GRAFISOFT SRL
CUI 22796876 · J2007001466101
GRAFISOFT SRL are CUI 22796876, nr. de înregistrare J2007001466101, înmatriculată pe 22.11.2007. Sediul social e în Municipiul Buzău, jud. Buzău. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5829. În 2025: cifră de afaceri 45.100 lei, profit net 36.885 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 45 mii lei · mediana 158 mii lei | 28% din mediană |
| Profit net | 37 mii lei · mediana 40 mii lei | 93% din mediană |
| Marjă netă | 81.8% · mediana 36.4% | 225% din mediană |
Comparat cu 33.354 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 45.100 | 49.500 | 38.200 | 46.493 | 89.600 | 50.300 | 33.500 | 31.350 | 15.768 | 33.278 | 11.008 | 15.585 | 18.944 | 25.853 | 10.801 |
| Venituri totale | 45.300 | 49.500 | 38.200 | 46.493 | 89.600 | 50.300 | 33.500 | 31.350 | 15.768 | 33.278 | 11.008 | 15.585 | 18.944 | 25.853 | 10.801 |
| Cheltuieli totale | 1.556 | 7.846 | 14.543 | 8.362 | 11.892 | 2.410 | 7.151 | 9.250 | 4.079 | 5.450 | 1.634 | 1.837 | 4.055 | 8.310 | 4.751 |
| Profit / pierdere brută | 43.744 | 41.654 | 23.657 | 38.131 | 77.708 | 47.890 | 26.349 | 22.100 | 11.689 | 27.828 | 9.374 | 13.748 | 14.889 | 17.543 | 6.050 |
| Profit / pierdere netă | 36.885 | 34.989 | 19.872 | 36.736 | 75.020 | 46.381 | 25.344 | 21.159 | 11.216 | 26.830 | 9.044 | 13.280 | 14.321 | 14.736 | 5.082 |
| Active imobilizate | 1.320 | 1.320 | 3.710 | 10.590 | 3.270 | — | — | 1.143 | — | 3.317 | 7.274 | 3.703 | 3.703 | 2.684 | 4.127 |
| Active circulante | 113.205 | 306.687 | 266.649 | 248.320 | 223.516 | 154.991 | 114.615 | 99.942 | 79.574 | 66.259 | 34.627 | 23.810 | 46.133 | 31.457 | 16.394 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 1.998 |
| Creanțe | 535 | 8.035 | 3.060 | 2.176 | 2.040 | 3.058 | 8.557 | 5.557 | 10.517 | 6.752 | 6.205 | 4.935 | 4.982 | 2.187 | 1.770 |
| Casa și conturi la bănci | 112.670 | 298.652 | 263.589 | 246.144 | 221.476 | 151.933 | 106.058 | 94.385 | 69.057 | 59.507 | 28.422 | 18.875 | 41.151 | 29.270 | 12.626 |
| Datorii | 77.400 | 81.595 | 78.937 | 87.360 | 91.972 | 48.816 | 54.821 | 45.476 | 45.124 | 19.512 | 18.667 | 43 | 21.325 | 5.215 | 6.331 |
| Capitaluri proprii | 37.125 | 226.412 | 191.422 | 171.550 | 134.814 | 106.175 | 59.794 | 55.609 | 34.450 | 50.064 | 23.234 | 27.470 | 28.511 | 28.926 | 14.190 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 22.11.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău |
| CAEN principal | 5829 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GRAFISOFT SRL |
| Nr. reg. com. | J2007001466101 |
| EUID | ROONRC.J2007001466101 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-11-22 |
| Sediu social | Aleea Castanilor, Mun. Buzău, BUZĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, ALEEA CASTANILOR, BL.5, SC.B, AP.16 |
| Telefon | 0338103399 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANDA LOOK DREAM S.R.L. | aceeași clădire |
| CENTRUL EDUCATIONAL EDUTEKA S.R.L. | aceeași clădire |
| CREATIV D&C SRL | aceeași clădire |
| DACIA DINING BRAND S.R.L. | aceeași clădire |
| DACIA DINING BUZĂU S.R.L. | aceeași clădire |
| DACIA LIVING S.R.L. | aceeași clădire |
| ENJOY GLAMOUR S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| KEMART TEHNIC S.R.L. | aceeași clădire |
| NICOKOS BEAUTY SALON S.R.L. | aceeași clădire |
| ROYAL ART SOCIETY S.R.L. | aceeași clădire |
| ARCADIA TOPEXPERT SRL | 15 m |
| OPTI ARGUS SRL | 15 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 5829 | 2012 – 2025 |
| 6201 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (28)
Alte firme din Buzău
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25