DSM LOGISTIC SRL
CUI 21602408 · J2007000573277
DSM LOGISTIC SRL are CUI 21602408, nr. de înregistrare J2007000573277, înmatriculată pe 19.04.2007. Sediul social e în Sat Căciuleşti, Comuna Girov, jud. Neamţ. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8001. În 2025: cifră de afaceri 6.525.486 lei, profit net 94.703 lei, 41 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-26 | MUNICIPIUL ROMAN | Camere video de securitate (Rev.2) | 564 lei |
| 2024-06-25 | LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "SFINTII ÎMPARATI CONS | Accesorii de alimentare (Rev.2) | 150 lei |
| 2024-06-25 | Colegiul Tehnic Gheorghe Cartianu - Piatra Nea | Acumulatori cu nichel-fier (Rev.2) | 196 lei |
| 2024-06-17 | Inspectoratul de Jandarmi Judetean Neamt | Diverse servicii de intretinere si de re | 4 mii lei |
| 2024-06-13 | Directia Generala de Asistenta Sociala si Prot | Echipament de urgenta si de siguranta (R | 196 lei |
| 2024-05-29 | COMUNA DUMBRAVA ROSIE(PRIMARIA COMUNEI DUMBRAV | Diverse echipamente (Rev.2) | 82 lei |
| 2024-05-29 | ORASUL BICAZ | Servicii de intretinere a sistemelor (Re | 14 mii lei |
| 2024-05-28 | SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 DUMBRAVA ROSIE | Diverse servicii de intretinere si de re | 1 mii lei |
| 2024-05-22 | Directia Generala de Asistenta Sociala si Prot | Servicii de proiectare specializata (Rev | 5 mii lei |
| 2024-05-22 | Colegiul Tehnic Gheorghe Cartianu - Piatra Nea | Ansambluri de echipamente (Rev.2) | 350 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 6,5 mil lei · mediana 188 mii lei | de 35× mediana |
| Profit net | 95 mii lei · mediana 26 mii lei | 370% din mediană |
| Salariați | 41 · mediana 1 | de 41× mediana |
| Marjă netă | 1.5% · mediana 15.2% | 10% din mediană |
| Cifră pe salariat | 159 mii lei · mediana 127 mii lei | 126% din mediană |
Comparat cu 43.045 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6.525.486 | 7.446.954 | 4.800.803 | 4.637.948 | 3.990.150 | 3.851.067 | 3.675.581 | 2.448.218 | 2.403.902 | 1.667.291 | 1.220.428 | 895.815 | 135.500 | 137.446 | 334.015 |
| Venituri totale | 6.595.126 | 7.592.976 | 5.194.323 | 4.680.655 | 4.066.753 | 3.984.136 | 3.687.682 | 2.578.478 | 2.441.682 | 1.693.159 | 1.269.814 | 902.744 | 135.501 | 138.036 | 335.372 |
| Cheltuieli totale | 6.462.714 | 7.052.817 | 4.927.449 | 4.315.587 | 3.839.702 | 3.632.468 | 3.542.119 | 2.549.905 | 2.414.815 | 1.684.155 | 1.221.068 | 778.509 | 116.882 | 135.744 | 331.625 |
| Profit / pierdere brută | 132.412 | 540.159 | 266.874 | 365.068 | 227.051 | 351.668 | 145.563 | 28.573 | 26.867 | 9.004 | 48.746 | 124.235 | 18.619 | 2.292 | 3.747 |
| Profit / pierdere netă | 94.703 | 450.265 | 216.009 | 321.800 | 186.885 | 311.828 | 110.587 | 2.789 | 3.131 | 5.309 | 37.397 | 104.276 | 14.765 | 2.292 | 3.747 |
| Active imobilizate | 1.606.121 | 1.952.891 | 1.236.970 | 813.866 | 812.563 | 506.971 | 460.334 | 292.343 | 327.731 | 399.930 | 238.019 | 248.966 | 83.461 | 83.172 | 96.985 |
| Active circulante | 1.017.108 | 941.419 | 1.388.055 | 794.293 | 639.268 | 524.188 | 563.694 | 752.612 | 450.680 | 540.466 | 295.191 | 186.257 | 53.872 | 32.835 | 95.718 |
| Stocuri | 559.855 | 454.835 | 726.164 | 395.725 | 329.376 | 249.363 | 170.759 | 876.157 | 577.766 | 463.496 | 140.845 | 632 | — | — | — |
| Creanțe | 390.532 | 420.009 | 316.614 | 297.248 | 205.204 | 231.779 | 286.189 | 191.421 | 212.096 | 215.641 | 134.198 | 151.187 | 50.971 | 28.826 | 93.508 |
| Casa și conturi la bănci | 66.721 | 66.575 | 345.277 | 101.320 | 104.688 | 43.046 | 106.746 | -314.966 | -339.182 | -138.671 | 20.148 | 34.438 | 2.901 | 4.009 | 2.210 |
| Cheltuieli în avans | — | 91.548 | 926.875 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 2.236.143 | 2.180.120 | 1.353.586 | 1.262.859 | 1.171.874 | 693.928 | 889.941 | 987.334 | 710.261 | 804.483 | 402.606 | 358.516 | 152.901 | 146.341 | 225.329 |
| Venituri în avans | — | 239.818 | 1.919.616 | — | — | — | — | — | 13.317 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 387.086 | 565.920 | 278.698 | 345.300 | 279.957 | 337.231 | 134.087 | 57.621 | 54.833 | 135.913 | 130.604 | 76.707 | -15.568 | -30.334 | -32.626 |
| Capital subscris vărsat | 23.500 | 23.500 | 23.500 | 23.500 | 23.500 | 23.500 | 23.500 | 23.500 | 23.500 | 23.500 | 23.500 | 7.000 | 7.000 | 7.000 | 7.000 |
| Număr mediu de salariați | 41 | 38 | 39 | 37 | 44 | 50 | 44 | 39 | 40 | 23 | 7 | 9 | 7 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 19.04.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ |
| CAEN principal | 8001 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DSM LOGISTIC SRL |
| Nr. reg. com. | J2007000573277 |
| EUID | ROONRC.J2007000573277 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-04-19 |
| Sediu social | Str. Principală, 1, Sat Căciuleşti Com. Girov, NEAMŢ |
| Domiciliu fiscal | JUD. NEAMŢ, SAT CĂCIULEŞTI COM. GIROV, STR. PRINCIPALĂ, NR.1 |
| Telefon | 0733950999 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (6)
| 8001 | 2025 |
| 8010 | 2016 – 2024 |
| 8020 | 2015 |
| 4619 | 2014 |
| 8020 | 2013 |
| 4619 | 2011 – 2012 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Neamţ
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25