THUNDER GUARD SRL
CUI 22964880 · J2008003448294 · reorganizare judiciară
THUNDER GUARD SRL are CUI 22964880, nr. de înregistrare J2008003448294, înmatriculată pe 24.12.2008. Sediul social e în Loc. Mizil, Oraş Mizil, jud. Prahova. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8001. În 2025: cifră de afaceri 3.434.972 lei, profit net 306.235 lei, 27 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-04-30 | Parc Industrial Strejnicu | Servicii de paza (Rev.2) | 39 lei |
| 2024-04-25 | COMUNA GHERGHITA | Servicii de paza (Rev.2) | 109 mii lei |
| 2023-12-22 | Parc Industrial Strejnicu | Servicii de instalare de echipament vide | 47 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 3,4 mil lei · mediana 188 mii lei | de 18× mediana |
| Profit net | 306 mii lei · mediana 26 mii lei | de 12× mediana |
| Salariați | 27 · mediana 1 | de 27× mediana |
| Marjă netă | 8.9% · mediana 15.2% | 59% din mediană |
| Cifră pe salariat | 127 mii lei · mediana 127 mii lei | 100% din mediană |
Comparat cu 43.050 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.434.972 | 5.122.528 | 6.782.402 | 5.845.839 | 4.623.228 | 4.041.474 | 3.012.702 | 1.837.915 | 498.999 | 161.344 | 142.750 | 302.477 | 379.432 | 109.291 | 53.648 |
| Venituri totale | 3.451.004 | 5.158.579 | 7.332.802 | 6.119.977 | 4.680.903 | 4.168.658 | 3.087.384 | 1.851.161 | 499.002 | 161.344 | 142.750 | 302.477 | 379.432 | 109.291 | 53.648 |
| Cheltuieli totale | 3.026.212 | 4.670.651 | 8.416.013 | 5.521.831 | 3.583.237 | 3.536.892 | 2.379.027 | 1.393.347 | 472.816 | 142.200 | 138.044 | 312.486 | 380.828 | 123.916 | 53.562 |
| Profit / pierdere brută | 424.792 | 487.928 | -1.083.211 | 598.146 | 1.097.666 | 631.766 | 708.357 | 457.814 | 26.186 | 19.144 | 4.706 | -10.009 | -1.396 | -14.625 | 86 |
| Profit / pierdere netă | 306.235 | 336.493 | -1.290.969 | 496.842 | 1.056.909 | 589.935 | 678.230 | 439.427 | 21.130 | 16.669 | 4.706 | -10.009 | -1.396 | -14.625 | 86 |
| Active imobilizate | 526.927 | 700.470 | 872.368 | 1.244.715 | 1.189.186 | 1.093.870 | 228.284 | 109.957 | 3.729 | — | 2.543 | 8.711 | 11.724 | 15.300 | 11.034 |
| Active circulante | 2.358.173 | 1.620.155 | 1.942.578 | 2.505.509 | 2.739.887 | 1.247.184 | 1.279.734 | 773.351 | 163.166 | 58.355 | 37.909 | 33.062 | 41.276 | 31.707 | 30.217 |
| Stocuri | 91.715 | 4.790 | 4.790 | 4.790 | 12.605 | — | 3.759 | — | — | — | 5.614 | 7.462 | 2.495 | 8.335 | 7.484 |
| Creanțe | 2.127.954 | 476.871 | 1.443.498 | 300.952 | 135.445 | 304.722 | 234.053 | 314.283 | 20.423 | 58.240 | 23.979 | 18.648 | 17.791 | 10.969 | 20.167 |
| Casa și conturi la bănci | 138.504 | 1.138.494 | 494.290 | 2.199.767 | 2.591.837 | 942.462 | 1.041.922 | 459.068 | 142.743 | 115 | 8.316 | 6.952 | 20.990 | 12.403 | 2.566 |
| Cheltuieli în avans | 212 | 844 | 2.936 | 6.600 | 5.923 | 5.136 | 551 | 1.006 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 3.015.037 | 2.744.279 | 3.568.396 | 3.198.888 | 2.287.764 | 1.755.867 | 630.448 | 446.630 | 168.226 | 80.856 | 79.621 | 85.648 | 86.825 | 79.436 | 59.055 |
| Venituri în avans | 14.250 | 28.500 | 42.750 | 57.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -143.975 | -451.310 | -793.264 | 500.936 | 1.647.232 | 590.323 | 878.121 | 437.684 | -1.331 | -22.501 | -39.169 | -43.875 | -33.825 | -32.429 | -17.804 |
| Capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 340 | 340 | 340 | 340 | 340 | 240 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 27 | 55 | 98 | 108 | 85 | 80 | 73 | 46 | 36 | 6 | 6 | 16 | 19 | 20 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Wed Jun 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 24.12.2008 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Mizil |
| CAEN principal | 8001 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | THUNDER GUARD SRL |
| Nr. reg. com. | J2008003448294 |
| EUID | ROONRC.J2008003448294 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2008-12-24 |
| Sediu social | Str. Spitalului, 19, Orş. Mizil, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, ORŞ. MIZIL, STR. SPITALULUI, NR.19 |
| Telefon | 0728928560 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| PADORES SRL | aceeași clădire |
| THUNDER GUARD POMPIERI S.R.L. | aceeași clădire |
| MINEA DIGITAL SERVICES S.R.L. | 25 m |
| POP RONNEX IFN SRL inactiv | 62 m |
| NARVARA S.R.L. | 97 m |
| SPITALUL ORASENESC SFANTA FILOFTEIA MIZIL | 104 m |
| PĂUNCRIS MARKET SRL | 112 m |
| ELISKINMED SOLUTIONS S.R.L. inactiv | 129 m |
| MAROM SRL | 131 m |
| MIRAJ INTERPREST SRL | 144 m |
| ELECTRIC CIOIU S.R.L. | 154 m |
| STENIC ELECTRIC SERV SRL | 154 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8010 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Prahova
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25