ATIGSM SRL
CUI 21872002 · J2007001030265
ATIGSM SRL are CUI 21872002, nr. de înregistrare J2007001030265, înmatriculată pe 05.06.2007. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9510. În 2025: cifră de afaceri 62.885 lei, pierdere netă 938 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 63 mii lei · mediana 129 mii lei | 49% din mediană |
| Profit net | -938 lei · mediana 4 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -1.5% · mediana 3.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 63 mii lei · mediana 112 mii lei | 56% din mediană |
Comparat cu 30.785 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 62.885 | 117.626 | 206.229 | 283.060 | 261.284 | 76.315 | 94.448 | 106.465 | 117.001 | 61.023 | 79.719 | 64.085 | 78.107 | 96.299 | 113.146 |
| Venituri totale | 73.485 | 117.626 | 206.229 | 283.076 | 261.284 | 76.315 | 94.448 | 106.465 | 117.001 | 61.023 | 79.719 | 64.085 | 78.107 | 96.299 | 113.146 |
| Cheltuieli totale | 73.761 | 115.181 | 141.908 | 191.910 | 174.101 | 65.322 | 62.602 | 54.746 | 49.199 | 52.874 | 49.013 | 45.813 | 34.328 | 43.827 | 16.751 |
| Profit / pierdere brută | -276 | 2.445 | 64.321 | 91.166 | 87.183 | 10.993 | 31.846 | 51.719 | 67.802 | 8.149 | 30.706 | 18.272 | 43.779 | 52.472 | 96.395 |
| Profit / pierdere netă | -938 | 1.328 | 62.568 | 88.506 | 84.570 | 10.267 | 30.902 | 50.655 | 66.633 | 7.539 | 28.314 | 16.349 | 41.436 | 49.583 | 93.001 |
| Active imobilizate | — | 348 | 348 | 348 | 348 | 348 | 348 | 348 | 728 | 1.108 | 2.735 | 4.947 | 6.748 | — | — |
| Active circulante | 51.860 | 59.993 | 95.526 | 140.567 | 114.030 | 27.598 | 86.510 | 121.961 | 74.733 | 10.700 | 512.658 | 481.190 | 462.411 | 431.183 | 415.607 |
| Stocuri | 36.516 | 35.039 | 40.755 | 36.183 | 38.667 | — | — | — | 809 | 809 | 359 | 80 | 0 | 44 | 3 |
| Creanțe | 11.080 | 17.577 | 5.799 | 16.570 | 6.024 | 5.844 | 2.430 | 11.985 | 3.390 | 1.817 | 426.436 | 426.960 | 426.430 | 427.349 | 406.500 |
| Casa și conturi la bănci | 4.264 | 7.377 | 48.972 | 87.814 | 69.339 | 21.754 | 84.080 | 109.976 | 70.534 | 8.074 | 85.863 | 54.150 | 35.981 | 3.790 | 9.104 |
| Datorii | 22.602 | 30.145 | 4.007 | 40.616 | 8.399 | 6.537 | 5.061 | 71.414 | 8.588 | 4.029 | 6.113 | 3.070 | 57.542 | 61.003 | 2.009 |
| Capitaluri proprii | 29.258 | 30.196 | 91.867 | 100.299 | 105.979 | 21.409 | 81.797 | 50.895 | 66.873 | 7.779 | 509.280 | 483.067 | 411.617 | 370.180 | 413.598 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 5 | 5 | 3 | 4 | 3 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Tue Nov 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 05.06.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 9510 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ATIGSM SRL |
| Nr. reg. com. | J2007001030265 |
| EUID | ROONRC.J2007001030265 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-06-05 |
| Sediu social | Str. Sitarilor, 14, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. SITARILOR, NR.14 |
| Telefon | 267561 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ELECTRONEX SERVICE SRL | aceeași clădire |
| BJ ALARM SRL | aceeași clădire |
| BODICATEX IMPEX SRL | 23 m |
| ELECTROVITAS SRL | 43 m |
| JAZZ BROTHERS SRL inactiv | 47 m |
| YAM PROFESSIONAL CONSULTING S.R.L. | 55 m |
| TORDAI SERVICE SRL | 58 m |
| MGA TOPO S.R.L. | 65 m |
| SURUB OPTIM S.R.L. | 73 m |
| I&M SMART PROJECT MANAGEMENT SRL | 84 m |
| TRICOMPOZIT SRL | 84 m |
| HARMONY OPTIONAL SHOP SRL | 87 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 9512 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25