COSIM CONSTRUCT SRL
CUI 22563307 · J04/1788/2007
COSIM CONSTRUCT SRL are CUI 22563307, nr. de înregistrare J04/1788/2007, înmatriculată pe 12.10.2007. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4332. În 2025: cifră de afaceri 1.381.374 lei, profit net 17.970 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-05-10 | Directia de Asistenta Sociala Bacau | Lucrari de tamplarie (Rev.2) | 128 lei |
| 2024-05-10 | Directia de Asistenta Sociala Bacau | Diverse piese de schimb (Rev.2) | 455 lei |
| 2024-04-19 | SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 BALCANI | Lucrari de tamplarie (Rev.2) | 17 mii lei |
| 2023-10-13 | SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 BALCANI | Lucrari de tamplarie (Rev.2) | 2 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,4 mil lei · mediana 221 mii lei | 625% din mediană |
| Profit net | 18 mii lei · mediana 19 mii lei | 96% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 1.3% · mediana 9.3% | 14% din mediană |
| Cifră pe salariat | 691 mii lei · mediana 141 mii lei | 489% din mediană |
Comparat cu 112.124 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.381.374 | 1.097.127 | 1.319.105 | 1.108.037 | 802.981 | 655.901 | 457.014 | 384.089 | 406.411 | 336.478 |
| Venituri totale | 1.404.148 | 1.097.305 | 1.358.052 | 1.109.854 | 803.172 | 655.901 | 457.014 | 385.539 | 409.129 | 336.589 |
| Cheltuieli totale | 1.381.802 | 1.121.940 | 1.186.203 | 1.018.357 | 725.588 | 641.508 | 624.836 | 506.751 | 408.194 | 357.347 |
| Profit / pierdere brută | 22.346 | -24.635 | 171.849 | 91.497 | 77.584 | 14.393 | -167.822 | -121.212 | 935 | -20.758 |
| Profit / pierdere netă | 17.970 | -55.354 | 158.627 | 80.373 | 69.930 | 7.834 | -167.822 | -121.567 | 935 | -23.799 |
| Active imobilizate | 100.082 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 241.819 | 174.468 | 146.194 | 248.631 | 72.657 | 201.018 | 189.263 | 40.229 | 116.346 | 44.929 |
| Stocuri | 8.798 | 44.183 | 7.833 | — | 0 | 94.493 | — | — | 66.526 | 10.625 |
| Creanțe | 196.562 | 12.076 | 80.429 | 226.343 | 61.000 | 92.739 | 145.026 | 23.380 | 45.491 | 26.866 |
| Casa și conturi la bănci | 36.459 | 118.209 | 57.932 | 22.288 | 11.657 | 13.786 | 44.237 | 16.849 | 4.329 | 7.438 |
| Datorii | 546.913 | 370.870 | 287.243 | 546.890 | 454.986 | 442.407 | 350.269 | 277.233 | 225.783 | 155.300 |
| Capitaluri proprii | -205.012 | -196.402 | -141.049 | -298.259 | -382.329 | -241.389 | -161.006 | -237.004 | -109.437 | -110.371 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | — | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.10.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 4332 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | COSIM CONSTRUCT SRL |
| Nr. reg. com. | J04/1788/2007 |
| EUID | ROONRC.J04/1788/2007 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-10-12 |
| Sediu social | Str. Venus, 3, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. VENUS, NR.3, SC.A, AP.6 |
| Telefon | 0740104675 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DMR IMPEX SRL | aceeași clădire |
| LORDALIDOR SRL inactiv | aceeași clădire |
| TELECOMUNICATII CALCULATOARE SERVICII-ASIGURARI SRL | aceeași clădire |
| DARIASTRAT SRL inactiv | 72 m |
| LIG COSMETICS SRL inactiv | 72 m |
| RED 09 S.R.L. | 399 m |
| LA DOI PAŞI DE STRADĂ S.R.L. | 464 m |
| AS EXPERT INTERMED AGENT DE ASIGURARE SRL | 517 m |
| BISOMAR COM SRL | 517 m |
| CENTRAL EXPERT CONSULT SRL | 519 m |
| CLINICA DR. AXINTE S.R.L. | 519 m |
| MEDICALPROF CLINIC SRL | 519 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4332 | 2018 – 2025 |
| 4339 | 2017 |
| 4332 | 2015 – 2016 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bacău
| 4353730 | AGEV COM SRL |
| 4954587 | DANILEV-COM SRL |
| 6086966 | TIMPLOREX SRL |
| 6896628 | BAC-DELPHI S.R.L. |
| 7124707 | FLOSIM IMPEX SRL |
| 8001630 | CRIDA COM SRL |
| 14515678 | NEGVAL PREST SRL |
| 14760588 | COVAGECOM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25