MARLIN SA
CUI 2236343 · J1991000627245
MARLIN SA are CUI 2236343, nr. de înregistrare J1991000627245, înmatriculată pe 20.05.1991. Sediul social e în Loc. Ulmeni, Oraş Ulmeni, jud. Maramureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 384.079 lei, pierdere netă 21.506 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 384 mii lei · mediana 124 mii lei | 309% din mediană |
| Profit net | -22 mii lei · mediana 17 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -5.6% · mediana 19.4% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 384 mii lei · mediana 172 mii lei | 224% din mediană |
Comparat cu 55.922 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 384.079 | 395.209 | 310.803 | 235.702 | 125.094 | 59.507 | 285.001 | 355.169 | 384.440 | 309.617 | 276.957 | 233.253 | 278.829 | 234.752 | 136.331 |
| Venituri totale | 399.319 | 395.209 | 310.803 | 241.072 | 125.094 | 59.507 | 534.810 | 367.139 | 384.440 | 314.417 | 426.957 | 233.253 | 278.846 | 235.319 | 157.332 |
| Cheltuieli totale | 420.825 | 319.092 | 364.472 | 431.623 | 401.853 | 260.701 | 486.833 | 303.978 | 372.568 | 277.030 | 333.892 | 171.569 | 185.366 | 293.129 | 221.960 |
| Profit / pierdere brută | -21.506 | 76.117 | -53.669 | -190.551 | -276.759 | -201.194 | 47.977 | 63.161 | 11.872 | 37.387 | 93.065 | 61.684 | 93.480 | -57.810 | -64.628 |
| Profit / pierdere netă | -21.506 | 59.228 | -56.777 | -192.857 | -278.010 | -201.749 | 42.629 | 59.609 | 8.028 | 32.593 | 77.633 | 54.686 | 85.115 | -64.870 | -68.721 |
| Active imobilizate | 1.077.347 | 986.818 | 1.042.852 | 953.698 | 1.038.706 | 1.115.651 | 983.356 | 1.280.748 | 1.358.589 | 1.446.402 | 1.467.768 | 1.538.935 | 1.562.486 | 1.597.798 | 1.546.706 |
| Active circulante | 376.360 | 484.280 | 471.001 | 402.567 | 707.382 | 730.524 | 576.733 | 405.246 | 413.398 | 401.335 | 395.187 | 402.896 | 323.122 | 227.192 | 221.446 |
| Stocuri | — | 3.959 | — | — | 78.118 | 77.110 | 67.013 | 63.501 | 59.003 | 54.984 | 53.473 | 51.543 | 51.151 | 50.308 | 39.605 |
| Creanțe | 361.724 | 375.139 | 421.865 | 387.989 | 367.558 | 406.213 | 401.553 | 317.232 | 316.718 | 330.203 | 327.248 | 340.749 | 271.785 | 165.298 | 177.222 |
| Casa și conturi la bănci | 14.636 | 105.182 | 49.136 | 14.578 | 261.706 | 247.201 | 108.167 | 24.513 | 37.677 | 16.148 | 14.466 | 10.604 | 186 | 11.586 | 4.619 |
| Cheltuieli în avans | — | 1.615 | 1.615 | 1.615 | 1.615 | 1.615 | 1.615 | 1.615 | — | 1.163 | 1.419 | 202 | 9.650 | 9.650 | 4.478 |
| Datorii | 1.429.769 | 1.425.360 | 1.527.344 | 1.312.978 | 1.509.944 | 1.332.021 | 844.185 | 1.012.720 | 1.156.707 | 1.189.086 | 1.237.153 | 1.393.653 | 1.420.268 | 1.444.765 | 1.317.663 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.300 | 1.300 | 91 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 23.938 | 47.353 | -11.876 | 44.902 | 237.759 | 515.769 | 717.519 | 674.889 | 615.280 | 658.514 | 625.921 | 548.289 | 474.990 | 389.875 | 454.967 |
| Capital subscris vărsat | 689.411 | 689.411 | 689.411 | 689.411 | 689.411 | 689.411 | 689.411 | 689.411 | 689.411 | 689.411 | 689.411 | 689.411 | 689.411 | 689.411 | 689.411 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 5 | 4 | — | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MARLIN SA |
| Nr. reg. com. | J1991000627245 |
| EUID | ROONRC.J1991000627245 |
| Formă juridică | SA |
| Înmatriculare | 1991-05-20 |
| Sediu social | Str. Petre Dulfu, 121, Sat Ulmeni Orş. Ulmeni, MARAMUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MARAMUREŞ, SAT ULMENI ORŞ. ULMENI, STR. PETRE DULFU, NR.121 |
| Telefon | 0262222206 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6820 | 2025 |
| 6491 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (7)
| 3626751 | SPATT S.R.L. |
| 10911254 | ATOMO INTERNATIONAL GRUP SRL |
| 17000366 | BLUE FASHION SRL |
| 25187380 | REPEAT STYLE SRL |
| 25799796 | PREFABRICATE FIDENE S.R.L. |
| 27632017 | WAYNE & CO S.R.L. inactiv |
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Maramureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25