COMFASON SRL
CUI 2213560 · J24/1207/1991
COMFASON SRL are CUI 2213560, nr. de înregistrare J24/1207/1991, înmatriculată pe 04.07.1991. Sediul social e în Municipiul Sighetu Marmaţiei, jud. Maramureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4719. În 2025: cifră de afaceri 205.869 lei, profit net 9.882 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 206 mii lei · mediana 199 mii lei | 104% din mediană |
| Profit net | 10 mii lei · mediana 3 mii lei | 349% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 4.8% · mediana 1.6% | 300% din mediană |
| Cifră pe salariat | 206 mii lei · mediana 224 mii lei | 92% din mediană |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 205.869 | 223.292 | 261.687 | 232.827 | 235.492 | 204.884 | 263.350 | 263.538 | 309.918 | 542.417 | 285.683 | 230.431 | 240.796 | 341.472 | 367.463 |
| Venituri totale | 206.150 | 223.292 | 365.265 | 232.827 | 242.729 | 204.884 | 263.350 | 264.149 | 309.918 | 542.417 | 289.703 | 230.431 | 240.798 | 341.478 | 367.463 |
| Cheltuieli totale | 194.313 | 203.436 | 217.317 | 166.275 | 188.243 | 219.194 | 299.057 | 326.362 | 351.366 | 532.896 | 327.875 | 266.116 | 316.517 | 386.578 | 427.164 |
| Profit / pierdere brută | 11.837 | 19.856 | 147.948 | 66.552 | 54.486 | -14.310 | -35.707 | -62.213 | -41.448 | 9.521 | -38.172 | -35.685 | -75.719 | -45.100 | -59.701 |
| Profit / pierdere netă | 9.882 | 17.958 | 144.370 | 64.272 | 52.593 | -16.262 | -38.341 | -64.848 | -44.547 | 9.521 | -38.172 | -35.685 | -75.719 | -45.100 | -59.701 |
| Active imobilizate | 380.129 | 404.734 | 429.338 | 214.815 | 214.815 | 214.322 | 212.302 | 212.302 | 212.302 | 209.956 | 196.885 | 230.770 | 227.100 | 223.130 | 171.045 |
| Active circulante | 266.786 | 222.330 | 250.645 | 205.509 | 185.611 | 136.439 | 154.976 | 135.873 | 135.843 | 160.329 | 524.198 | 41.699 | 241.986 | 247.498 | 285.205 |
| Stocuri | 165.852 | 127.671 | 160.974 | 156.881 | 147.879 | 118.744 | 114.232 | 85.009 | 88.285 | 73.158 | 199.804 | 15.457 | 225.784 | 212.379 | 260.900 |
| Creanțe | 31.602 | 31.247 | 31.197 | 34.720 | 30.164 | 16.435 | 34.182 | 37.845 | 41.205 | 77.970 | 29.389 | 23.808 | 9.512 | 23.177 | 21.846 |
| Casa și conturi la bănci | 69.332 | 63.412 | 58.474 | 13.908 | 7.568 | 1.260 | 6.562 | 13.019 | 6.353 | 9.201 | 295.005 | 2.434 | 6.690 | 11.942 | 2.459 |
| Datorii | 68.587 | 58.618 | 129.494 | 14.206 | 58.580 | 61.508 | 181.762 | 212.076 | 147.198 | 216.916 | 577.225 | 306.556 | 467.489 | 397.282 | 337.804 |
| Capitaluri proprii | 578.328 | 568.446 | 550.489 | 406.118 | 341.846 | 289.253 | 185.516 | 136.099 | 200.947 | 153.369 | 143.858 | -34.087 | 1.597 | 73.346 | 118.446 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 2 | — | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.1992 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei |
| CAEN principal | 4719 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | COMFASON SRL |
| Nr. reg. com. | J24/1207/1991 |
| EUID | ROONRC.J24/1207/1991 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-07-04 |
| Sediu social | Str. Gheorghe Bilaşcu, 11A, Mun. Sighetu Marmaţiei, MARAMUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MARAMUREŞ, MUN. SIGHETU MARMAŢIEI, STR. GHEORGHE BILAŞCU, NR.11A |
| Telefon | 0262318657 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BBO ELECTRO MECANIC SRL | aceeași clădire |
| GREEN LINE STUDIO SRL | aceeași clădire |
| LEO FLEX S.R.L. | aceeași clădire |
| LEOLUK SRL | aceeași clădire |
| NIKOS-GRANDMOB S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| SERGIU LUX CARWASH SRL-D | aceeași clădire |
| SIM TEAM CONSTRUCT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| SIM-COOP SRL | aceeași clădire |
| ACATERM SA | 148 m |
| ALGONAV TECHNOLOGIES S.R.L. | 148 m |
| ARDICOM SRL | 148 m |
| AUTO WALTER SRL inactiv | 148 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4712 | 2025 |
| 4719 | 2014 – 2024 |
| 4711 | 2011 – 2013 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Maramureş
| 2203877 | SALLY SRL |
| 2205061 | VENUS-BC SRL |
| 2208076 | MURESAN-RAULDIA S.R.L. |
| 2210050 | AVRAM SRL |
| 2214175 | CONFECTII ROBERTA SRL |
| 2214183 | CONFECTII TINERETUL SRL |
| 2214272 | ADA SRL |
| 2215065 | APICOM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25