GEN CONSTRANS S.R.L.
CUI 22749254 · J40/21493/2007 · radiată
GEN CONSTRANS S.R.L. are CUI 22749254, nr. de înregistrare J40/21493/2007, înmatriculată pe 15.11.2007. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5520. În 2025: cifră de afaceri 2.820 lei, pierdere netă 39 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 3 mii lei · mediana 165 mii lei | 2% din mediană |
| Profit net | -39 lei · mediana 1 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -1.4% · mediana 1% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 55.509 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.820 | 92.297 | 145.031 | 31.339 | 3.185 | 66.183 | 0 | 6.516 | 34.798 | 17.571 | 92.117 | 42.080 | 45.644 | 108.699 | 24.055 |
| Venituri totale | 2.820 | 92.297 | 145.031 | 31.339 | 3.185 | 70.183 | 0 | 6.516 | 34.801 | 17.575 | 92.118 | 42.097 | 50.538 | 108.736 | 26.056 |
| Cheltuieli totale | 2.859 | 105.829 | 72.927 | 23.276 | 2.808 | 8.175 | 11.550 | 11.820 | 21.488 | 18.888 | 53.965 | 82.960 | 89.590 | 63.741 | 43.549 |
| Profit / pierdere brută | -39 | -13.532 | 72.104 | 8.063 | 377 | 62.008 | -11.550 | -5.304 | 13.313 | -1.313 | 38.153 | -40.863 | -39.052 | 44.995 | -17.493 |
| Profit / pierdere netă | -39 | -15.973 | 70.872 | 6.594 | 281 | 59.903 | -11.550 | -5.500 | 12.270 | -1.840 | 35.390 | -43.922 | -40.567 | 42.280 | -17.493 |
| Active imobilizate | 917 | 3.117 | — | — | — | — | — | — | — | — | 6.775 | 17.490 | 28.205 | 47.407 | 62.550 |
| Active circulante | 7.535 | 9.339 | 89.583 | 34.492 | 36.808 | 38.625 | 33.414 | 38.543 | 43.668 | 31.464 | 42.235 | 38.909 | 43.023 | 84.345 | 30.743 |
| Stocuri | — | — | 17.010 | 17.010 | 12.810 | 12.810 | 12.810 | 12.810 | 12.810 | 12.810 | 12.061 | 10.408 | 10.068 | 8.320 | 11.798 |
| Creanțe | 1.266 | 1.160 | 26.680 | — | 9.715 | 9.715 | 9.715 | 9.715 | 9.715 | 9.715 | 18.260 | 12.009 | 4.051 | 2.617 | 14.565 |
| Casa și conturi la bănci | 6.269 | 8.179 | 45.893 | 17.482 | 14.283 | 16.100 | 10.889 | 16.018 | 21.143 | 8.939 | 11.914 | 16.492 | 28.904 | 73.408 | 4.380 |
| Datorii | 24.224 | 28.189 | 16.372 | 32.153 | 41.063 | 43.160 | 97.852 | 91.430 | 91.055 | 91.121 | 106.830 | 149.609 | 120.516 | 140.473 | 144.294 |
| Capitaluri proprii | -15.772 | -15.733 | 73.211 | 2.339 | -4.255 | -4.535 | -64.438 | -52.887 | -47.387 | -59.657 | -57.820 | -93.210 | -49.288 | -8.721 | -51.001 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 1 | — | — | — | 0 | 0 | — | 0 | 1 | 1 | 0 | — | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 14.09.2020 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Buşteni |
| CAEN principal | 5520 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GEN CONSTRANS SRL |
| Nr. reg. com. | J29/1625/2020 |
| EUID | ROONRC.J40/21493/2007 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-11-15 |
| Sediu social | Str. Telecabinei, 32, Orş. Buşteni, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, ORŞ. BUŞTENI, STR. TELECABINEI, NR.32 |
| Telefon | 021 3156827 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| PLAIUL MONTAN S.R.L. | aceeași clădire |
| TURISM CC & D S.R.L. inactiv | 52 m |
| PINTORA SRL | 108 m |
| COHERENT WE SPACE S.R.L. | 115 m |
| PAMIEURO IMPEX SRL inactiv | 119 m |
| AZA TOUR S.R.L. inactiv | 138 m |
| GIO CONSTRUCT IMPEX SRL | 140 m |
| OTI DOR SRL | 140 m |
| CALES CONSTRUCT SRL inactiv | 156 m |
| ALEXCOMP ALLSERV S.R.L. | 164 m |
| DANEO SERV SRL | 164 m |
| PANORAMIC BUSTENI S.R.L. | 164 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (5)
| 5520 | 2023 – 2025 |
| 4939 | 2022 |
| 5520 | 2020 – 2021 |
| 1012 | 2019 |
| 4311 | 2011 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (14)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-08-12 · ONRC: 2026-09-06