LUK OPTIC SRL
CUI 22508698 · J2007018476403
LUK OPTIC SRL are CUI 22508698, nr. de înregistrare J2007018476403, înmatriculată pe 04.10.2007. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 4, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 3250. În 2020: cifră de afaceri 295.265 lei, pierdere netă 10.543 lei, 4 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 295 mii lei · mediana 252 mii lei | 117% din mediană |
| Profit net | -11 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 4 · mediana 2 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -3.6% · mediana 3% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 74 mii lei · mediana 161 mii lei | 46% din mediană |
Comparat cu 95.001 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 295.265 | 308.814 | 258.866 | 200.131 | 201.395 | 174.301 | 135.800 | 124.027 | 95.230 | 115.819 |
| Venituri totale | 295.265 | 312.819 | 258.866 | 200.131 | 201.395 | 175.160 | 135.801 | 124.027 | 95.230 | 115.819 |
| Cheltuieli totale | 303.000 | 307.341 | 254.706 | 197.441 | 198.343 | 176.339 | 170.530 | 141.989 | 128.074 | 165.923 |
| Profit / pierdere brută | -7.735 | 5.478 | 4.160 | 2.690 | 3.052 | -1.179 | -34.729 | -17.962 | -32.844 | -50.104 |
| Profit / pierdere netă | -10.543 | 2.304 | 1.571 | 689 | 1.038 | -6.434 | -38.708 | -21.475 | -32.844 | -50.104 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 1.219 | 2.541 | 3.760 | 4.979 |
| Active circulante | 48.265 | 62.530 | 62.974 | 57.723 | 58.559 | 69.796 | 48.643 | 48.490 | 39.115 | 52.893 |
| Stocuri | 47.324 | 59.957 | 62.348 | 55.208 | 55.464 | 63.691 | 46.079 | 45.807 | 34.656 | 44.610 |
| Creanțe | 44 | — | — | 2.331 | 2.542 | 4.967 | 2.226 | 1.085 | 1.240 | 4.474 |
| Casa și conturi la bănci | 897 | 2.573 | 626 | 184 | 553 | 1.138 | 338 | 1.598 | 3.219 | 3.809 |
| Cheltuieli în avans | — | 215 | 215 | 215 | 215 | 215 | — | — | 215 | 215 |
| Datorii | 182.136 | 186.073 | 188.821 | 185.141 | 186.666 | 148.941 | 160.436 | 182.235 | 220.883 | 203.036 |
| Capitaluri proprii | -133.871 | -123.328 | -125.632 | -127.203 | -127.892 | -78.930 | -110.574 | -131.204 | -177.793 | -144.949 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.10.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 3250 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | LUK OPTIC SRL |
| Nr. reg. com. | J2007018476403 |
| EUID | ROONRC.J2007018476403 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-10-04 |
| Sediu social | Str. Învăţătorului, 26, Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. INVATATORULUI, NR.26 |
| Telefon | 0744826399 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| COMPUTERS STORE & SERVICE SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALTIUS PROJECT MANAGEMENT S.R.L. | 26 m |
| ALMO SHOP IMPEX 2006 SRL inactiv | 31 m |
| CIPHERTNT LABS S.R.L. | 35 m |
| NO LIMITS FILM SERVICES SRL inactiv | 35 m |
| ULIMAR COMSERVIMPEX SRL | 35 m |
| UNIT GLOBAL BUSINESS SRL inactiv | 35 m |
| YKX ELECTRIC & GRIP S.R.L. | 35 m |
| INSIEME M & D COMEX SRL | 48 m |
| CELLY ART COM SRL inactiv | 49 m |
| CRISIA GLOBAL FASHION SRL | 52 m |
| AUTO PARTS SHOP SRL | 55 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4778 | 2011 – 2020 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Bucureşti
| 31694 | BIANGI IMPEX SRL |
| 327410 | COM DENT SRL |
| 2352658 | ROMED SRL |
| 2594368 | TRANSFERA SRL |
| 3170611 | FLORADICOM SRL |
| 3314830 | INCERPLAST SA |
| 3378567 | ROMHANDICAP SA |
| 4095305 | USTADAEMA COM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08