ENISALA IMPEX SRL
CUI 21796002 · J17/876/2007
ENISALA IMPEX SRL are CUI 21796002, nr. de înregistrare J17/876/2007, înmatriculată pe 24.05.2007. Sediul social e în Municipiul Galaţi, jud. Galaţi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5610. În 2025: cifră de afaceri 131.828 lei, profit net 17.726 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 132 mii lei · mediana 166 mii lei | 80% din mediană |
| Profit net | 18 mii lei · mediana 1 mii lei | de 14× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 13.4% · mediana 1% | de 13× mediana |
| Cifră pe salariat | 132 mii lei · mediana 131 mii lei | 100% din mediană |
Comparat cu 55.574 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 131.828 | 67.919 | 52.207 | 44.637 | 38.939 | 52.899 | 109.596 | 40.391 | 150.831 | 313.062 | 152.470 | 32.516 | 40.798 | 51.635 | 61.464 |
| Venituri totale | 132.684 | 67.919 | 53.785 | 44.637 | 38.939 | 52.899 | 109.596 | 40.391 | 150.831 | 313.062 | 152.470 | 32.516 | 40.799 | 96.975 | 61.464 |
| Cheltuieli totale | 109.853 | 62.885 | 51.651 | 40.358 | 40.064 | 44.703 | 104.014 | 51.243 | 139.342 | 280.034 | 157.735 | 50.689 | 43.210 | 51.991 | 65.900 |
| Profit / pierdere brută | 22.831 | 5.034 | 2.134 | 4.279 | -1.125 | 8.196 | 5.582 | -10.852 | 11.489 | 33.028 | -5.265 | -18.173 | -2.411 | 44.984 | -4.436 |
| Profit / pierdere netă | 17.726 | 3.712 | 1.793 | 2.924 | -2.301 | 6.739 | 2.294 | -12.047 | 9.978 | 29.892 | -9.840 | -19.150 | -3.506 | 44.984 | -4.436 |
| Active imobilizate | 4.712 | 4.662 | 5.450 | 2.821 | 2.821 | 4.556 | 5.201 | 2.821 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active circulante | 13.809 | 19.521 | 14.872 | 16.375 | 12.208 | 12.868 | 8.456 | 5.112 | 1.611 | 32.223 | 89.676 | 61.609 | 59.222 | 53.972 | 62.337 |
| Stocuri | — | 1.364 | 1.860 | 1.365 | 1.365 | 1.365 | 1.365 | 1.365 | 1.365 | 27.324 | 79.274 | 61.534 | 59.141 | 53.481 | 58.553 |
| Creanțe | 11.474 | 12.079 | 10.980 | 9.366 | 8.458 | 6.648 | 5.922 | 2.740 | 3 | 2 | 1.672 | 37 | 0 | 423 | 3.744 |
| Casa și conturi la bănci | 2.335 | 6.078 | 2.032 | 5.644 | 2.385 | 4.855 | 1.169 | 1.007 | 243 | 4.897 | 8.730 | 38 | 81 | 68 | 40 |
| Datorii | 1.188 | 27.824 | 27.675 | 28.342 | 27.099 | 27.193 | 30.165 | 26.735 | 8.365 | 48.955 | 136.310 | 98.403 | 76.866 | 68.110 | 121.459 |
| Venituri în avans | 3.248 | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 14.085 | -3.641 | -7.353 | -9.146 | -12.070 | -9.769 | -16.508 | -18.802 | -6.754 | -16.732 | -46.634 | -36.794 | -17.644 | -14.138 | -59.122 |
| Capital subscris vărsat | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 24.05.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi |
| CAEN principal | 5610 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ENISALA IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J17/876/2007 |
| EUID | ROONRC.J17/876/2007 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-05-24 |
| Sediu social | Str. Călugăreni, 12BIS, Mun. Galaţi, GALAŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. CĂLUGĂRENI, NR.12BIS, BL.K7, SC.3, ET.1, AP.44 |
| Telefon | 0749015379 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANAIS LOGISTIC A.L.S. S.R.L. | aceeași clădire |
| ELVAMARI SRL | aceeași clădire |
| PROTELCOM IMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| AUTOSERVICE MYT CIP SRL | 258 m |
| BLACK SEA BROTHERS SRL | 282 m |
| CONVAL TERMO S.R.L. inactiv | 282 m |
| A&F CHITOSCA SRL | 313 m |
| AGRISTEC OM S.R.L. | 313 m |
| AKAM FAMILY NETWORK S.R.L. | 313 m |
| AMG LOREM CONSULT SRL | 313 m |
| ARHIP FAMILY NETWORK S.R.L. | 313 m |
| ATRACTIVA Y HERMOSA SIMONA LUCY S.R.L. inactiv | 313 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4799 | 2023 – 2025 |
| 5610 | 2011 – 2022 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Galaţi
| 1626291 | SERAFIN SRL |
| 1631476 | GHEICOM-S SRL |
| 1631514 | TOPAZ SRL |
| 1636236 | COMIS SRL |
| 1637916 | UNIVERS TAN SRL |
| 1644573 | DASFAM SRL |
| 1651147 | JULIANO AND CO SRL |
| 1656128 | MIRCIA CARMEN SNC |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25