VIZUCONS SRL
CUI 23850108 · J2008000433093
VIZUCONS SRL are CUI 23850108, nr. de înregistrare J2008000433093, înmatriculată pe 09.05.2008. Sediul social e în Municipiul Brăila, jud. Brăila. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5611. În 2025: cifră de afaceri 728.333 lei, profit net 6.690 lei, 5 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Vânzările, stocul, food cost-ul și e-Factura într-un singur loc, cu HoReCaOS. De la 58 de lei pe lună.
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 728 mii lei · mediana 166 mii lei | 440% din mediană |
| Profit net | 7 mii lei · mediana 1 mii lei | 517% din mediană |
| Salariați | 5 · mediana 2 | 250% din mediană |
| Marjă netă | 0.9% · mediana 1% | 90% din mediană |
| Cifră pe salariat | 146 mii lei · mediana 131 mii lei | 111% din mediană |
Comparat cu 55.582 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 728.333 | 1.031.207 | 1.246.961 | 1.010.660 | 666.978 | 563.254 | 595.065 | 392.401 | 636.535 | 551.120 | 373.555 | 206.128 | 321.434 | 319.140 | 271.160 |
| Venituri totale | 731.985 | 1.031.938 | 1.246.961 | 1.026.663 | 681.094 | 563.254 | 595.065 | 457.933 | 636.535 | 551.120 | 373.622 | 206.128 | 321.434 | 319.140 | 271.160 |
| Cheltuieli totale | 708.688 | 868.221 | 778.607 | 652.043 | 507.213 | 553.512 | 549.157 | 443.788 | 487.241 | 437.823 | 301.379 | 166.106 | 300.921 | 318.698 | 264.771 |
| Profit / pierdere brută | 23.297 | 163.717 | 468.354 | 374.620 | 173.881 | 9.742 | 45.908 | 14.145 | 149.294 | 113.297 | 72.243 | 40.022 | 20.513 | 442 | 6.389 |
| Profit / pierdere netă | 6.690 | 132.592 | 456.064 | 364.715 | 167.593 | 4.863 | 40.207 | 10.219 | 146.272 | 108.290 | 60.936 | 33.336 | 15.875 | 371 | 5.889 |
| Active imobilizate | 126.383 | 135.168 | 130.480 | 137.361 | 186.915 | 244.660 | 423.930 | 168.029 | 155.696 | 203.060 | 17.103 | 1.875 | 3.026 | 6.846 | 10.348 |
| Active circulante | 127.316 | 120.144 | 489.236 | 586.609 | 463.046 | 298.324 | 63.034 | 213.043 | 261.765 | 179.548 | 191.205 | 182.148 | 159.338 | 131.638 | 63.799 |
| Stocuri | 2.332 | 15.690 | 7.410 | 13.996 | 1.626 | 6.559 | 11.054 | 44.096 | 5.039 | 55.524 | 125.646 | 169.279 | 143.228 | 116.448 | 56.005 |
| Creanțe | 88.780 | 47.611 | 450.737 | 451.417 | 451.456 | 30.464 | 37.145 | 27.065 | 22.834 | 37.343 | 35.755 | 11.906 | 15.877 | 9.879 | 3.046 |
| Casa și conturi la bănci | 36.204 | 56.843 | 31.089 | 121.196 | 9.964 | 261.301 | 14.835 | 141.882 | 233.892 | 86.681 | 29.804 | 963 | 233 | 5.311 | 4.748 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 112.039 | 79.429 | — | — | — | — | — | — | — | 33.065 |
| Datorii | 66.315 | 33.856 | 163.053 | 358.631 | 481.737 | 553.791 | 470.025 | 224.911 | 268.728 | 271.169 | 103.159 | 139.810 | 151.487 | 143.482 | 111.534 |
| Capitaluri proprii | 187.384 | 221.456 | 456.663 | 365.339 | 168.224 | 101.232 | 96.368 | 156.161 | 148.733 | 111.439 | 105.149 | 44.213 | 10.877 | -4.998 | -4.322 |
| Capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Număr mediu de salariați | 5 | 8 | 6 | 4 | 4 | 8 | 9 | 8 | 6 | 6 | 5 | 5 | 4 | 5 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 09.05.2008 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila |
| CAEN principal | 5611 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VIZUCONS SRL |
| Nr. reg. com. | J2008000433093 |
| EUID | ROONRC.J2008000433093 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2008-05-09 |
| Sediu social | Şos. Buzăului, 1, Mun. Brăila, BRĂILA |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, ŞOS. BUZĂULUI, NR.1, BL.B1, SC.3, ET.1, AP.61 |
| Telefon | 0239626643 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A & M CONT S.R.L. | aceeași clădire |
| ACOABIS SRL inactiv | aceeași clădire |
| AGROESPRO SRL inactiv | aceeași clădire |
| AGROVIMALUC SRL | aceeași clădire |
| AHA! CORNER S.R.L. | aceeași clădire |
| AIMED SOFTWARE S.R.L. | aceeași clădire |
| AKA AUTOMATI SRL | aceeași clădire |
| ALIMENTARA NR.103 SRL | aceeași clădire |
| ALTSYS SRL | aceeași clădire |
| ALVIMY TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| ANCOAB SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANIGENIS SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4120 | 2025 |
| 5610 | 2012 – 2024 |
| 4120 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (16)
Sunt 16 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Brăila
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25