 36.331 | 17.091 | 31.978 | 46.556 | 63.777 | 23.930 | 35.847 |
| Active circulante | 367.207 | 404.959 | 401.089 | 389.954 | 356.423 | 361.630 | 370.783 | 344.940 | 304.303 | 284.029 | 224.435 | 151.696 | 88.057 | 62.307 | 19.305 |
| Stocuri | 334.186 | 363.287 | 396.374 | 387.231 | 332.596 | 304.399 | 265.224 | 216.884 | 145.994 | 120.247 | 91.226 | 70.003 | 55.604 | — | — |
| Creanțe | — | — | — | — | — | — | — | — | 221 | 222 | — | — | 16 | 16 | 16 |
| Casa și conturi la bănci | 33.021 | 41.672 | 4.715 | 2.723 | 23.827 | 57.231 | 105.559 | 128.056 | 158.088 | 163.560 | 133.209 | 81.693 | 32.437 | 62.291 | 19.289 |
| Cheltuieli în avans | 1.082 | 1.415 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.260 | 745 |
| Datorii | 70.380 | 70.502 | 85.179 | 101.086 | 75.212 | 108.017 | 140.492 | 145.930 | 119.836 | 99.011 | 100.662 | 83.705 | 58.139 | 34.256 | 33.544 |
| Capitaluri proprii | 309.694 | 344.393 | 329.623 | 307.773 | 281.511 | 261.902 | 247.292 | 224.867 | 220.798 | 202.109 | 155.751 | 114.547 | 93.695 | 53.241 | 22.353 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | — | — | — | — | — | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.04.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad |
| CAEN principal | 4932 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SAVIO CABCO SRL |
| Nr. reg. com. | J02/723/2007 |
| EUID | ROONRC.J02/723/2007 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-04-02 |
| Sediu social | Aleea Ulise, 4, Mun. Arad, ARAD |
| Domiciliu fiscal | JUD. ARAD, MUN. ARAD, ALEEA ULISE, NR.4, BL.Y10, SC.A, ET.3, AP.15 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BOOM LINE DISTRIBUTION SRL inactiv | aceeași clădire |
| BULC MOBILA DE VIS LA COMANDA S.R.L. | aceeași clădire |
| DESA INTERLOGISTICS SRL inactiv | aceeași clădire |
| DESA TRANS SRL inactiv | aceeași clădire |
| FARMAKTIV SRL inactiv | aceeași clădire |
| GREEN PHARMA NORD SRL inactiv | aceeași clădire |
| ITALPRODUCT IMPEX SRL | aceeași clădire |
| LUMINIS GRUP SRL inactiv | aceeași clădire |
| MAPAB SPEED SRL inactiv | aceeași clădire |
| PHOENN X S.R.L. | aceeași clădire |
| RUBO COSMETICA AUTO SRL inactiv | aceeași clădire |
| "DR. DEIAC DIANA" SRL | 26 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (19)
Sunt 19 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Arad
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25