ELLYS SRL
CUI 22396209 · J2007000555211
ELLYS SRL are CUI 22396209, nr. de înregistrare J2007000555211, înmatriculată pe 12.09.2007. Sediul social e în Municipiul Urziceni, jud. Ialomiţa. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4712. În 2025: cifră de afaceri 311.728 lei, pierdere netă 18.449 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 312 mii lei · mediana 199 mii lei | 157% din mediană |
| Profit net | -18 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -5.9% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 156 mii lei · mediana 224 mii lei | 70% din mediană |
Comparat cu 270.686 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 311.728 | 226.128 | 176.777 | 204.667 | 199.069 | 60.324 | 70.677 | 54.405 | 56.083 | 64.818 | 62.058 | 65.069 | 92.744 | 123.085 | 95.949 |
| Venituri totale | 311.728 | 226.128 | 176.777 | 204.667 | 199.719 | 60.324 | 70.677 | 55.522 | 56.083 | 64.818 | 62.058 | 65.069 | 92.744 | 123.085 | 95.949 |
| Cheltuieli totale | 325.492 | 254.975 | 197.937 | 206.288 | 177.767 | 56.081 | 61.119 | 57.981 | 55.731 | 61.303 | 50.888 | 60.723 | 92.680 | 123.876 | 107.060 |
| Profit / pierdere brută | -13.764 | -28.847 | -21.160 | -1.621 | 21.952 | 4.243 | 9.558 | -2.459 | 352 | 3.515 | 11.170 | 4.346 | 64 | -791 | -11.111 |
| Profit / pierdere netă | -18.449 | -31.108 | -22.927 | -3.668 | 19.962 | 2.534 | 7.438 | -4.090 | -1.330 | 1.570 | 9.372 | 2.393 | -2.750 | -791 | -11.111 |
| Active circulante | 8.398 | 17.902 | 44.729 | 59.829 | 62.303 | 25.413 | 16.876 | 12.305 | 17.378 | 18.788 | 17.250 | 7.138 | 5.095 | 2.389 | 2.387 |
| Stocuri | 5.741 | 13.475 | 38.107 | 48.075 | 59.217 | 25.247 | 12.210 | 9.748 | 17.356 | 17.536 | 15.633 | 4.565 | 3.446 | 2.065 | 2.214 |
| Creanțe | 365 | 74 | 351 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 110 | 110 | — |
| Casa și conturi la bănci | 2.292 | 4.353 | 6.271 | 11.754 | 3.086 | 166 | 4.666 | 2.557 | 22 | 1.252 | 1.617 | 2.573 | 1.539 | 214 | 173 |
| Datorii | 96.494 | 87.617 | 83.336 | 75.509 | 74.315 | 57.387 | 51.384 | 54.251 | 55.234 | 55.315 | 55.347 | 54.607 | 54.957 | 49.501 | 48.708 |
| Capitaluri proprii | -88.096 | -69.715 | -38.607 | -15.680 | -12.012 | -31.974 | -34.508 | -41.946 | -37.856 | -36.527 | -38.097 | -47.469 | -49.862 | -47.112 | -46.321 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Aug 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.09.2007 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Urziceni |
| CAEN principal | 4712 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ELLYS SRL |
| Nr. reg. com. | J2007000555211 |
| EUID | ROONRC.J2007000555211 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-09-12 |
| Sediu social | Str. Păcii, 37B, Mun. Urziceni, IALOMIŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. IALOMIŢA, MUN. URZICENI, STR. PĂCII, NR.37B |
| Telefon | 0766464952 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANDU MAR 2019 S.R.L. | aceeași clădire |
| BEKALOG S.R.L. | aceeași clădire |
| DEIMOS SRL | aceeași clădire |
| DGA DESIGN 2019 S.R.L. | aceeași clădire |
| FER MINERVA SRL inactiv | aceeași clădire |
| FIDES TRANS SRL | aceeași clădire |
| ILINCUTZA TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| JOB PORTALE S.R.L. | aceeași clădire |
| MUŞAT GABI S.R.L. | aceeași clădire |
| REV-CONT DND S.R.L. | aceeași clădire |
| TOP IMAN RESOURCES S.R.L. | aceeași clădire |
| DESIGN PREMIUM PROFIL S.R.L. | 208 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4712 | 2025 |
| 4719 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Ialomiţa
| 2066834 | COMPROD VAL IULIANA SRL |
| 2070525 | ROYAL COM PROD SRL |
| 2070690 | ELMETCHIM SRL |
| 2079656 | NIKO CRISTACHE S.R.L. |
| 2079974 | CRIDORA IMPEX SRL |
| 2081532 | ANGI COM SRL |
| 2081540 | CLUB MILITARU SNC |
| 2082511 | COMPADANI SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25