MEGA OPTIC SRL
CUI 22930276 · J2007000682368
MEGA OPTIC SRL are CUI 22930276, nr. de înregistrare J2007000682368, înmatriculată pe 13.12.2007. Sediul social e în Municipiul Tulcea, jud. Tulcea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4774. În 2025: cifră de afaceri 40.998 lei, pierdere netă 31.320 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 41 mii lei · mediana 199 mii lei | 21% din mediană |
| Profit net | -31 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -76.4% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 40.998 | 9.384 | 68.738 | 209.895 | 298.087 | 476.335 | 799.187 | 397.290 | 450.138 | 435.866 | 240.111 | 56.605 | 24.224 | 151.605 | 222.898 |
| Venituri totale | 41.068 | 9.384 | 69.994 | 209.895 | 298.087 | 481.399 | 799.187 | 399.559 | 450.422 | 435.866 | 240.112 | 56.605 | 24.224 | 151.611 | 225.848 |
| Cheltuieli totale | 72.388 | 132.175 | 226.627 | 422.220 | 438.020 | 467.809 | 692.942 | 268.844 | 265.107 | 283.980 | 160.564 | 50.237 | 58.551 | 146.120 | 155.573 |
| Profit / pierdere brută | -31.320 | -122.791 | -156.633 | -212.325 | -139.933 | 13.590 | 106.245 | 130.715 | 185.315 | 151.886 | 79.548 | 6.368 | -34.327 | 5.491 | 70.275 |
| Profit / pierdere netă | -31.320 | -122.791 | -156.633 | -214.426 | -142.747 | 9.939 | 98.189 | 126.698 | 180.812 | 144.431 | 72.345 | 4.670 | -35.054 | 943 | 63.500 |
| Active imobilizate | 9.397 | 13.872 | 18.351 | 22.830 | 27.309 | 31.787 | 26.117 | 5.577 | 15.170 | 52.579 | 52.579 | 54.151 | 50.275 | 60.439 | 61.251 |
| Active circulante | 93.127 | 77.024 | 90.658 | 98.133 | 98.502 | 143.677 | 167.283 | 208.129 | 279.368 | 185.913 | 174.844 | 138.074 | 118.990 | 205.564 | 221.340 |
| Stocuri | 40.375 | 40.376 | 40.793 | 58.478 | 62.964 | 47.655 | 62.604 | 77.889 | 66.303 | 45.546 | 95.513 | 117.452 | 118.715 | 141.794 | 138.603 |
| Creanțe | 40.428 | 34.884 | 49.348 | 36.460 | 33.920 | 32.796 | 32.788 | 81.490 | 19.638 | — | — | — | — | 62.805 | 62.805 |
| Casa și conturi la bănci | 12.324 | 1.764 | 517 | 3.195 | 1.618 | 63.226 | 71.891 | 48.750 | 193.427 | 140.367 | 79.331 | 20.622 | 275 | 965 | 19.932 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 25.650 | 25.650 | 25.650 | 25.650 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 708.137 | 665.190 | 586.162 | 441.482 | 231.904 | 138.810 | 43.035 | 35.029 | 46.277 | 26.612 | 118.014 | 155.161 | 136.871 | 198.554 | 166.085 |
| Capitaluri proprii | -605.613 | -574.294 | -451.503 | -294.869 | -80.443 | 62.304 | 150.365 | 178.677 | 248.261 | 211.880 | 109.409 | 37.064 | 32.394 | 67.449 | 116.506 |
| Capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Sat Jun 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 13.12.2007 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Tulcea |
| CAEN principal | 4774 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MEGA OPTIC SRL |
| Nr. reg. com. | J2007000682368 |
| EUID | ROONRC.J2007000682368 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2007-12-13 |
| Sediu social | Str. Mahmudiei, 49-51, Mun. Tulcea, TULCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. MAHMUDIEI, NR.49-51 |
| Telefon | 0744329012 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALFALUX DENT SRL | aceeași clădire |
| MEDICAL CENTER SPITAL SRL | aceeași clădire |
| SUPER OPTOSAN SRL | aceeași clădire |
| RIŢCO S.R.L. | 31 m |
| BALROM SRL | 50 m |
| PENSIUNEA MIRAN & DELTĂ S.R.L. inactiv | 50 m |
| VILET SRL | 50 m |
| OLAVIANI SRL inactiv | 60 m |
| IMAN C.H. SRL | 77 m |
| ONLY SERV SRL | 83 m |
| ENIGMA FILM S.R.L. | 86 m |
| VLADIMAY DELTA S.R.L. | 94 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4774 | 2018 – 2025 |
| 7500 | 2011 – 2017 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (7)
| 14324368 | MEDICAL CENTER SRL |
| 19651689 | ALFALUX DENT SRL |
| 30467629 | SUPER OPTOSAN SRL |
| 30514755 | SUPER OPTOMED SRL |
| 32628594 | MEDICAL CENTER SPITAL SRL |
| 42312830 | ROYAL FISH BY DELTA S.R.L. inactiv |
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Tulcea
| 7731717 | FALEZA SRL |
| 8966525 | OPTI-MED SRL |
| 9868282 | ALDOX SRL |
| 14878894 | SENFARM SRL |
| 34524115 | PURE DENTAL SRL |
| 38553792 | YOUR EYES S.R.L. |
| 39466066 | DENTAL MATCHING SOLUTIONS S.R.L. |
| 44388142 | ELITE MEDIPROD S.R.L. |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25