Registrul firmelor CautăVerifică listăProspecțiFirme noiBarometru HoReCaÎmbogățeșteMonitorizareStatisticiGhiduriHartăSurseAPI

← căutare

VELMAX 90 GROUP S.R.L.

CUI 23258336 · J51/104/2008

cu contul HoReCaOS, sau pe email

VELMAX 90 GROUP S.R.L. are CUI 23258336, nr. de înregistrare J51/104/2008, înmatriculată pe 12.02.2008. Sediul social e în Municipiul Călăraşi, jud. Călăraşi. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 4754. În 2018: cifră de afaceri 430.382 lei, profit net 1.250 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).

Evaluare

7/10
Fără semnale de risc Calculat din datele fiscale și din ultimul bilanț.
-4 Inactivă fiscal — TVA nedeductibilă la facturile primite
+1 Cifra de afaceri a crescut 27%
+2 Profitabilă, cu capitaluri pozitive
+1 Activă de 18 ani

Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.

Contracte publice

Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).

Față de industrie

Cifră de afaceri 430 mii lei · mediana 199 mii lei 217% din mediană
Profit net 1 mii lei · mediana 3 mii lei 44% din mediană
Salariați 1 · mediana 1 100% din mediană
Marjă netă 0.3% · mediana 1.6% 19% din mediană
Cifră pe salariat 430 mii lei · mediana 224 mii lei 192% din mediană

Comparat cu 270.668 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.

Evoluție financiară

Cifră de afaceri 430 mii lei
2011: 436 mii lei 112012: 505 mii lei 122013: 398 mii lei 132014: 447 mii lei 142015: 432 mii lei 152016: 371 mii lei 162017: 340 mii lei 172018: 430 mii lei 18
Profit net 1 mii lei
2011: 17 mii lei 112012: 26 mii lei 122013: 4 mii lei 132014: 25 mii lei 142015: 25 mii lei 152016: 9 mii lei 162017: 8 mii lei 172018: 1 mii lei 18
Salariați 1
2011: 1 112012: 1 122013: 1 132014: 1 142015: 1 152016: 1 162017: 1 172018: 1 18
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
Indicator20182017201620152014201320122011
Cifra de afaceri netă430.382339.789371.403431.960446.956398.190504.651436.156
Venituri totale434.518347.861383.021432.201448.109398.191513.201440.954
Cheltuieli totale428.923336.511366.709401.943418.494392.797481.818420.301
Profit / pierdere brută5.59511.35016.31230.25829.6155.39431.38320.653
Profit / pierdere netă1.2507.8728.64725.41724.8714.48826.36217.345
Active imobilizate7.08315.58324.64333.2011.3172.0141.2291.898
Active circulante307.383303.210274.229302.894304.438239.186252.808267.084
Stocuri253.159222.436179.984164.760169.313144.409113.54888.953
Creanțe42.95259.51861.07860.10974.98665.94193.761112.066
Casa și conturi la bănci11.27221.25633.16778.02560.13928.83645.49966.065
Datorii81.27886.85674.807120.677115.75576.07193.396134.702
Capitaluri proprii233.188231.937224.065215.418190.000165.129160.641134.280
Capital subscris vărsat200200200200200200200200
Număr mediu de salariați11111111

Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.

Fiscal

Plătitor de TVAnu
Inactiv fiscalINACTIV
Registrul RO e-Facturanu —
TVA la încasarenu
Split TVAnu
Datorii la stat verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor
Stare înregistrareINREGISTRAT din data 12.02.2008
Organ fiscalAdministraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi
CAEN principal4754
IBAN—

Identificare

Denumire ONRCVELMAX 90 GROUP SRL
Nr. reg. com.J51/104/2008
EUIDROONRC.J51/104/2008
Formă juridicăSRL
Înmatriculare2008-02-12
Sediu socialPrl. Bucureşti, 17, Mun. Călăraşi, CĂLĂRAŞI
Domiciliu fiscalJUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, PRL. BUCUREŞTI, NR.17, BL.D26, SC.3, ET.3, AP.6
Telefon0723240705
Web—

Reprezentanți legali

Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.

Sediul pe hartă

Poziție aproximativ, pe localitate · deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors

Istoric

CAEN declarat în bilanțuri (1)

47542011 – 2018

Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.

La aceeași adresă (4)

22215760 ELAN CONSTRUCT SRL inactiv
24132904 UTIL CONSTRUCT 2008 SRL inactiv
24189145 TURLUI P.LAURENTIU PERSOANA FIZICA AUTORIZATA

CAEN autorizat (1)

4941

Alte firme din Călăraşi

1914006 TROPICANA SRL
4293817 DOMYNYC SRL
9145005 DUMEX SRL
14337368 COPACIANU SRL
14337376 ANTONINA SRL
14337392 BORDEIANU SRL
28719317 COPĂCIANU VICTORI SRL
31720354 MONDO RETAIL SRL

Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25