VINCI ENERGIES S.R.L.
CUI 21705500 · J40/9014/2007
VINCI ENERGIES S.R.L. are CUI 21705500, nr. de înregistrare J40/9014/2007, înmatriculată pe 09.05.2007. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6420. În 2025: cifră de afaceri 5.568.795 lei, profit net 45.724.644 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 5,6 mil lei · mediana 286 mii lei | de 19× mediana |
| Profit net | 46 mil lei · mediana 113 mii lei | de 404× mediana |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 821.1% · mediana 45.2% | de 18× mediana |
| Cifră pe salariat | 1,9 mil lei · mediana 297 mii lei | 626% din mediană |
Comparat cu 28.579 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5.568.795 | 4.954.156 | 3.406.756 | 2.547.285 | 2.241.186 | 2.363.762 | 1.975.929 | 1.783.657 | 1.549.108 | 1.434.925 | 1.651.265 | 1.062.282 | 1.137.801 | 715.218 | 3.055.957 |
| Venituri totale | 52.239.996 | 68.931.094 | 27.292.097 | 5.180.291 | 15.691.292 | 3.490.897 | 6.004.202 | 6.113.792 | 5.243.043 | 5.681.698 | 5.375.296 | 5.397.055 | 1.416.404 | 1.102.774 | 3.418.233 |
| Cheltuieli totale | 6.222.016 | 7.691.558 | 8.866.941 | 7.007.742 | 2.688.927 | 2.403.428 | 2.603.992 | 2.137.407 | 1.927.123 | 3.088.753 | 1.622.922 | 1.555.389 | 1.814.561 | 2.618.872 | 4.391.940 |
| Profit / pierdere brută | 46.017.980 | 61.239.536 | 18.425.156 | -1.827.451 | 13.002.365 | 1.087.469 | 3.400.210 | 3.976.385 | 3.315.920 | 2.592.945 | 3.752.374 | 3.841.666 | -398.157 | -1.516.098 | -973.707 |
| Profit / pierdere netă | 45.724.644 | 61.239.536 | 18.312.469 | -1.846.381 | 12.983.004 | 1.087.469 | 3.400.210 | 3.976.385 | 3.315.920 | 2.592.945 | 3.752.374 | 3.841.666 | -398.157 | -1.516.098 | -973.707 |
| Active imobilizate | 936.692.937 | 173.722.425 | 173.715.997 | 173.749.997 | 173.647.180 | 82.764.899 | 82.763.089 | 82.750.549 | 77.040.453 | 76.993.795 | 76.937.104 | 76.809.625 | 71.768.333 | 70.111.799 | 54.216.637 |
| Active circulante | 44.103.416 | -17.697.906 | -79.068.168 | -95.192.682 | -93.298.579 | -20.025.508 | -17.649.856 | -18.737.017 | -14.705.306 | -15.565.861 | -18.884.877 | 2.750.618 | 493.716 | 435.958 | 2.111.580 |
| Creanțe | 1.068.548 | 287.514 | 889.009 | 373.860 | 5.592.046 | 710.373 | 513.739 | 409.894 | 330.016 | 154.232 | 1.424.805 | 73.761 | 1.505 | 1.216 | 639.245 |
| Casa și conturi la bănci | 43.034.868 | -17.985.420 | -79.957.177 | -95.566.542 | -98.890.625 | -20.735.881 | -18.163.595 | -19.146.911 | -15.035.322 | -15.720.093 | -20.309.682 | 2.676.857 | 492.211 | 434.742 | 1.472.335 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 0 | 325.621 | 91.885 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 180.502.839 | 1.875.039 | 2.211.508 | 4.533.513 | 4.364.447 | 155.188 | 75.832 | 71.634 | 62.861 | 136.637 | 15.335 | 25.561.096 | 22.263.857 | 20.151.408 | 25.615.770 |
| Provizioane | 2.314.632 | 1.895.242 | 1.421.618 | 1.321.568 | 1.435.539 | 1.344.213 | 1.245.644 | 1.077.466 | 1.054.939 | 1.106.120 | 444.660 | 159.289 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 797.978.882 | 152.254.238 | 91.014.703 | 72.702.234 | 74.548.615 | 61.565.611 | 63.883.642 | 62.864.432 | 61.217.347 | 60.185.177 | 57.592.232 | 53.839.858 | 49.998.192 | 50.396.349 | 30.712.447 |
| Capital subscris vărsat | 657.200.000 | 57.200.000 | 57.200.000 | 57.200.000 | 57.200.000 | 57.200.000 | 57.200.000 | 57.200.000 | 57.200.000 | 57.200.000 | 57.200.000 | 57.200.000 | 57.200.000 | 57.200.000 | 36.000.000 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 09.05.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 6420 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VINCI ENERGIES SRL |
| Nr. reg. com. | J40/9014/2007 |
| EUID | ROONRC.J40/9014/2007 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-05-09 |
| Sediu social | Str. Pictor Arthur Verona, 17, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. PICTOR ARTHUR VERONA, NR.17, ET.P, AP.CAMERA 8 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| TIAB SA | aceeași clădire |
| CAFENEAUA VERONA SRL | 25 m |
| CARTURESTI IASI SRL | 25 m |
| CUATROVISTA INVEST S.R.L. | 25 m |
| DIRECT CLIENT SERVICES SRL | 25 m |
| EXTRAVISTA S.R.L. | 25 m |
| LUCE DESIGN S.R.L. | 25 m |
| MULTIVISTA S.R.L. | 25 m |
| NEMO EPG S.R.L. | 25 m |
| TRUDO SERVICES S.R.L. | 25 m |
| ZOILOS INVESTITII SRL | 25 m |
| GRUAS AGUILAR RO S.R.L. | 37 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6420 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25