PRONT ESTER S.R.L.
CUI 21528077 · J17/612/2007
PRONT ESTER S.R.L. are CUI 21528077, nr. de înregistrare J17/612/2007, înmatriculată pe 05.04.2007. Sediul social e în Sat Gara Berheci, Comuna Gohor, jud. Galaţi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4311. În 2024: cifră de afaceri 78.779 lei, pierdere netă 20.151 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-06 | COMUNA GOHOR (Primaria Gohor-Galati) | Servicii de transport rutier (Rev.2) | 4 mii lei |
| 2023-11-20 | COMPANIA DE UTILITATI PUBLICE TECUCI SRL | Servicii de deszapezire (Rev.2) | 53 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Profit net | -9 mii lei · mediana 19 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
Comparat cu 112.118 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 78.779 | 63.593 | 184.650 | 151.459 | 81.750 | 163.312 | 73.498 | 55.603 | 81.725 | 111.809 | 246.081 | 183.606 | 250.195 | 288.687 |
| Venituri totale | 45.000 | 78.779 | 100.246 | 184.650 | 174.295 | 89.750 | 164.658 | 92.874 | 55.605 | 81.725 | 111.809 | 246.081 | 183.606 | 250.195 | 288.687 |
| Cheltuieli totale | 54.023 | 98.142 | 97.370 | 146.642 | 156.893 | 128.186 | 122.292 | 90.120 | 115.979 | 165.955 | 134.822 | 234.014 | 265.113 | 298.774 | 239.760 |
| Profit / pierdere brută | -9.023 | -19.363 | 2.876 | 38.008 | 17.402 | -38.436 | 42.366 | 2.754 | -60.374 | -84.230 | -23.013 | 12.067 | -81.507 | -48.579 | 48.927 |
| Profit / pierdere netă | -9.473 | -20.151 | 1.874 | 36.161 | 15.658 | -39.334 | 40.720 | 1.825 | -60.930 | -85.160 | -26.369 | 858 | -87.015 | -48.579 | 48.927 |
| Active imobilizate | 53.125 | 60.759 | 75.979 | 95.736 | 113.792 | 54.639 | 55.396 | 54.960 | 61.592 | 89.774 | 139.020 | 188.689 | 244.749 | 312.936 | 386.126 |
| Active circulante | 69.386 | 106.937 | 107.391 | 92.360 | 76.841 | 95.711 | 132.110 | 134.904 | 122.665 | 144.313 | 197.595 | 196.399 | 117.315 | 100.671 | 148.672 |
| Stocuri | 4.115 | 33.130 | 16.671 | 11.715 | 18.569 | 2.738 | 2.146 | 9.425 | 6.181 | 21.155 | 33.725 | 20.766 | 14.573 | 14.572 | 14.572 |
| Creanțe | 64.676 | 73.581 | 82.994 | 75.054 | 56.847 | 91.358 | 118.820 | 119.373 | 114.896 | 107.333 | 107.334 | 150.627 | 86.958 | 74.038 | 104.281 |
| Casa și conturi la bănci | 595 | 226 | 7.726 | 5.591 | 1.425 | 1.615 | 11.144 | 6.106 | 1.588 | 15.825 | 56.536 | 25.006 | 15.784 | 12.061 | 29.819 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 81 | — | — | — | — | — | 2.057 |
| Datorii | 510.337 | 546.050 | 541.573 | 548.172 | 586.871 | 569.464 | 509.164 | 552.241 | 548.540 | 521.060 | 538.427 | 560.532 | 538.366 | 502.894 | 577.563 |
| Capitaluri proprii | -387.826 | -378.354 | -358.203 | -360.076 | -396.238 | -419.114 | -321.658 | -362.377 | -364.202 | -286.973 | -201.812 | -175.444 | -176.302 | -89.287 | -40.708 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 3 | 3 | 2 | 4 | 5 | 4 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 05.04.2007 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Tecuci |
| CAEN principal | 4311 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PRONT ESTER SRL |
| Nr. reg. com. | J17/612/2007 |
| EUID | ROONRC.J17/612/2007 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-04-05 |
| Sediu social | 111, Sat Gara Berheci Com. Gohor, GALAŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. GALAŢI, SAT GARA BERHECI COM. GOHOR, NR.111 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4311 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Galaţi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25