MICAS SRL
CUI 22738280 · J2007001861324
MICAS SRL are CUI 22738280, nr. de înregistrare J2007001861324, înmatriculată pe 12.11.2007. Sediul social e în Sat Poplaca, Comuna Poplaca, jud. Sibiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 2512. În 2025: cifră de afaceri 744.034 lei, profit net 17.571 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 744 mii lei · mediana 254 mii lei | 293% din mediană |
| Profit net | 18 mii lei · mediana 7 mii lei | 235% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 2.4% · mediana 3% | 80% din mediană |
| Cifră pe salariat | 372 mii lei · mediana 162 mii lei | 230% din mediană |
Comparat cu 94.198 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 744.034 | 1.199.480 | 1.379.192 | 2.555.452 | 2.569.511 | 1.350.073 | 925.684 | 1.105.249 | 952.258 | 1.115.544 | 1.145.089 | 909.155 | 410.786 | 407.382 | 210.402 |
| Venituri totale | 999.141 | 1.199.483 | 1.639.420 | 2.563.030 | 2.468.291 | 1.450.718 | 925.929 | 1.109.451 | 952.258 | 1.115.544 | 1.145.089 | 909.156 | 410.786 | 407.382 | 210.402 |
| Cheltuieli totale | 978.260 | 1.125.639 | 1.492.216 | 2.407.882 | 2.345.371 | 1.385.558 | 902.551 | 1.080.940 | 922.699 | 1.096.239 | 1.112.954 | 861.698 | 410.156 | 386.202 | 202.485 |
| Profit / pierdere brută | 20.881 | 73.844 | 147.204 | 155.148 | 122.920 | 65.160 | 23.378 | 28.511 | 29.559 | 19.305 | 32.135 | 47.458 | 630 | 21.180 | 7.917 |
| Profit / pierdere netă | 17.571 | 63.279 | 132.777 | 135.686 | 100.738 | 51.893 | 14.121 | 17.458 | 20.139 | 16.167 | 26.993 | 39.399 | 121 | 18.077 | 7.917 |
| Active imobilizate | 1.158.558 | 1.044.149 | 1.121.769 | 1.524.324 | 1.414.470 | 184.613 | 104.590 | 106.708 | 39.884 | 58.317 | 10.162 | 17.947 | 25.732 | 31.210 | 14.164 |
| Active circulante | 1.624.191 | 1.639.202 | 1.703.848 | 1.366.854 | 1.102.614 | 1.062.424 | 778.295 | 647.416 | 665.044 | 530.703 | 407.286 | 568.924 | 290.807 | 112.054 | 81.515 |
| Stocuri | 1.044.663 | 891.955 | 1.045.966 | 994.741 | 657.506 | 666.189 | 525.144 | 337.356 | 410.961 | 334.167 | 265.381 | 410.493 | 186.064 | 89.411 | 13.525 |
| Creanțe | 676.584 | 714.308 | 570.536 | 357.572 | 398.880 | 383.418 | 241.845 | 291.434 | 251.971 | 189.309 | 112.621 | 149.181 | 88.249 | 19.261 | 64.412 |
| Casa și conturi la bănci | -97.056 | 32.939 | 87.346 | 14.541 | 46.228 | 12.817 | 11.306 | 18.626 | 2.112 | 7.227 | 29.284 | 9.250 | 16.494 | 3.382 | 3.578 |
| Datorii | 2.138.435 | 2.056.608 | 2.262.153 | 2.460.491 | 2.222.083 | 1.052.774 | 740.515 | 625.875 | 594.137 | 498.369 | 342.964 | 539.380 | 308.446 | 135.292 | 105.784 |
| Capitaluri proprii | 644.314 | 626.743 | 563.464 | 430.687 | 295.001 | 194.263 | 142.370 | 128.249 | 110.791 | 90.651 | 74.484 | 47.491 | 8.093 | 7.972 | -10.105 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 5 | 5 | 4 | 3 | 4 | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 | 3 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.11.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 2512 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MICAS SRL |
| Nr. reg. com. | J2007001861324 |
| EUID | ROONRC.J2007001861324 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-11-12 |
| Sediu social | Str. Eroilor, 250X, Sat Poplaca Com. Poplaca, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, SAT POPLACA COM. POPLACA, STR. EROILOR, NR.250X |
| Telefon | 0744546152 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| FREEVIBE S.R.L. | aceeași clădire |
| HERMANNSTADT METAL CONCEPT SRL | aceeași clădire |
| AID ASIST S.R.L. | 366 m |
| AID DISTRIB SOLUTIONS S.R.L. inactiv | 366 m |
| GLOBAL SERV DISTRIBUTION S.R.L. | 366 m |
| DAVILA COMPANY 2024 S.R.L. inactiv | 376 m |
| DELICE CAKES S.R.L. | 376 m |
| XILEM SRL inactiv | 484 m |
| ELECTROVI S.R.L. | 493 m |
| ENERGIE SIGURĂ S.R.L. | 493 m |
| ZM CONPAV S.R.L. | 493 m |
| AUTOSERVICE RRO S.R.L. | 494 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4334 | 2019 – 2025 |
| 4673 | 2011 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Sibiu
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25