MEDESSENCE S.R.L.
CUI 22705649 · J12/4833/2007
MEDESSENCE S.R.L. are CUI 22705649, nr. de înregistrare J12/4833/2007, înmatriculată pe 07.11.2007. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8623. În 2025: cifră de afaceri 95.393 lei, pierdere netă 19.826 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 95 mii lei · mediana 220 mii lei | 43% din mediană |
| Profit net | -20 mii lei · mediana 40 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -20.8% · mediana 22.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 95 mii lei · mediana 202 mii lei | 47% din mediană |
Comparat cu 38.018 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 95.393 | 128.703 | 115.196 | 61.460 | 76.220 | 36.230 | 39.060 | 32.085 | 29.924 | 17.799 | 7.880 | 8.660 | 9.000 | 33.271 | 16.715 |
| Venituri totale | 95.397 | 128.709 | 115.197 | 61.460 | 76.220 | 39.549 | 39.060 | 32.085 | 29.924 | 17.799 | 7.880 | 8.660 | 9.000 | 33.271 | 16.715 |
| Cheltuieli totale | 112.477 | 112.251 | 87.149 | 56.407 | 58.353 | 46.127 | 59.810 | 52.982 | 50.229 | 49.601 | 28.212 | 34.107 | 29.717 | 33.526 | 25.414 |
| Profit / pierdere brută | -17.080 | 16.458 | 28.048 | 5.053 | 17.867 | -6.578 | -20.750 | -20.897 | -20.305 | -31.802 | -20.332 | -25.447 | -20.717 | -255 | -8.699 |
| Profit / pierdere netă | -19.826 | 12.579 | 26.895 | 4.438 | 17.105 | -6.929 | -21.141 | -21.218 | -20.924 | -32.158 | -20.541 | -25.707 | -20.970 | -255 | -8.699 |
| Active imobilizate | 29.706 | 26.645 | 16.429 | 9.701 | 12.473 | 15.244 | 18.016 | 21.369 | 28.552 | 42.159 | 58.545 | 76.100 | 79.960 | 93.510 | 107.669 |
| Active circulante | 1.195 | 23.599 | 13.448 | 23 | 3.008 | 1.091 | 861 | 3.150 | 1.934 | 797 | 1.973 | 4.956 | 11.748 | 17.283 | 2.996 |
| Creanțe | — | — | — | — | 387 | 196 | 48 | — | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Casa și conturi la bănci | 1.195 | 23.599 | 13.448 | 23 | 2.621 | 895 | 813 | 3.150 | 1.884 | 747 | 1.923 | 4.906 | 11.698 | 17.233 | 2.946 |
| Cheltuieli în avans | 480 | 169 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 262.489 | 261.694 | 253.737 | 260.479 | 270.674 | 288.633 | 284.246 | 268.747 | 253.496 | 245.043 | 230.447 | 230.444 | 215.389 | 213.504 | 213.121 |
| Capitaluri proprii | -231.108 | -211.281 | -223.860 | -250.755 | -255.193 | -272.298 | -265.369 | -244.228 | -223.010 | -202.087 | -169.929 | -149.388 | -123.681 | -102.711 | -102.456 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.11.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 8623 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MEDESSENCE SRL |
| Nr. reg. com. | J12/4833/2007 |
| EUID | ROONRC.J12/4833/2007 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-11-07 |
| Sediu social | Bld. Nicolae Titulescu, 28, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, BLD. NICOLAE TITULESCU, NR.28, AP.12 |
| Telefon | 0748140338 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A B IMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| ARDELEAN CNC CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| ASSAULT AERSOFT S.R.L. | aceeași clădire |
| BIG PICTURE SRL inactiv | aceeași clădire |
| CAREGNATO EUROPA SRL inactiv | aceeași clădire |
| DD EXPRESS SHOP SRL inactiv | aceeași clădire |
| FINANCIAL ACCOUNTING PERFORMANCE S.R.L. | aceeași clădire |
| FINEURO HOLDING SRL | aceeași clădire |
| ITAL BUILDING CONSULTING SRL inactiv | aceeași clădire |
| MIRKO SMIDAG SRL inactiv | aceeași clădire |
| MITTERER CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| MITTERER TRADING SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8623 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (34)
Sunt 34 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Cluj
| 213939 | DENTA POP SRL |
| 246537 | SANO PRAX SRL |
| 251606 | B D COMPLEX STOMATOLOGIC SRL |
| 2878238 | DSDCLINIC SRL |
| 2896714 | ART DENTAL SRL |
| 3745493 | AVICENA SRL |
| 3879592 | IVLADIS COMEXIM SRL |
| 4215568 | PASC & COMP SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25