STINGER SRL
CUI 22792874 · J2007001903321
STINGER SRL are CUI 22792874, nr. de înregistrare J2007001903321, înmatriculată pe 21.11.2007. Sediul social e în Municipiul Sibiu, jud. Sibiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4752. În 2025: cifră de afaceri 310.590 lei, profit net 43.784 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-14 | S.C. PIEȚE SIBIU S.A. | Extinctoare portabile (Rev.2) | 130 lei |
| 2024-06-10 | ORASUL TALMACIU | Extinctoare portabile (Rev.2) | 130 lei |
| 2024-04-24 | SERVICIUL PUBLIC DE ADMINISTRARE A UNITATILOR | Echipament de lupta impotriva incendiilo | 165 lei |
| 2024-03-07 | Municipiul Sibiu | Echipament de lupta impotriva incendiilo | 4 mii lei |
| 2023-12-22 | LICEUL TEHNOLOGIC INDEPENDENTA SIBIU | Extinctoare portabile (Rev.2) | 774 lei |
| 2023-12-21 | SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN SIBIU | Extinctoare portabile (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2023-12-19 | SCOALA GIMNAZIALA NR.25 SIBIU | Extinctoare portabile (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2023-12-15 | R.A. ROMATSA - ADMINISTRATIA ROMANA A SERVICII | Echipament de lupta impotriva incendiilo | 1 mii lei |
| 2023-11-14 | SCOALA GIMNAZIALA NR.25 SIBIU | Echipament de lupta impotriva incendiilo | 600 lei |
| 2023-10-10 | LICEUL TEHNOLOGIC IACOBENI | Extinctoare portabile (Rev.2) | 834 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 311 mii lei · mediana 199 mii lei | 156% din mediană |
| Profit net | 44 mii lei · mediana 3 mii lei | de 15× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 14.1% · mediana 1.6% | 881% din mediană |
| Cifră pe salariat | 311 mii lei · mediana 224 mii lei | 139% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 310.590 | 314.720 | 232.360 | 205.013 | 269.789 | 236.121 | 351.301 | 198.049 | 187.750 | 234.077 | 134.393 | 90.719 | 71.442 | 74.849 | 92.959 |
| Venituri totale | 311.567 | 315.856 | 232.575 | 205.017 | 269.799 | 236.126 | 351.304 | 198.054 | 187.761 | 234.086 | 134.482 | 90.750 | 72.757 | 74.851 | 92.967 |
| Cheltuieli totale | 260.600 | 247.619 | 202.415 | 175.612 | 197.460 | 183.421 | 313.089 | 179.563 | 171.039 | 185.650 | 118.949 | 85.278 | 76.170 | 88.687 | 85.424 |
| Profit / pierdere brută | 50.967 | 68.237 | 30.160 | 29.405 | 72.339 | 52.705 | 38.215 | 18.491 | 16.722 | 48.436 | 15.533 | 5.472 | -3.413 | -13.836 | 7.543 |
| Profit / pierdere netă | 43.784 | 57.244 | 28.182 | 24.156 | 65.215 | 50.488 | 34.702 | 16.510 | 15.160 | 45.537 | 11.479 | 2.750 | -5.596 | -16.082 | 5.254 |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.218 | — | 0 | — | — | — |
| Active circulante | 81.073 | 140.797 | 66.836 | 36.635 | 70.341 | 61.736 | 69.337 | 39.107 | 45.531 | 52.464 | 61.561 | 49.669 | 38.417 | 42.261 | 70.856 |
| Stocuri | 25.726 | 19.542 | 15.533 | 13.695 | 14.324 | 13.085 | 12.448 | 19.011 | 13.357 | 17.161 | 12.752 | 10.955 | 11.882 | 14.824 | 9.743 |
| Creanțe | 15.734 | 36.646 | 35.298 | 9.155 | 17.317 | 16.354 | 30.188 | 6.228 | 5.325 | 5.167 | 10.204 | 11.944 | 10.025 | 11.356 | 21.469 |
| Casa și conturi la bănci | 39.613 | 84.609 | 16.005 | 13.785 | 38.700 | 32.297 | 26.701 | 13.868 | 26.849 | 30.136 | 38.605 | 26.770 | 16.510 | 16.081 | 39.644 |
| Cheltuieli în avans | 393 | 70 | 0 | — | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 10.813 | 82.998 | 14.211 | 12.192 | 4.826 | 10.796 | 17.865 | 7.177 | 7.131 | 7.905 | 13.766 | 13.353 | 4.851 | 3.099 | 15.707 |
| Capitaluri proprii | 70.653 | 57.869 | 52.625 | 24.443 | 65.515 | 50.940 | 51.472 | 31.930 | 38.400 | 45.777 | 47.795 | 36.316 | 33.566 | 39.162 | 55.149 |
| Capital subscris vărsat | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | — | — | — | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.11.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 4752 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | STINGER SRL |
| Nr. reg. com. | J2007001903321 |
| EUID | ROONRC.J2007001903321 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-11-21 |
| Sediu social | Str. Rozmarinului, 1, Mun. Sibiu, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. ROZMARINULUI, NR.1 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALI - MAR SRL | aceeași clădire |
| FIBRA SIB SRL inactiv | aceeași clădire |
| INFINITYTAXI S.R.L. | aceeași clădire |
| MEDAL TRANSPORT S.R.L. | aceeași clădire |
| MF WOLF SRL inactiv | aceeași clădire |
| R & F RECYCLING SRL | aceeași clădire |
| SMEDY GLOBAL GROUP S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AI HERITAGE MUSIC CREATION S.R.L. | 139 m |
| BS TERRA INVENT S.R.L. | 139 m |
| DEN MARKET CONSULTING SRL | 139 m |
| KURZ GRUPPE MINING S.R.L. | 139 m |
| KURZ GRUPPE S.R.L. | 139 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4799 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Sibiu
| 798302 | MARINA SRL |
| 805353 | SALIGNY SRL |
| 4795643 | CONFLUX SRL |
| 4922402 | BINAL COM SRL |
| 5122718 | AGRO CORA SRL |
| 6531362 | S T E L R O M SRL |
| 7148625 | NUTRICOM SRL |
| 7432391 | 114 SANITAS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25