Registrul firmelor CautăVerifică listăProspecțiFirme noiBarometru HoReCaÎmbogățeșteMonitorizareStatisticiGhiduriHartăSurseAPI

← căutare

GIRAUD SRL

CUI 22460280 · J40/10730/2023

cu contul HoReCaOS, sau pe email

GIRAUD SRL are CUI 22460280, nr. de înregistrare J40/10730/2023, înmatriculată pe 12.06.2023. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 5, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 4941. În 2015: cifră de afaceri 63.436.670 lei, pierdere netă 1.541.024 lei, 231 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).

Evaluare

3/10
Semnale serioase de risc Calculat din datele fiscale și din ultimul bilanț.
-4 Inactivă fiscal — TVA nedeductibilă la facturile primite
-1 Pierdere în ultimul bilanț (2015)
+1 231 salariați

Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.

Contracte publice

Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).

Față de industrie

Cifră de afaceri 63 mil lei · mediana 158 mii lei de 401× mediana
Profit net -1,5 mil lei · mediana 5 mii lei sub mediană (pierdere)
Salariați 231 · mediana 1 de 231× mediana
Marjă netă -2.4% · mediana 3.2% sub mediană (pierdere)
Cifră pe salariat 275 mii lei · mediana 175 mii lei 157% din mediană

Comparat cu 94.300 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.

Evoluție financiară

Cifră de afaceri 63 mil lei
2011: 24 mil lei 112012: 23 mil lei 122013: 34 mil lei 132014: 74 mil lei 142015: 63 mil lei 15
Profit net -1,5 mil lei
2011: 1,3 mil lei 112012: 726 mii lei 122013: -27 mii lei 132014: -525 mii lei 142015: -1,5 mil lei 15
Salariați 231
2011: 87 112012: 75 122013: 111 132014: 240 142015: 231 15
Bilanț detaliat · 5 ani (lei)
Indicator20152014201320122011
Cifra de afaceri netă63.436.67073.922.04033.576.87322.799.39924.025.677
Venituri totale73.877.00778.478.79137.856.60229.885.16428.066.244
Cheltuieli totale75.328.24678.503.72837.785.41529.159.40326.758.225
Profit / pierdere brută-1.451.239-24.93771.187725.7611.308.019
Profit / pierdere netă-1.541.024-525.016-26.950725.7611.308.019
Active imobilizate563.828783.8111.281.074394.503201.916
Active circulante17.928.01821.652.72714.869.83114.627.21612.884.421
Creanțe17.391.52321.416.33513.480.27514.346.20512.598.217
Casa și conturi la bănci536.495236.3921.389.556281.011286.204
Cheltuieli în avans762.689728.346486.264178.850168.777
Datorii13.533.73116.208.26710.057.9608.789.9907.220.743
Venituri în avans81.284172.795—012.266
Provizioane2.352.5601.955.8381.226.2091.030.6281.367.916
Capitaluri proprii3.286.9604.827.9845.353.0005.379.9514.654.189
Capital subscris vărsat10.611.95010.611.95010.611.95010.611.95010.611.950
Număr mediu de salariați2312401117587

Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.

Fiscal

Plătitor de TVAnu
Inactiv fiscalINACTIV
Registrul RO e-Facturanu —
TVA la încasarenu
Split TVAnu
Datorii la stat verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor
Stare înregistrareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 13.06.2023
Organ fiscalAdministraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
CAEN principal4941
IBAN—

Identificare

Denumire ONRCGIRAUD SRL
Nr. reg. com.J40/10730/2023
EUIDROONRC.J40/10730/2023
Formă juridicăSRL
Înmatriculare2023-06-12
Sediu socialStr. Adrian, 10, Camera 3, Sector 5 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Domiciliu fiscalMUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. ADRIAN, NR.10, CAMERA 3
Telefon0744524998
Web—

Reprezentanți legali

Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.

Sediul pe hartă

Poziție la nivel de clădire · deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors

Firme active în apropieredistanță
LEGAL CONSULT SRL aceeași clădire
SOFIAN MANAGEMENT S.R.L. aceeași clădire
SOFTMECS SRL aceeași clădire
AS BET CONSULTING S.R.L. inactiv aceeași clădire
BIODENT GRUP SRL aceeași clădire
DUMIPRAM SRL aceeași clădire
PRAM TEST SRL aceeași clădire
SELL MORE S.R.L. aceeași clădire
VIOLIN TRAINING EXPERT SOLUTION A.I S.R.L. inactiv aceeași clădire
AMD CARTOON DESIGN SRL inactiv 23 m
AMD MOVIE SOUND SISTEM SRL inactiv 23 m
ARMAND DANIEL COLLECTIONS SRL inactiv 23 m

Istoric

CAEN declarat în bilanțuri (1)

49412011 – 2015

Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.

La aceeași adresă (4)

370020 SOFTMECS SRL
14833230 LEGAL CONSULT SRL
46432430 SOFIAN MANAGEMENT S.R.L.

CAEN autorizat (0)

Niciunul.

Alte firme din Bucureşti

8349 SORCETI TRANSPORT SRL
9344 PIT STOP AUTO SRL
13370 AUTOSTABIL IMPORT-EXPORT SRL
16333 ALFONS EXIM SRL
24204 PATRANS SRL
27235 GENERAL COM TRANSPORT SRL
32053 DACIA DELTA CONSULTING SRL
37352 MILES MANAGEMENT & LOGISTICS SRL

Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25