MIGNON SRL
CUI 2221580 · J1991000804242
MIGNON SRL are CUI 2221580, nr. de înregistrare J1991000804242, înmatriculată pe 31.05.1991. Sediul social e în Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, jud. Maramureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 1071. În 2025: cifră de afaceri 2.647.526 lei, pierdere netă 138.268 lei, 11 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,6 mil lei · mediana 252 mii lei | de 11× mediana |
| Profit net | -138 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 11 · mediana 2 | 550% din mediană |
| Marjă netă | -5.2% · mediana 3% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 241 mii lei · mediana 161 mii lei | 149% din mediană |
Comparat cu 95.001 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.647.526 | 2.675.454 | 1.653.890 | 1.522.986 | 1.350.907 | 902.311 | 1.226.356 | 900.743 | 516.348 | 352.316 | 318.205 | 256.964 | 259.678 | 212.686 | 228.848 |
| Venituri totale | 3.376.824 | 3.599.313 | 2.008.070 | 1.906.493 | 1.672.357 | 1.124.909 | 1.467.940 | 1.118.572 | 640.807 | 352.936 | 318.205 | 256.964 | 259.678 | 307.673 | 315.098 |
| Cheltuieli totale | 3.515.092 | 3.456.020 | 1.927.525 | 1.773.820 | 1.534.735 | 1.057.145 | 1.241.034 | 978.400 | 587.175 | 347.443 | 329.427 | 260.180 | 285.006 | 307.568 | 316.625 |
| Profit / pierdere brută | -138.268 | 143.293 | 80.545 | 132.673 | 137.622 | 67.764 | 226.906 | 140.172 | 53.632 | 5.493 | -11.222 | -3.216 | -25.328 | 105 | -1.527 |
| Profit / pierdere netă | -138.268 | 76.123 | 66.321 | 119.563 | 124.915 | 59.957 | 214.554 | 131.109 | 48.663 | 5.493 | -11.222 | -7.224 | -25.328 | 90 | -1.527 |
| Active imobilizate | 1.288.899 | 1.392.425 | 1.491.937 | 556.035 | 553.117 | 442.104 | 483.855 | 467.915 | 469.867 | 353.987 | 213.884 | 227.580 | 228.504 | 227.430 | 184.928 |
| Active circulante | 497.082 | 594.782 | 479.173 | 348.878 | 297.424 | 288.683 | 486.774 | 353.832 | 218.792 | 125.728 | 83.768 | 97.037 | 91.723 | 88.991 | 74.777 |
| Stocuri | 318.225 | 340.470 | 370.458 | 216.009 | 200.800 | 157.433 | 207.868 | 228.018 | 167.593 | 99.372 | 78.487 | 90.260 | 86.331 | 88.655 | 74.581 |
| Creanțe | 136.070 | 128.047 | 27.419 | 23.879 | 48.245 | 2.884 | 24.002 | 20.096 | 23.777 | 25.356 | 4.709 | 6.541 | 5.176 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 42.787 | 126.265 | 81.296 | 108.990 | 48.379 | 128.366 | 254.904 | 105.718 | 27.422 | 1.000 | 572 | 236 | 216 | 336 | 196 |
| Datorii | 1.118.114 | 1.181.072 | 1.241.098 | 241.222 | 306.413 | 251.617 | 551.416 | 617.087 | 615.108 | 455.627 | 274.569 | 283.326 | 297.212 | 268.077 | 251.568 |
| Capitaluri proprii | 667.867 | 806.135 | 730.012 | 663.691 | 544.128 | 479.170 | 419.213 | 204.660 | 73.551 | 24.088 | 23.083 | 41.291 | 23.015 | 48.344 | 8.137 |
| Capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 11 | 11 | 10 | 8 | 7 | 7 | 7 | 10 | 7 | 5 | 6 | 6 | 6 | 5 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.1992 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus |
| CAEN principal | 1071 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MIGNON SRL |
| Nr. reg. com. | J1991000804242 |
| EUID | ROONRC.J1991000804242 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-05-31 |
| Sediu social | Str. 22 Decembrie, 10, Orş. Vişeu de Sus, MARAMUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. VIŞEU DE SUS, STR. 22 DECEMBRIE, NR.10, ET.1 |
| Telefon | 0262355582 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GAROFITA V SRL | aceeași clădire |
| TAL STEEL SRL | aceeași clădire |
| URDA EUROTRANS SRL | aceeași clădire |
| FARMAVIS SRL | 49 m |
| DIANA T SRL | 66 m |
| ECO COMPLEX MARIANA SRL inactiv | 66 m |
| MAGAZIN SPORT-MOTO-I SRL inactiv | 82 m |
| COMPLEX BRAD SRL | 83 m |
| VASERTOUR SRL inactiv | 123 m |
| FERD & ARON SRL inactiv | 124 m |
| FOREST SORINVEST SRL-D | 126 m |
| GEORGI INSTACOM SRL | 126 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 1071 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (64)
Alte firme din Maramureş
| 2199709 | RODNA SRL |
| 2204350 | ANDANA PAN SRL |
| 2204562 | M.P.G.-COM SRL |
| 2220010 | BRUTARIA-BUDA SRL |
| 2222879 | BURNAR I SRL |
| 2225379 | RONISOARA SRL |
| 2225875 | CERBUL SARASAU SRL |
| 2232945 | ROMAN S.R.L. |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08